XBOX-hdmi-LCD-chinch-wieża = brak dzwieku :-/

cristians

New member
XBOX-hdmi-LCD-chinch-WIEŻA = brak dzwieku :-/

Ustawienie jest takie.
Xbox mam podłączone pod TV 37LG5000 kablem HDMI oczywiście.
Dekoder cyfrowy Ferguson kablem scart.
Z TV przez przejsciówke EURO/SCART - CHINCH wychodzi dźwięk do wieży z solidnymi głośnikami... jednak tylko z dekodera :-/
Co zrobić by dźwięk z Xboxa podłączonego przez HDMI przechodził do wieży?

Domyślam się że tak samo będzie ze wszystkimi urządzeniami podłączonymi przez HDMI...

Czy to normalne dla tego TV?
 
Ostatnia edycja:

qura12

Member
Bez reklam
Dość dziwna sprawa bo na liście dostępnych złączy nie widzę normalnego wyjścia analogowego 2x chinch... U mnie też po euro/chinch nie byłoby dźwięku z HDMI ale z 2x chinch idzie bez problemu.
 

blant

New member
Ze jak podlaczyles? Jesli xbox kablem hdmi do tv to dzwiek bedzie szedl przez glosniki z tv. Zeby dzwiek puscic na wzmacniacz czy dekoder to trzeba podlaczyc wyjscie audio w tv do tego dekodera. Ja uzywalem do xbox monitor samsung 24 cale i tam obok wejscia hdmi (w minitorze) bylo wyjscie audio - jack. Z tego wyjscia kabelkiem stereo podlaczalem do glosnikow ale max co z tego wyciagniesz to Stereo co do xbox wsumie styknie. Jesli twoj tv nie ma wyjscia audio do zewnetrznego wzmacniacza to nic nie zrobisz... tzn... podlaczysz konsole do tv componentem i z kabla od xbox wyprowadzisz dzwiek albo optykiem albo stereo chinchami (nie mozna podlaczyc na raz hdmi z wyjsciem av xbox)
 

cristians

New member
blant napisał:
Ze jak podlaczyles? Jesli xbox kablem hdmi do tv to dzwiek bedzie szedl przez glosniki z tv. Zeby dzwiek puscic na wzmacniacz czy dekoder to trzeba podlaczyc wyjscie audio w tv do tego dekodera. Ja uzywalem do xbox monitor samsung 24 cale i tam obok wejscia hdmi (w minitorze) bylo wyjscie audio - jack. Z tego wyjscia kabelkiem stereo podlaczalem do glosnikow ale max co z tego wyciagniesz to Stereo co do xbox wsumie styknie. Jesli twoj tv nie ma wyjscia audio do zewnetrznego wzmacniacza to nic nie zrobisz... tzn... podlaczysz konsole do tv componentem i z kabla od xbox wyprowadzisz dzwiek albo optykiem albo stereo chinchami (nie mozna podlaczyc na raz hdmi z wyjsciem av xbox)
czyli to normalne ze w takiej sytuacji z telewizora po chinchach nie wychodzi dzwiek ktory wszedl do niego po hdmi?
 

Reznor

New member
blant napisał:
(nie mozna podlaczyc na raz hdmi z wyjsciem av xbox)
Nie do końca prawda. Wczoraj kupiłem 32LG7000, wcześniej miałem telewizorek który podłączałem do wieży wyjściem audio chinch, dźwięk wychodził z wieży. Jednak do nowego tv nie moge podpiąć chinch żeby fonia była na wieży, bo nie ma audio out. Jest tylko wyjście optyczne, a takiego nie posiada wieża. Kombinowałem, aż zrobiłem tak:
Xbox 360 podłączony do LCD HDMI. Z Xboxa mam wyprowadzony również kabel Component (powinieneś dostać go w zestawie), jednak kabla tego nie podpinam do telewizora, ale do wieży (oczywiście tylko 2 końcówki audio chinch).
Wszystko działa jak należy, dźwięk w formacie Dolby Pro Logic, obraz Full HD. Mam jednak jeszcze jedno pytanie. Jak już mówiłem, wieża nie ma wejścia optycznego, a telewizor nie ma wyjścia audio. Czy jest jakaś możliwość połączenia wieży z telewizorem, oczywiście tak, żeby dźwięk wydobywał się przez głośniki wieży?
 

blant

New member
To czy sie da podpiac lacznie hdmi / component zalezy nie wiem od czego czasami bedzie chodzic a czasami nie (temat mam przerobiony). Co do wyjscia audio po chinch z tv to pewnie zalezy od tv i ustawien - byc moze sie nie da (nie mam tv zeby sprawdzic).

Reznor:
Jesli tv nie ma dedykowanego wyjscia audio to nic nie poradzisz. Moze ten tv ma wyjscie na sluchawki? to wtedy z tego wyjscia do wiezy.
 

cristians

New member
blant napisał:
To czy sie da podpiac lacznie hdmi / component zalezy nie wiem od czego czasami bedzie chodzic a czasami nie (temat mam przerobiony). Co do wyjscia audio po chinch z tv to pewnie zalezy od tv i ustawien - byc moze sie nie da (nie mam tv zeby sprawdzic).

Reznor:
Jesli tv nie ma dedykowanego wyjscia audio to nic nie poradzisz. Moze ten tv ma wyjscie na sluchawki? to wtedy z tego wyjscia do wiezy.
wyjscie sluchawkowe byloby dobrym roziazaniem gdyby nie to ze wtedy glosniki tv milkną :-/
 

Reznor

New member
blant napisał:
Reznor:
Jesli tv nie ma dedykowanego wyjscia audio to nic nie poradzisz. Moze ten tv ma wyjscie na sluchawki? to wtedy z tego wyjscia do wiezy.
No właśnie tv ma tylko jedno wyjście audio (digital), na słuchawki tylko bluetooth. Jedynym wyjściem pozostaje chyba kupno jakiegoś lepszego amplitunera bądź zestawu kina domowego, z wieżą analogową nic nie poradze. Dzięki za odpowiedź, pozdrawiam.
 
Do góry