Xbox 360 dostaje 1080p, HDMI w drodze?

depesz

New member
Jako że jestem leniwy, wkleje newsa umieszczonego na innej stronce:

"Podczas konferencji prasowej na trwającym Tokio Game Show Microsoft ogłosił, iż jesienny update dashboardu przyniesie nam jedną nowość, o której nie wspominano wcześniej - zmianę maksymalnego obsługiwanego trybu graficznego - teraz będzie to 1080p (1920x1080 przy progresywnym skanowaniu; wcześniej było to 1080i - czyli z przeplotem). Nie podano narazie gier, które będą obsługiwały nowy tryb.

Z tego bez wątpnienia rewolucyjnego oświadczenia wypływają jak dla mnie dwa wnioski:

- Sony traci kolejną kartę przetargową. Do tej pory głoszono wszem i wobec o wyższości PS3 ze względu na obsługę trybu 1080p. No cóż, wkrótce będziemy mogli powiedzieć: "My też to mamy!"
- konstrukcja kabla Component sprawia, że sygnał podawany to maksymalnie 1080i. Czyli rozwiążanie może być tylko jedno: kabel HDMI dla X360 jednak powstanie!"


Tyle newsa który umieściłem na www.xboxonline.pl
Na tym forum informacja jest istotna z ciut innego powodu - jak wiadomo Xbox360 w połączeniu z Windows Media Center doskonale sprawdza się jako net player (w opinii posiadaczy Snazio i X360 - konsola działa lepiej (więcej formatów obsługiwanych, mniej problemów)) - więc wprowadzenie trybu 1080p to jedyne co brakowało do pełni szczęścia.

:bober::bober:
 

maciuch2

Member
a niby jak to hdmi ma byc "dołączane" bo myslę ze zestaw lutownica+gniazdo hdmi nie wchodzi w gre to po pierwsze, a po drugie to gra powinna byc juz napisana w 1080p bo takie upscalowanie z 720p to chyba nienajlepiej wygladac bedzie, a wiadomo ze nie o t0o chodzi.
 

arsenal

Moderator
VIP
maciuch2 napisał:
a niby jak to hdmi ma byc "dołączane" bo myslę ze zestaw lutownica+gniazdo hdmi nie wchodzi w gre to po pierwsze, a po drugie to gra powinna byc juz napisana w 1080p bo takie upscalowanie z 720p to chyba nienajlepiej wygladac bedzie, a wiadomo ze nie o t0o chodzi.
Ano nie bedzie "dołączane" bo kolega @depesz jest"lekko" niedoinformowany. Oczywiście, że component może przesyłać 1080p. Nic go w tym nie ogranicza oprócz niechęci Hollywood. Widocznie M$ wierzy, że im się uda przkonać przemysł filmowy do podania filmów w 1080p poprzez niczym nie zabezpieczony component.
 

Yuiren

New member
Lol co za bzdura, Xbox 360 obsluguje niby wiecej formatow niz Snazio ? I jest mniej problemow ? Chyba komus sie cos pomylilo...
Juz bym chyba wolal Kissa 600 niz Xboxa, z polowa formatow poprostu sobie nieradzi, o napisach w zasadzie mozna zapomniec. Zgadza sie, jesli juz uda mu sie cokolwiek odtworzyc to nietnie, ale zdecydowanie niezgadzam sie z tym porownaniem. Mam Xboxa 360 i znam Snazio i Buffalo, i te dwa ostatnie moim zdaniem to TYTANY przy X360. Jesli zas chodzi o HDMI to jesli bedzie, to bedzie na kablu, jako dodatkowy zakup lub moze w napedzie HDDVD, choc niesadze.
Aczkolwiek to 1080p to niezla ciekawostka, bo z wczesnej specyfikacji chipa graficznego wynikalo ze nieobsluguje tego trybu. Wiec, albo cos pokryjomu dodali :) Albo poprostu włączą tryb deinterlace w postprocessingu. Czyli rozwiazanie czysto programowe.
Zreszta, niema co gdybac :) Poczekamy zobaczymy. Mnie to rybka :) Telewizor i projektor zmienie na 1080p w 2010 najwczesniej. A do tego czasu pewnie bedzie Xbox4096 :>
 

kanurwa

New member
Yuiren napisał:
Lol co za bzdura, Xbox 360 obsluguje niby wiecej formatow niz Snazio ? I jest mniej problemow ? Chyba komus sie cos pomylilo...
Juz bym chyba wolal Kissa 600 niz Xboxa, z polowa formatow poprostu sobie nieradzi, o napisach w zasadzie mozna zapomniec. ....

Nie mam Xboxa 360 wiec nie polemizuje, ale skad masz taka pewność??
Polecam wątek u "konkurencji" http://**********.com/Xbox_360_jako_odtwarzacz_filmow_HD_TAK_-t762.html
 

mobor

Banned
Jako posiadacz X360 uwazam ze ci ktorzy utozsamiają go z idealnym NET PLAYEREM - opowiadają bzdury
Po pierwsze - aby cokolwiek zaswieciło - MUSIMY miec w kompie XP MediaCenter którego osobno kupic w zasadzie sie nie da. A wiec ? Trzeba kupic nowy komputer (bzdura totalna !!) Z tej prostej przyczyny - mimo iz mam w domu 3 kompy (2 laptopy i 1 "dużego") - ZADEN z nich (mimo bardzo dobrych parametrów technicznych) NIE NADAJE się do współpracy z boxem. Sam XBOX nie czyta nawet zwykłych WMV (o HD nie wspominając) wiec na Boga ludzie- nie opowiadajcie takich głupot !
 

depesz

New member
...

hmmm, za przeproszeniem, zanim zaczniesz coś głosić z takim przekonaniem najpierw się upewnij co i jak. Media Center nie można kupić? A to ciekawe... Jest on sprzedawany jako OEM, licencja wymaga sprzedaży z istotnym składnikiem komputera którym może być...chociażby myszka:>
I takie zestawy są sprzedawane (oryginały) chociażby na allegro.
Przykładowy link:
http://www.allegro.pl/item132405955_microsoft_windows_xp_media_center_pl_oem_fvat.html
Cena 369 zł brutto.
Za tą cenę otrzymujemy pełny Windows XP z dodanymi funkcjonalnościami (bo tym w istocie jest Windows Media Center Edition).
 

mobor

Banned
Proponuję najpierw odwiedzic stronę WWW Microsoftu i poczytac sobie w jaki posob mozna nabyc legalnie MediaCenter. Mozesz oczywiscie sobie kupic z myszką na Allegro za 360zł a nawet za 199 ..rownie dobrze mozesz zassać z Emule - w wypadku kontroli kompa skutki będą te same - zapewniam.

Jakkolwiek by nie patrzeć i tak nie zmienia to faktu ze ewenntualność współpracy XBOXa z NISZOWYM os'em w zasadzie eliminuje go z zastosowania o jakim tu mówimy (ja np. nie zamierzam zmienaic systemu operacyjnego w kompie tylko po to by móc streamingować....uważam to za absurdalny pomysł.)
 
Ostatnia edycja:

p00h

Member
arsenal napisał:
Oczywiście, że component może przesyłać 1080p.

Zapominasz trochę o możliwościach technicznych odbiorników. Kablem komponent _można_ również podłączyć np. zasilanie żelazka, tyle że się spali. A sygnału 1080p przez komponent nie obejrzysz na żadnym telewizorze, bo przetworniki A/D mają pasmo ograniczone do 1080i, czyli po prostu nie będą w stanie odebrać dwukrotnie szybszego sygnału.
 

arsenal

Moderator
VIP
Jestem pewny, że component może przesyłać 1080p. Tak pewny, ze mogę założyć się o nBoxa:)
XBox360 dostanie 1080p po złączu VGA( też przecież analogowe) a nie po component z racji praw autorskich ( między innymi).
 

mobor

Banned
Zadałem sobie wlasnie odrobinę trudu aby udowodnic koledze DEPESZowi na jakich zasadach mozliwy jest zakup systemu WindowsMediaCenter 2005:

Cytat ze strony M$

System Windows XP Media Center Edition 2005 jest dostępny tylko w wersji preinstalowanej na komputerach sprzedawanych przez producentów sprzętu komputerowego. Użytkownicy mogą kupować komputery z preinstalowanym systemem Windows XP Media Center Edition 2005 w sklepach detalicznych z elektroniką użytkową, bezpośrednio od producentów sprzętu komputerowego lub w sklepach internetowych z elektroniką użytkową.

Oto stosowny link:
http://www.microsoft.com/poland/windowsxp/mediacenter/howtobuy/default.mspx


Mozna wiec sobie kupic na Allegro za 360zł z myszką (i na taką kwotę dostać fakturkę - jeśli wogóle) - i życzę jak najmniej problemów podczas ew kontroli kompa. Tak jak pisałem - rownie dobrze można zassać sobie windę z osła...

Zadam wiec pytanie - KTO JEST NIEDOINFORMOWANY ?
 

depesz

New member
...

Ty jesteś niedoinformowany - na stronie MS pisze, że można zakupić od producentów sprzętu. Ale w momencie kiedy sam sobie składasz komputer sam jesteś jego producentem. Jedyna niedogodność to:

"Zgodnie z najnowszymi przepisami wersja oem może być legalnie zakupiona bez jakichkolwiek dodatkowych podzespołów przez osoby składające lub modernizujące komputer (czyli w praktyce przez każdego), stają się one jednak automatycznie producentem komputera, a co za tym idzie po zakupie takiej licencji muszą same sobie świadczyć pomoc techniczną w razie problemów z oprogramowaniem"

Jasne?

I jeszcze, żeby nie było, że bez podania źródeł - ze strony Microsoftu, opis nowej licencji OEM:

http://www.microsoft.com/poland/partner/oem/licencjonowanie.mspx

"
Czy mogę dystrybuować nieotwarte opakowanie jednoskładnikowe do użytkownika końcowego?
Oprogramowanie w wersji OEM przeznaczone jest do preinstalacji na nowych komputerach przez producentów systemów. Na opakowaniu oprogramowania OEM widnieje napis informujący, że produkt ten przeznaczony jest wyłącznie dla firm produkujących lub montujących komputery PC i serwery. Nieotwarte opakowania oprogramowania OEM mogą być dystrybuowane do innych producentów systemów, jednak nie mogą być przekazywane użytkownikom. Otwarcie opakowania przez użytkownika oznacza, że to użytkownik akceptuje warunki licencji producenta systemów OEM Microsoft i powinien preinstalować produkt przy użyciu narzędzi OPK, zapewnić pomoc techniczną i spełnić jeszcze kilka innych wymagań, do realizacji których nie ma odpowiednich umiejętności i wiedzy technicznej producenta systemów. Wyjątkiem od tej reguły jest przypadek, gdy użytkownik końcowy samodzielnie montuje własny komputer PC. W takim wypadku użytkownik końcowy jest uznawany za producenta systemów w rozumieniu licencji producenta systemów OEM Microsoft."

Jasne?
 
Ostatnia edycja:

czaki

New member
czytam i czytam, i ktos albo jest niesamowita lamą albo jest niedoinformowany, przeciez xbox360 to nic innego jak PC z wyspecjalizowanymi kościami graficznymi przeciez tam pracują 3 ghz i procesor wektorowy, a niechmnie ktos oswieci jakiego formatu pc mi nie odtworzy?!

kwestia odp softu i po problemiea takowe juz sa
 

Ru$lan

New member
czaki napisał:
czytam i czytam, i ktos albo jest niesamowita lamą albo jest niedoinformowany, przeciez xbox360 to nic innego jak PC z wyspecjalizowanymi kościami graficznymi przeciez tam pracują 3 ghz i procesor wektorowy, a niechmnie ktos oswieci jakiego formatu pc mi nie odtworzy?!

kwestia odp softu i po problemiea takowe juz sa

Dokładnie tak, wszysko zależy od oprogramowania. A co można wyciągnąć z x360 pokazał ostatni upgrade dasha ( dodano min. 1080p, i kilka ciekawych rzeczy)
 

mobor

Banned
Koledzy zapominacie o 2 rzeczach

1) dyskusja toczyła sie na DWA tygodnie przed uaktuanieniem

2) Jesli ktos z was pokaze mi aplikację/sposob na "tego zwykłego peceta" która odpala pliki mpg, ts i resztę - obsypie go złotem (polecam najpierw troche poczytac o pisaniu oprogramowania na X360, warunkach licencyjnych itp)
Jest SPORA roznica pomiedzy TEORETYCZNYMI mozliwosciami sprzetu a tym co dane urzadzenie może rzeczywiscie w danym momencie - dotyczy w szczegolnosci komputerów (w tym takze konsol do gier)
 
Ostatnia edycja:

szymonunion

New member
Witam,

przedmowcy wypowiadali sie o fakcie koniecznosci posiadania M$ Windows XP Media Center, aby stream hulal na Xbox360... tymczasem wg tego co widze:

"Stream WMV video from a Windows PC running Windows Media Player 11, Zune software, or Windows Media Connect."

WMP11 jest, wiec jaki problem, aby XP albo w2k3 mogl byc zamiast XP Media Center?


Pozdrawiam,
 

Mor25

New member
Witam wszystkich.

Pierwszy raz sie tu pojawilem przy wyborze TV, doradziliscie Sony KDF 50'', którego zakupiłem przed mistrzostwami swiata. Jestem bardzo zadowolony... i wlasnie sobie przypomnialem zapomniane haslo do tego forum wiec jestem z powrotem :)

Przy okazji napisze, ze pracuje od kilku lat w Media Markt (wiem wiem, ze nie lubicie tej firmy - ale dajcie mi szanse :)) na dziale Software. Sluze pomoca o ile bede potrafil.

Jesli chodzi o temat XBOXa to musze przyznac, ze konsolka prezentuje sie w praktyce rewelacyjnie. Wczoraj podlaczalismy ja na dziale pod full HD Soniacza (bodajze KDL 40W2000) na 1080i gierki wygladaja bardzo porzadnie :) Jesli faktycznie planuja uruchomienie 1080p i do tego bedzie to smigalo po komponencie to narpawde czapki z głów !
Zanim sie Sony wygramoli ze swoim PS3 to XBOX 360 bedzie kosztował 999 z twardzielem, bezprzewodowym padem w zestawie i grami w platynie po 70 zł i do tego - po polsku - bo docelowo wszystkie gry od przyszlego roku (jak nie od grudnia tego roku) maja byc lokalizowane.

Jakby co nie jestem fanem konsol, osobiscie nie posiadam zadnej wiec mozna powiedziec, ze moje zdanie jest obiektywne (napisalem to dlatego by mnie nie zjadl jakis fan PS3 :))

Jesli chodzi o Windows Media Center to w 100% potwierdzam słowa Depesza. Od jakiegos czasu mozna kupic wersje OEMowa Win XP home/prof, Windows Media Center i pakiety OEMowe Office bez zadnej czesci i bez komputera. Dokladnie tak jak napisal Depesz "Zgodnie z najnowszymi przepisami wersja oem może być legalnie zakupiona bez jakichkolwiek dodatkowych podzespołów przez osoby składające lub modernizujące komputer (czyli w praktyce przez każdego), stają się one jednak automatycznie producentem komputera, a co za tym idzie po zakupie takiej licencji muszą same sobie świadczyć pomoc techniczną w razie problemów z oprogramowaniem"

Od siebie moge jeszcze dodac, ze kupowanie dzisiaj (no powiedzmy do stycznia) jakiegokolwiek innego systemu (firmy Microsoft) niz Windows Media Center jest czysta glupota gdyz niestety popularnym tak dzisiaj Win XP bedzie mozna sobie podetrzec ...cztery litery. Za to Windows Media Center nie dosc, ze mozna zdobyc w podobnej cenie, daje duzo wieksze mozliwosci o ktorych m.in. pisaliscie wyzej to jeszcze ich posiadacze beda mieli (wedlug zapewnien Microsoftu) mozliwosc darmowego upgradu do Visty, ktora mialem (watpliwa niestety) przyjemnosc testowac.

Btw - 17 listopada premiera gry Gears of War. Musicie to zobaczyc ! :eek:k:
P O W A L A
 
Ostatnia edycja:

szymonunion

New member
Witam,

Mor25 napisał:
Jesli faktycznie planuja uruchomienie 1080p
Przeciez juz jest - tylko sciagnac z Xb0x Live'a.

Mor25 napisał:
upgradu do Visty, ktora mialem (watpliwa niestety) przyjemnosc testowac.

A ktory build testowales? :))) Beta 2, RC1? ;)
Build, ktory sobie testuje teraz dziala o niebo lepiej niz w/w. Nie jestem fanem Windowsow, wrecz przeciwnie.


Pozdrawiam,
 

Mor25

New member
Rejestrowac sie na Xbox Live nie mozemy... jednak juz wiem o co bede meczyl Microsoft w poniedzialek :)

Bawilem sie chwila Beta 2. Co nie zmienia faktu, ze kolega z dzialu, ktory sledzi informacje od testerow najnowszych wersji Visty... przekazal mi info o wielkich problemach jakie oni maja na Viscie z grami - a to dla wielu podstawowa sprawa ;)
 
Do góry