Xavian xn 125 evo speziale vs MA bronze 2

samfisher74

New member
Miałem wczoraj okazje posłuchać kolumn xavian które podalem w tytule a które kosztują okolo 6 tys zl. I co? ... Ano jestem mega zawiedziony, sprzęt jak na moje warunki drogi, wygląda drogo. Ale to jego jedyny atut, gra to byle jak i na dodatek gra gorzej niż moje MA beonze 2 za 1300 zl. Nie wiem czym kierują sie ludzie, przy zakupie kolumn ale za te xaviany nie dałbym więcej niż 1000 zl a tak naprawde nigdy bym ich nie kupił bo dzwiekowo sa byle jakie. Bylem przekonany ze taka firma jak xavian produkuje tylko świetny sprzęt, który robi niesamowite wrażenie i dlatego placimy za ten sprzęt duże pieniadze. A tu okazuje sie ze jest z goła inaczej, kolega chwalil mi się sprzętem a ja tylko przez kulture nie powiedziałem mu ze po odsluchu jestem mega zawiedziony, bo nie słyszałem różnicy w stosunku do moich kolumn za 1/4 ceny xavianów.
 
Ostatnia edycja:

samfisher74

New member
No tak, wyglądają troche inaczej . Ale chodzi mi o cenę z kosmosu i za co ? Przecież za 6 tys zl. można kupic fajne podłogówki a tu dostajesz dwa male klocki które "nie grają".
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
No tak, wyglądają troche inaczej.

Wyglądają inaczej bo teraz jest moda na plastik i połyski. Widać ręczną robotę, a nie typową taśmową produkcję. Widziałem na żywo inny model i jakoś stolarki jest na najwyższym poziomie.

Co do brzmienia to się nie wypowiem bo ich nie słyszałem. Napisz jeszcze z czym grały? Wzmacniacz, jakie źródło.

Sam mam w planach posłuchać XN 250 (bardzo ceniona kolumna) oraz Ambra.
 

Myszator

Banned
Jak widać " kosmitów " nie brakuje...

https://www.youtube.com/watch?v=iFg2W71xw64

Pierwsze rzędy z wyrównaniem czasowym przez pochylenie ścianki, i braku podfrezowania pod niskośredniotonowy... wiesz co to w ogóle jest ?

Człowiek który stroił te kolumny, jest bardzo osłuchany, i często słucha muzyki na żywo.
Zarówno instrumentów, jak i wokali.
A ty uważasz że słyszysz lepiej.
Ciekawie czy byś tak mówił, gdybyś miał Xaviany w domu, a w sklepie odsłuchiwał Monitor Audio.

Głośniki z wysokiej półki...Bardzo naturalnie grające.
Morel na górze. Na dole Scan Speak...Sądzę że następca referencyjnej Vify PL ( obok Vify XT )
Tam nie ma efekciarstwa. To nie Twoje granie... :lol:

Jak chcesz efekciarstwa, to kup sobie korektor, lub głośniki ALPHARD
Polska firma... głośniki chińskie. Jeden głośnik nawet im wyszedł.

Monitor Audio są tańsze niż same przetworniki w Xavianach, które są bardzo kompetentnie zaaplikowane.

Świeżak... :hihi:

https://www.youtube.com/watch?v=FWOF5UXQekg

:)
 
Ostatnia edycja:

Myszator

Banned
Mam tylko nadzieje, że nie był to amplituner do kina domowego :) Tam też jest duża ilość wejść :)

Niech sobie podepnie miniwieżę. Ale będzie :hihi:grało
Do tych kolumn można podpinać wzmacniacz za 20 tys zł. Nie boją się takich pieców kolumny.

Mądrego to czasami warto posłuchać :rolleyes: ... Nie każdy posiada Xboxa One.

:)
 
Ostatnia edycja:

samfisher74

New member
Jak widać " kosmitów " nie brakuje...

https://www.youtube.com/watch?v=iFg2W71xw64

Pierwsze rzędy z wyrównaniem czasowym przez pochylenie ścianki, i braku podfrezowania pod niskośredniotonowy... wiesz co to w ogóle jest ?

Człowiek który stroił te kolumny, jest bardzo osłuchany, i często słucha muzyki na żywo.
Zarówno instrumentów, jak i wokali.
A ty uważasz że słyszysz lepiej.
Ciekawie czy byś tak mówił, gdybyś miał Xaviany w domu, a w sklepie odsłuchiwał Monitor Audio.

Głośniki z wysokiej półki...Bardzo naturalnie grające.
Morel na górze. Na dole Scan Speak...Sądzę że następca referencyjnej Vify PL ( obok Vify XT )
Tam nie ma efekciarstwa. To nie Twoje granie... :lol:

Jak chcesz efekciarstwa, to kup sobie korektor, lub głośniki ALPHARD
Polska firma... głośniki chińskie. Jeden głośnik nawet im wyszedł.

Monitor Audio są tańsze niż same przetworniki w Xavianach, które są bardzo kompetentnie zaaplikowane.

Świeżak... :hihi:

https://www.youtube.com/watch?v=FWOF5UXQekg

:)


Po co mi wstawiasz teksty o jakimś półgłuchym 60 latku, jaki on wspaniały i osłuchany, co on tam wystroił i wyprodukował. Mnie to nie interesuje, opisałem ci tylko jaki mnie spotkał zawód po posłuchaniu tak drogich kolumn, podobnie mam wywalone na te "kompetentnie zaaplikowane" przetworniki , co mi z nich jak słabo grają. Jestem w szoku że można wyrzucić tyle kasiory i kupić takie kolumny . A co to w ogóle za tekst ?
Pierwsze rzędy z wyrównaniem czasowym przez pochylenie ścianki, i braku podfrezowania pod niskośredniotonowy... wiesz co to w ogóle jest ?
A muszę wiedzieć ? Co mnie interesują pochylone ścianki i jakieś podfrezowania. Stwierdzam fakt kolumny za taka kase powinny grac lepiej, a tu nie ma czym się jarać.
 

Myszator

Banned
Czyli wychodzi na to, że Twoje monitory grają jak monitory za 6 tys zł, albo i więcej.
Mam nadzieję że znalazłeś kolumny na całe Życie :hihi:
Normalnie... gratuluję.

:rolleyes:
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Rzeczywiście porównywanie Monitor Audio Bronze 2 do Xavianów niepoważne jest ,nie wiem jak gra ten model, ale miałem możliwość posłuchania innych kolumn z serii XN, bardzo poukładany dźwięk i świetna stolarka podobnie jak w przypadku włoskiej firmy Chario

Takie kolumny nie produkuje się aby wywołać "pierwsze wrażenie" nie mają w sobie efekciarstwa ,potrzeba doświadczenia aby docenić ich walory .Bez urazy, ale nie są to głośniki dla "niedzielnych słuchaczy"
Miałem podobną sytuację podczas odsłuchu kolumn Elac Air X403 które w Niemczech kosztują 5800 euro Brzmienie w pierwszej chwili też wydawało się takie bezbarwne ,bez polotu - te kolumny nie zwracały uwagi niczym szczególnym ,dopiero po pewnym czasie zdałem sobie sprawę ,jaka klasa jest w ich brzmieniu

300084elac.JPG
 
Do góry