X94J czy X95J?

Kula666

New member
Cześć.
Rzucam się na kupno nowego telewizora 65''. W sklepie oglądałem różne, ale uwagę przykuły dwa modele Sony. X94J oraz X95J.

Podpowiedzcie proszę, czy warto dopłacać do 95J? Generalnie w mojej niedoświadczonej głowie jeden i drugi prezentował świetny obraz.
Mam zewnętrzne źródło dźwięku, więc pomijam jego jakość z TV.
Z góry dzięki za pomoc.
 

domelli

Member
To ja mogę Ci odpowiedzieć , bo miałem ten sam dylemat kilka miesięcy temu. Niestety w sklepie stacjonarnym nie stały obok siebie te dwa modele, ale i tak miałem porównanie. Po pierwsze jakość dźwięku jest dużo lepsza w droższym modelu, jak i jakość wykonania wydała się lepsza oraz nieporównywalnie pilot, to wersja premium. Wydaje się że kupowanie dodatkowego subwoofera jako zbędne , no chyba że wypasionego :)Odblaski też są mniejsze niż w 94j. Włączyłem demo w droższym i porównałem w drugim sklepie z tańszym, i jakość wyświetlanego materiału bardzo podobna, może ciut jaśniejsze w tańszym na ustawieniach fabrycznych. Zauważyłem że tańszy ma większy problem z ghostingiem. Ale i 95j też ma problem, choć może nie tak widoczny, ale jednak jest. Bo to jest jakby nie było LED, i tej technologii tak pisane. Ja kupiłem w super promocje, dlatego skusiłem się na 95j w wersji 65" . System stabilny, chociaż prosty to android, ale nie zaliczył jesCze żadnej zwiechy. Za pomocą tego pilota obsługuje bezproblemowo dekoder c+, więc to dla mnie spora zaletą.

Wysłane z mojego Mi Note 10 Lite przy użyciu Tapatalka
 

Kula666

New member
Ok, dzięki za info.
Właśnie zastanawiam się czy jest wart dopłaty pod względem obrazu. Raczej się skuszę na droższy, ale muszę jeszcze to przemyśleć posiłkując się opiniami oraz własną opinią po zbadaniu kolejny raz w realu.
 

Kula666

New member
OLED odpada. Mam znajomego w serwisie i zbyt często trafiają mu się pytania o wypalenie. Koleś z jednego z branżowych sklepów pokazywał mi też foty telewizorów niezadowolonych klientów.

A co mógłbyś polecić z mini ledów?
 

xernes

Member
OLED odpada. Mam znajomego w serwisie i zbyt często trafiają mu się pytania o wypalenie. Koleś z jednego z branżowych sklepów pokazywał mi też foty telewizorów niezadowolonych klientów.

A co mógłbyś polecić z mini ledów?


Nie ma jak porządna argumentacja :mrgreen: Kolega, któremu trafiają się pytania o wypalenia i fotki bliżej nieokreślonych telewizorów klientów.


Nie chcesz nie kupuj, ale pisz konkretnie, a nie jakieś banialuki.
 

Kula666

New member
Nie ma jak porządna argumentacja :mrgreen: Kolega, któremu trafiają się pytania o wypalenia i fotki bliżej nieokreślonych telewizorów klientów.


Nie chcesz nie kupuj, ale pisz konkretnie, a nie jakieś banialuki.

Jeśli mi pokażesz fotki wypalonego telewizora na ledach, to powiem kumplowi, że to banialuki te jego fotki i pewnie klienci robią go w balona.
Przed chwilą wróciłem z jednego ze sklepów i doradca również pokazał mi foto, tym razem swojego oleda.

OLED odpada, pisałem. Pomożesz w doborze jakiegoś tv, czy masz zamiar się przywalić o coś? :fool:
 

Kula666

New member
Ok, to dzięki za podpowiedzi. Wybór padł jednak na konkurencyjny tv. Wybrałem Samsunga Neo QLED QE65QN95AAT. Co prawda w sklepie był 91A, ale dołożyłem parę stówek i wziąłem wyższy model, bo był w jakiejś akceptowalnej dla mnie cenie. Myślę, że obraz gorszy niż 91A nie będzie ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Widać doradca i serwisant nie widzieli nowych oledów które mają już zabezpieczenia anti burn in.
W klasie mini led najlepszą jakością dysponują - mini led 65 PML9636.
Ale ten Samsung też jest bardzo dobry.
Szkoda, że nie ma Dolby Vision.
 

Kula666

New member
O właśnie na tego Philipsa też patrzyłem. Niestety sporo ponad budżet, bo jeśli dobrze pamiętam coś ponad 9 tys. Tego Samsunga kupiłem dużo taniej. Dzięki za pomoc.
 

Aerofan

Member
Miałem podejście do Q80A i QN95. Niestety obydwa mają te same wady:

1. Kolory po kalibracji sprzętowej wciąż dziwnie sztuczne.
2. Na większości trybów obrazu (prócz trybu film z zaznaczeniem wyłączenia upłynniacza) jest migotanie PWM 120 Hz, chyba nie muszę tłumaczyć czym grozi dłuższe oglądanie TV.
3. Nie zapamiętują oddzielnych ustawień obrazu w HDR dla trybu Dynamiczny i Naturalny.
4. Tryb Game Motion Plus to bubel. Nie działa zgodnie z obietnicami producenta (nie upłynnia obrazu).
5. Wygaszanie mini Led w QN95 to jakiś żart. Wystarczy odpalić film typu Astronauta albo jakikolwiek film z gwiazdami na niebie.
6. Nie ma możliwości korekty luminacji bieli. Zwykły pasek na TVN24 wali jasnością po oczach i nie się tego wyregulować prócz zjechaniem ogólnie kontrastem w dół ale wtedy dostaje po tyłku cały obraz.
7. Niepoprawnie dekoduje Canal+ 4k w HLG. Albo jest ciemno i bez kontrastu, albo zielone twarze. W Sony i LG Oled jakoś jest dobrze.
8. Apki typu C+, Polsat Box, Viaplay nie działają z możliwością cofania , tak jak w Sony czy LG.
9. Wifi kapryśne, raz pobieranie 150MBs a raz 15 i czkawka nawet na Youtube. Router blisko, inne urządzenia chodzą normalnie.

Dzięki uprzejmości sklepu nie dla idiotów udało się wymienić na ostatni egzemplarz X95j i to jest niebo a ziemia. Oczywiście nie jest bez wad (czasami można dostrzec siatkę stref podświetlenia) ale w porównaniu z Samsungami to dzień do nocy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kolory we wszystkich Samsungach mimo kalibracji nie dają się ustawić jak u innych producentów. Ale okazuje si.e , że dużo ludzi lubi przekolorowane obrazy.
Szkoda że nie wymieniłeś na Oleda, miałbyś najmniej uwag.
 

Aerofan

Member
Kolory we wszystkich Samsungach mimo kalibracji nie dają się ustawić jak u innych producentów. Ale okazuje si.e , że dużo ludzi lubi przekolorowane obrazy.
Szkoda że nie wymieniłeś na Oleda, miałbyś najmniej uwag.

Oleda własnie się pozbyłem :) Był świetny, tylko za ciemny do naslonecznionego pokoju a i też sporo oglądam Tvn24 i wkurzalo mnie to ciągłe grzebanie w ustawieniach obrazu raz jaśniej, raz ciemnej ciemnej. Natomiast wiele z wymienionych wad Samsunga nie powinno mieć miejsca niezależnie od rodzaju panelu.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Miałem podejście do Q80A i QN95. Niestety obydwa mają te same wady:

1. Kolory po kalibracji sprzętowej wciąż dziwnie sztuczne.
2. Na większości trybów obrazu (prócz trybu film z zaznaczeniem wyłączenia upłynniacza) jest migotanie PWM 120 Hz, chyba nie muszę tłumaczyć czym grozi dłuższe oglądanie TV.
3. Nie zapamiętują oddzielnych ustawień obrazu w HDR dla trybu Dynamiczny i Naturalny.
4. Tryb Game Motion Plus to bubel. Nie działa zgodnie z obietnicami producenta (nie upłynnia obrazu).
5. Wygaszanie mini Led w QN95 to jakiś żart. Wystarczy odpalić film typu Astronauta albo jakikolwiek film z gwiazdami na niebie.
6. Nie ma możliwości korekty luminacji bieli. Zwykły pasek na TVN24 wali jasnością po oczach i nie się tego wyregulować prócz zjechaniem ogólnie kontrastem w dół ale wtedy dostaje po tyłku cały obraz.
7. Niepoprawnie dekoduje Canal+ 4k w HLG. Albo jest ciemno i bez kontrastu, albo zielone twarze. W Sony i LG Oled jakoś jest dobrze.
8. Apki typu C+, Polsat Box, Viaplay nie działają z możliwością cofania , tak jak w Sony czy LG.
9. Wifi kapryśne, raz pobieranie 150MBs a raz 15 i czkawka nawet na Youtube. Router blisko, inne urządzenia chodzą normalnie.

Dzięki uprzejmości sklepu nie dla idiotów udało się wymienić na ostatni egzemplarz X95j i to jest niebo a ziemia. Oczywiście nie jest bez wad (czasami można dostrzec siatkę stref podświetlenia) ale w porównaniu z Samsungami to dzień do nocy.

Kolory we wszystkich Samsungach mimo kalibracji nie dają się ustawić jak u innych producentów. Ale okazuje si.e , że dużo ludzi lubi przekolorowane obrazy.
Szkoda że nie wymieniłeś na Oleda, miałbyś najmniej uwag.
Aerfan...z ciekawości zapytam,kto robił tą kalibrację,że kolory były jak to określiłeś "dziwnie sztuczne"?Pytam bo mój tv był kalibrowany przez fachowca z firmy Skalibruj.TV i takich uwag nie mam.A mam porównanie do plazmy Panasonica ,która gra u mnie do tej pory i do Oleda LG,którego miałem u siebie jeden dzień.
kiki..."przekolorowane obrazy" mogą być w każdym telewizorze,bez względu na markę i technologię.Wystarczy nieumiejętne ustawienie obrazu,brak takiego ustawienia,oglądanie w trybie dynamicznym lub "kalibracja" na maila.
 

Aerofan

Member
Wierz mi, nie upatruj przyczyny w nieumiejętnej kalibracji. Jestem fotografem więc mam skrzywienie pod tym względem. Ale te Samsungi po prostu źle świecą, laik może nie zwróci na to uwagi.

A pozostałe wady? Też pewnie nie zauważyłeś.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Wierz mi, nie upatruj przyczyny w nieumiejętnej kalibracji. Jestem fotografem więc mam skrzywienie pod tym względem. Ale te Samsungi po prostu źle świecą, laik może nie zwróci na to uwagi.

A pozostałe wady? Też pewnie nie zauważyłeś.

Tak...pozostałych wad nie zauważyłem.Tak jakoś się złożyło.;)
A jak kalibracja Twojego telewizora , bo nie chwaliłeś się.
 
Do góry