X85C - czy ceny jeszcze zlecą? Kiedy przedłużona gwarancja?

kammillo

New member
Zdecydowany jest na zakup 55 calowego tv z serii X85C -> tj. KD-55X8509C.

Cena tego modelu teraz to ok. 5500zł.
Jest to model zeszłoroczny i wyszedł już jego następca z serii X85D.

Orientujecie się do kiedy mniej więcej X85C będzie jeszcze w sprzedaży?
Czy warto jeszcze trochę zaczekać na obniżkę ceny w związku z wycofywaniem modelu czy ceny raczej już nie zlecą?

Kolejna kwestia, która jest dla mnie ważna to przedłużona gwarancja Sony do 4 czy 5 lat.
Czasem Sony robi takie akcje, ale w tym momencie chyba ich nie ma.

Macie jakieś informacje może kiedy można się spodziewać takiej promocji?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jedni piszą że dalej ta seria jest niby produkowana, mi nie bardzo chce się w to wierzyć ... więc jeśli zostały tv już tylko to co w sklepach to ciężko powiedzieć ile jeszcze możesz poczekać,,, ja bym się już spieszył..
Co do promocji na gwarancje to oni to robią bardzo rzadko, ale przy każdym zakupie możesz wykupić taką gwarancję w sumie za śmieszne pieniądze patrząc cena towaru do ceny tej gwarancji..
Nie ejst to idealna gwarancja ale i tak jest lepsza od ubezpieczeń które są w marketach i tańsza..
 

FotoVideo

Member
Nie liczyłbym na obnizke modeli z 2015 roku jeszcze nie dawno w Media Markt w Slupsku w ekspozycji sklepu stal model 65'' X85B z 2014 roku był droższy od tych z 2015
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Jedni piszą że dalej ta seria jest niby produkowana ...

Mają tłuc dalej ale inne modele z roku 2015r. Poniżej podaje rozpiskę, która już była prezentowana w innym wątku forum. Modele 4k: X83C, X80C i fHD: W80C/W85C.

Moim zdaniem ceny już nie spadną, można łapać je jeszcze na jakieś promocje.
 
Ostatnia edycja:

DrWredman

Active member
Jeśli to pomoże to zakupiłem X8505 65cali. Obok stały nowe XD, fakt obraz ciut lepszy, bardziej kontrastowy, ale w kosmicznych pieniądzach. Wątpię aby dalej robili modele z 2015 roku, raczej będą wyprzedawać stany magazynowe, A cena raczej się nie zmienii, bo na obecną chwilę jest chyba bardzo dobra. Wyrwałem ostatni zapakowany i 5 lat gwarancji w cenie. Bałbym się kupować taki TV przez internet. 55 calówki jeszcze zapewne można znaleźć zapakowane.
 

konius90

New member
Witam.
Czym sie rozni Sony 55S8505CBU od KD-55X8509C.
Wciagu miesiac mam zamiar kupic nowy tv. Niestety, tyle tych nazw i oznaczen ze juz zglupialem. Czy powyzsze tv maja hdr?
 

WuMike

New member
Bez reklam
Oczywiście, że seria S to delikatnie wykrzywiony ekran. Mnie się to nawet podoba w przypadku Sony, bo Samsungi są przegięte, dla mnie.
 

DrWredman

Active member
Witam.
Czym sie rozni Sony 55S8505CBU od KD-55X8509C.
Wciagu miesiac mam zamiar kupic nowy tv. Niestety, tyle tych nazw i oznaczen ze juz zglupialem. Czy powyzsze tv maja hdr?


model z X ma HDR ale to nie to samo co nowe modele XD.
Seria X ma tryb wyświetlania Wideo HDR, ale telewizja wygląda w tym marnie. Sam lepiej ustawiłem kolory w trybie standard niż w HDR. Może przy materiale 4K będzie inaczej, choć wątpię.
Nowa seria XD też ma HDR ale ma też nowy Triluminos, ta kombinacja daje chyba istotną różnicę, ale też dużo wyższą cenę. Widziałem obok siebie oba modele. Mnie nie stać na taką różnicę a przekonałem się, że w domu przyzwyczajamy się do tego co mamy. Mój poprzedni HX820 miał lepsze kolory, ale już się przyzwyczaiłem do nowych barw i nie żałuje. Ustawiłem optymalnie pod wszystkie kanały. Wielkość ekranu rekompensuje niedociągłości. Jednak uwaga - siedzę 6 m od TV 65 cali. Przy 4 m widać już piksele w obrazie TV.
55 cali ma bardziej upakowane piksele więc szczegółowość jest lepiej odwzorowywana na bliższe odległości.
Dla mnie 55 był za mały.
 

waszek_rmc

New member
Witam, jak się zakończyła historia? Gwarancje Sony można dokupić, nie trzeba TV kupować w SC... (Masz na to 360 dni). Tez interesuje mnie ten model. Czy posiada matryce 100/120 Hz? Czy nowy model xd rownież? Jak kwestia podświetlenia?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie trzeba tv kupić w SC ale często gęsto kupując w Sc dostaje się za darmo albo za bardzo male pieniądze taką gwarancję. Trzeba zobaczyć o ile jest tańszy tv np w jakimś markecie i doliczyć gwarancję zakupu w SC i wtedy zobaczy się co jest bardziej opłacalne. Ewentualnie pogadać w SC o cenie w stosunku do ceny w markecie ..
 

ewaldus

New member
Cena na ten model ładnie spadła. 5000 do 5100zl. Poważnie myślę o zakupie. Cena/jakość wychodzi bardzo dobrze.

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Mnie ten model nie podszedł, ale jeśli ktoś jest zainteresowany, to w matrixmedia.pl mają model 55X8509C w promocji za 5090 zł z 4-letnią gwarancją producenta z wysyłką gratis lub z odbiorem w ich sklepie lub w wybranych Sony Center. Uważam, że to świetna cena jak za wydłużoną gwarancję producenta na 4 lata.
Nowy model 55XD8505 mają w cenie standardowej (bez promocji) 6590 zł z gwarancją Sony 5 lat.
 

perszo

New member
Wczoraj kupiłem 55"X85 w MM za 4990zł-srebrny.Data produkcji maj 2016.
W ME mieli za 5090zł,ta sama cena w EuroAGD-oba czarne.
 
Do góry