X2000 vs 171 vs 270

tommiyacht

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam. Zastanawiam sie nad wyborem miedzy tymi trzema amplitunerami.
Cena w granicach 2K bo z tego co czytam poniżej jest kiepsko, a żeby było lepiej to trzeba wydać dużo więcej. Dalej, w tych granicach cenowych wszystkie brzmią podobnie wiec szukam takiego ktory bedzie najlepszy w stereo (wiem, zdaje sobie sprawe ze nie uzyskam takiego stereo jak we wzmacniaczu ale ja obecnie mam TV + glosniki komputerowe 2.1 wiec to i tak bedzie dla mnie przeskok). Zakup na razie sam ampli, głośniki kiedyś jak uzbieram. Pokój ok 20m ale bardziej dlugi niz kwadratowy, odleglosc od Tv jakies 2-2.5m. Glosniki jak kiedyś będą to na pewno nie wielkie kolumny tylko raczej podstawkowe ale mowie - głośniki to melodia przyszłości. Glownie oglądam (nc+ i filmy z pena na odtwarzaczu sieciowym). Myzuki obecnie nie słucham ale tylko dlatego ze nie mam na czym ale chciałbym tez żeby stereo w miare bylo ok. Wtedy do repertuaru rozrywkowego dojdzie z calą pewnością sluchanie muzyki w stereo, jakie ono by nie bylo.
Aha, co ważne, nie zalezy mi na jakiejs duzej mocy, napewno nie będę słuchał dużo głośniej niz nromalne ogladanie TV. Muzyka tez raczej nie ostre brzmienia i jakies drumbasy. Bardziej filmowa, rock, chillout itd.

Rozmawialem juz z BN, poleca wlasnie te Harmany, tylko ze miedzy X2000 a cena 270 u BN jest prawie 600zl roznicy, sporo. Dalej - jesli juz powiedzmy zdecydowałbym sie na HK to tez ciezki orzech bo brac starszy ale (strzelam) lepiej grający (?) 270 czy nowszy technologicznie i wiecej ficzerow mający 171.
 

lentym

New member
ja bym te amplitunery najpierw odsłuchał.
Zawsze powinno się konkretne amplitunery odsłuchać na konkretnych kolumnach aby wiedzieć jak zagrają a ty tak naprawdę planujesz kupno kolumn i jesteś na samym początku kompletowania KD.
 

tommiyacht

Klub HDTV.com.pl
VIP
nie mam ciśnienia zeby odsłuchiwać każdy sprzęt, jestem w stanie spokojnie opierac sie na opini w necie - oczywiscie z szerokiego spectrum , rożne źródła itd. Stad taki a nie inny wybór ampli. I jak mowie, kolumny na razie beda tymczasowe,
 

tommiyacht

Klub HDTV.com.pl
VIP
moze sam pociagne temat i zadam pytanie pomocnicze ktore w jakims stopniu pomoze przyblizyc wybor.

Denon - zasilacz analogowy
Harmany - zasilacz impulsowy

Impulsowy pewnie oszczedniejszy ale jak to jest z awaryjnoscia, przegrzaniem, wydobywajacymi sie moze dzwiekami z zasilacza ? Generalnie ktory stawiacie wyzej ?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Harman od niedawna zastosował impulsowe zasilacze. Są zwolennicy i przeciwnicy. Trochę było informacji o "brzęczeniu", ale to już może jest wyeliminowane. Odsłuchiwałem avr270 i brzmiał dobrze, dość łagodnie na górze i sporo basu. Brzmienie Denona z serii X też mi odpowiada. Denon miał jak dla mnie więcej wysokich. Wszystko zależy do jakich kolumn podłączymy.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
W transformatorowych króluje dzwięk 50 Hz, a impulsowych wysokiej częstotliwości. Impulsowa nowsza konstrukcja, trudniej zaprojektować, szybciej reaguje na obciążenie, jest oszczędniejszy, lżejszy.
Z audiofilskie uważa się normalne transformatorowe najlepiej toroidalne o wielkim zapasie mocy :)
 
Do góry