X-kom

spacja

New member
Witajcie
Zwracam się do wszystkich fanatyków szeroko pojętej branży komputerowo - elektronicznej :grin: Robiliście już zakupy w sklepie X-KOM? Zastanawiam się nad zamówieniem słuchawek ale chciałabym zanć Wasze opinie?
 

slawkor

Member
Bez reklam
Polecam ten sklep. Kupiłem tam miesiąc temu monitor 24`fullhd LG. Nie dośc ,że taniej niż u mnie w mieście o 200zł to jeszcze bardzo fachowa obsługa a przede wszystkim uchwytna. Zamawiałem towar tuż przed zamknięciem sklepu 17.50 (obsługa telefoniczna pracuje do 18.00) to bez żadnych fochów przyjęto zamówienie i o każdym kroku monitują mailem. Od zamówienia do odbioru 22h. POLECAM!!!:eek:k:
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Mogę tylko potwierdzić opinię kolegi - w x-komie w moim mieście kupowałem już kilka sprzętów (grafa 9800gtx+,8800gts640,chłodzenie na proca, głośniki itp). Bardzo miła obsługa (rzadkość), niskie ceny, nawet jeśli nie mają danego sprzętu na stanie to następnego dnia po złożeniu zamówienia już jest do odbioru,raz jak padła mi 8800gts to następnego dnia po zgłoszeniu miałem już nową. Rzadko polecam (właściwie nigdy) jakiegoś sprzedawcę/sklep ale tym razem z czystym sumieniem mogę to uczynić. Moja opinia odnosi się do sklepu w Częstochowie.
 

fungia

New member
Kupowałam od nich laptopa, jakieś prawie dwa lata temu i to przez internet. Wszystko było OK. Kolega informatyk, twierdził, że komputer był dobrze przygotowany przez sklep do eksploatacji, cokolwiek to znaczy. W jakiś czas od zakupu otrzymałam maila z zapytaniem, czy wszystko OK z laptopem, czy jestem zadowolona z jego pracy i zakupu w ogóle. Albo tacy mili, albo sprawdzali sobie z jakich marek klienci są zadowoleni :-|
 

rushq

New member
rowniez kupilem u nich laptopa 3 miesiace temu..i wszystko pozytywnie zakonczone...maja naprawde konkurencyne ceny
 

kwasiak

New member
W swojej karierze kupiłem w tym sklepie już 2 laptopy. Przy kupnie 1 przelałem na sklep za dużą kwotę pieniędzy. Za chwilę nadwyżka kasy była odesłana na konto. Obsługa fachowa , znająca się na robocie. Nic tylko polecać.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A ja nie polecam, chociaz dobrze znam ta firme jako klient.
Dzwonie na infolinie, pytam o dostepnosc, cene i ew. rabat, mily Pan twierdzi ze dostane 20zl (przy cenie prawie 5k tak na marginesie) jak odbiore osobiscie w sklepie i zaplace gotowka. Pan twierdzi zeby powolac sie na niego (nazwisko/imie) w sklepie w kwesti rabatu. Wiec jade i informuje calkiem przy okazji o rabacie w sklepie, a sprzedawca nagle i podejrzanie udaje ze nic nie wie o rabatach wiec informuje ze na infolini dostalem taka informacje, moge podac zgodnie z info dane czlowieka na ktorego mam sie powolac, na to sprzedawca zaczal swoja spiewke, klikajac cos, chodzac tam i z powrotem i krecac nosem zeby wydusic w koncu z siebie: "dobrze dam rabat tylko ze teraz sam nie dostane zadnej prowizji od sprzedazy" !
Kpina i zenada, czlowiek zostawia kupe kasy, chce zadac 2/3 zdania nt. sprzetu, gwarancji itp. a tu nagle wkrada sie niechec i zale sprzedawcy, tylko dlatego ze klient smial napomknac o rabacie, nie znajac polityki firmy, systemu wynagrodzen itp. do tego sprzedawca ktory ewidentnie klamie ze nie wie nic o rabatach.
Zeby byla jasnosc, dalbym nawet 100zl za profesjonalna obsluge, bo nie chodzi tu o smieszne 20zl ale o sam fakt jak sprzedawca rznie glupa i zmienia swoje podejscie o 180° po jednym zdaniu.
Znam ludzi ktorzy na mrozie z zamarznietymi gilami w nosie siedza aby zarobic na chleb i maja na tyle kultury aby wiedziec ze klienta nie traktuje sie jak zlo konieczne. Tym bardziej jak klient nalezy do tych "latwych" co zadaje 2,3 zdania, placi i znika a nie marudzi przez 20min, a ten siedzi w pachnacym lokalu z klimatyzacja, przez pol dnia nic nie robi i jeszcze fochy strzela bo osmielilem sie zapytac o rabat.
Nie polecam sklepu x-kom.pl
Polecam natomiast sklep komputronik.pl kupowalem zaraz po x-komie, takze stacjonarnie po uprzednim kontakcie na infolini, duzo lepsza obsluga, milo sprawnie i szybko wiec moze tam im sie bardziej moje pieniadze przydadza.
 
Ostatnia edycja:

dante78

Member
Kupiłem u nich wysyłkowo 2 laptopy. Miały to być nowe wersje tanich 17' na które miałem czekać aż się pojawią na rynku do miesiąca. Niestety wydłużyło się to strasznie, tak że wziąłem znajomym Lenovo z którego byli bardzo zadowoleni a sam poczekałem na moją 17' która w ramach tak dłuższego czasu oczekiwania, dostałem z mocniejszym procesorem, z dość sporym rabatem. Na moje oko można polecić.
 

kwasiak

New member
Mój kolega z pracy też miał taki klimat , że nie było modelu (laptop) na stanie który zamówił. Fakt ,musiał poczekać ale dostał sprzęt w tej samej cenie co zamawiał, tej samej marki z lepszymi parametrami. Zostawiam refleksje pod każdego z osobna , czy dobrze to ze strony sklepu czy źle. Kolega suma sumarum jest zadowolony ale ilu ludzi tyle gustów.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A co moze byc zlego w tym ze ktos dostal lepszy sprzet jak zamawial, jakby nie chcial czekac to zawsze mogl zrezygnowac, poczekal to dostal lepszy - pytanie czy dlatego ze po pewnym okresie oczekiwania pojawily sie lepsze modele i sila rzeczy dostal to co jest juz na rynku w cenie zamowienia, czy dostal lepszy i drozszy model od pierwotnego zamowienia i obecnych cen rynkowych - jezeli tak to duzy plus dla sklepu.

Podobnie jest w przypadku gier i preordera, zamawiasz za 200zl i nie dostajesz w dniu premiery tylko po msc. z roznych przyczyn zaleznych od sklepu, oczywistym jest ze jak tytul jest juz msc na allegro to dostajesz nowy nastepny swiezy tytul lub pomiejszona kwote do ceny rynkowej, lub zwrot gotowki a jak sklep chce zrobic bonus dla klienta to dostajesz cos powyzej calej kwoty w ostatecznym rozliczeniu na dany dzien. Proste.
 
Ostatnia edycja:

emte

New member
Jakiś czas temu kupowałem u nich laptopa (cena była bardzo dobra). Wybrałem model i zamówiłem. Jakoś po 2 dniach dostałem sms`a, że sprzęt jest do odbioru. Tak więc zdecydowanie polecam ten sklep.
 

Smykoo

New member
Kupiłem u nich dwa laptopy. Brat też kupił dwa. Wszystko jak trzeba. Mój już prawie dwa lata śmiga bez problemów. Obsługa miła i fachowa. Łatwo się załatwia wszystkie formalności. Towar zamówiony na konkretną datę bez problemu dostępny. Polecam ten sklep.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Firma dobra do czasu reklamacji towaru. Przed świetami kupiłem u nich tablet Nexus7. Przyszedł wadliwy. Odesłalem i wrzucili mnie w normalną kolejke reklamacyjną (do 14 dni). W innych firmach, jak cos od nowości jest niesprawne, towar wymieniaja od reki.

Czyli co w niej dobrego skoro to co najbardziej istotne wg. tego co piszesz lezy?
Juz w MM masz kilka dni na sprawdzenie czy wszystko jest ok z zakupionym towarem, a w razie
usterki mozesz bezproblemu wymienic od reki na sprawny/inny model (sami sprzedawcy zawsze o tym informuja) sam korzystalem swojego z takich wymian.
Wspolczuje i mam nadzieje ze nie byl to tablet przeznaczony na prezent.
Mila obsluga to jedno, ale to wlasnie takie opinie jak przemasa wnosza najwiecej. Co mi z informacji ze ktos kupil
laptopa i dwa lata juz dziala bez problemu? Raz ze sprzedawca nie jest producentem, wiec nie wiele ma to z nim wspolnego ile podziala laptop, dwa - dalej nie wiemy co by bylo w przypadku awari.
Jezeli tak wyglada sprawa w tym sklepie, to ja dziekuje.
 
Ostatnia edycja:
Do góry