Wzrost liczby kanałów HD o 54 proc.

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
005__MG_4857.jpg


W okresie ostatnich trzech lat rozwój transmisji telewizyjnej w HD był bardzo dynamiczny. W ciągu pierwszych miesięcy 2012 roku odnotowano istotne przyspieszenie w uruchamianiu nowych kanałów HD. Z 274 na koniec 2009 roku, liczba kanałów HD wzrosła do 612 na koniec 2011 roku i 941 pod koniec września 2012 roku (+54%).

Kanały sportowe, filmowe i ogólnotematyczne niezmiennie są najważniejszym dla widzów kanałami HD. W dalszej kolejności są kanały dokumentalne, rozrywkowe i typu fiction. Różnica między sportem i innymi gatunkami dramatycznie wzrosła w ciągu ostatniego roku.

Platformy satelitarne i kablowe górują pod względu liczby oferowanych kanałów HD. Jeśli chodzi o naziemną telewizję cyfrową, w październiku 2012 roku było 116 kanałów HD dostępnych w sieci naziemnej telewizji cyfrowej w Europie (darmowe i płatne).

Jeśli chodzi o pochodzenie i licencje kanałów HD, Wielka Brytania (z 229) wyłania się jako najważniejsza przystań HD, a następne są Niemcy (108) i Francja (95).

Wielka Brytania jest domem dla wielu ważnych rodzin kanałów, w tym Discovery i National Geographic, podczas gdy BSkyB oferuje także znaczną liczbę kanałów HD. Francja jest domem dla różnych kanałów Eurosportu, a Szwecja dla kanałów Viasatu.

Źródło satkurier.pl

P.S. Szkoda, że nie wszystkie kanały zasługują na miano prawdziwego HD. Wg mnie wzorcowym kanałem jest TVP HD. A jakie są wasze typy?
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Odbieram TV z UPC. Zdecydowanie równością i wysoką jakością wyróżniają się BBC HD i TVP HD. TVN HD też daje radę, chociaż tu nie jest tak równo w całym zakresie programowym. Zdecydowanie największa popelina to Polsat HD. To jakaś kpina, 90% czasu leci materiał SD, częste zmiany proporcji, jakieś czarne ramki po bokach, dźwięk stereo i największa dawka reklam.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Miałem HD w UPC i w ciągu 10 dni odstąpiłem od umowy bo jakość była gorsza niż w Vectrze. Tu też nie jest dobrze ale BBC HD czy Travel HD były wzorcowe. TP HD też nieźle. Nie wiem czy po wprowadzeniu paczki Polsatu zmienili bitrate tych programów, czy nowy dekoder jest słabszy bo mam wrażenie, że nie jest już tak dobrze. Mecz z RPA to było max 650 linii. Inne też już nie wciskają w fotel.
 
Do góry