Wzmaniacz do Klipsch RF-82II

michaltu

New member
Witam serdecznie,

Szukam używanego wzmacniacza do podłączenia frontów Klipsch RF-82II z amplitunerem Denon X4000.

Prosze o zweryfikowanie moich pomyslow - co sie ma szanse dobrze zgrac z Klipsch.
Pomieszczenie 55m2, muzyka: wokale, chillout, smooth jazz, pop, rock.

1. Denon 1500ae 1510ae 1520ae - ceny od okolo 1900zl
2. NAD 356BEE - okolo 2000zl
3. Atoll IN100SE - okolo 2800zl
4. Music Hall 35.2 - okolo 2000zl

Chciałbym się zamknąć w budżecie 2000zl ale wiadomo jak jest... [emoji3]
 

Borixon

Active member
Bez reklam
twoje kolumny potrzebuja sporo pradu, tym bardziej ze pomieszczenie duze wiec dynamiki nigdy za wiele, dlatego odpuscilbym sobie raczej nada, zaczal latac na odsluchy poczynajac od denona przez atolla i mh na koncu... ten ostatni marzy mi sie strasznie lecz kanapka za cienka...

i tu juz raczej na odsluchach bym sie opieral bo klocki moga i zapewne graja lazdy inaczej..
co kto lubi, od koloru do wyboru czy jakos tak..
 
Ostatnia edycja:

vectra1

Member
Bez reklam
Porównywałem MH z Denonem i Music Halla bym odpuścił - bardzo fajnie wykonany wzmacniacz z ciekawym dźwiękiem ale dużo słabszy niż Denon - trochę inna liga. Denon zjada go prądowo, a Twoje kolumny filigranowymi nie są.
Celowałbym w Denona lub Atolla, tego ostatniego ma Pawel_Sz85, możesz go męczyć ;)
Atoll CD 100/IN 100
Możesz też poszukać Matantza PM8004 ale z tymi raczej ciężko, chyba, że z "zagramanicy"
Nada nie miałem okazji posłuchać.
Tal jak napisał Borixon odsłuchy to podstawa, każdy ma inne ucho
 
Ostatnia edycja:

michaltu

New member
Tak, ale juz wiem ze pomieszczenie odsluchowe potrafi duzo zmienic w brzmieniu wiec najlepiej sluchac w domu u siebie co przy uzywanym sprzecie nie jest takie proste.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Denona z klipschem nie łącz bo twoje uszy mogę tego nie wytrzymać. Słuchałem tych kolumn z wzmakami które wymieniłeś z denona i nie dało rady. Zdominują wysokie tony, na pierwszy ogień posłuchał bym z nadem 356ee.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Właśnie bałem się tego połączenia dlatego zaproponowałem odsłuchu, do klipsch chyba ciężko coś znaleźć co?? Ten gładki NAD może to faktycznie poprowadzi na dobre tory.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
NAD 356BEE - nie podepniesz tak łatwo do amplitunera. Musiałbyś wyjmować zworkę z tyłu. Choć to dobry wzmacniacz i barwą będzie pasował do Twoich kolumn.

Atoll IN100SE to wulkan energii. Duża siła i ładna barwa. Bas potężny i szybki. Wzmacniacz wrażliwy na kable. Z tych wzmacniaczy co słyszałem (w tym budżecie) to dla mnie nr 1. Tylko nie wiem jak zagra z Klipsch. Nie wiem czy nie będzie za ostro.

Music Hall 35.2 bardzo dobrze zbudowany i wykonany wzmacniacz. Dobre zrównoważenie tonalne. Nie jest to wzmacniacz dla osób, które oczekują efektu wow. Jednak nic mu w brzmieniu nie brakuje. Gra żywo i zwiewnie. Też nie wiem czy do Klipsch to dobry wybór. Raczej by sie przydał cieplejszy wzmacniacz.

Denon-a ostatnio miałem okazje chwile słuchać, ale za krótko żeby obiektywnie ocenić. Na szybko brzmienie wydało mi się efektowne, dość spektakularne i masywne. Może to za sprawą lekko podbitego wyższego basu. Ale tak jak pisałem za krótki kontakt żeby go oceniać.
 

michaltu

New member
Do Nad-a wlasnie zniechecaja mnie te zworki. Teraz ze wzgledu na zrodla nie ma to wielkiego znaczenia ale za jakis czas moze stac sie irytujace.
Denon w jakims stopniu moglby byc preferowany ze wzgledu na jednolitosc systemu (amplituner) - chociaz dla mnie ma to male znaczenie - specyficzny uklad rozmieszczenia elektroniki w "zabudowie".
Widze ze opinie o Denonie sa rozne od tego ze gra w sposob w miare zrownowazony do tego ze podbija gore co faktycznie z Klipschami mogloby stac sie meczace.

Ten Atoll mnie kusi - w prawdzie najdrozsza opcja ale zbiera duzo pozytywnych opinii i jest mocny a moze sie okazac ze w przyszlosci bedzie musial zasilic bardziej wymagajace kolumny.

A co sadzicie o koncowce mocy zamiast wzmacniaczu?

Czy docelowe rozwiacanie typu:
Komputer-> dobry interface -> dobry DAC -> denon X4000 -> koncowka mocy

Nie wydaje sie to lepiej poukladane?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Wydajność prądowa i możliwości końcówki mocy są większe .Dokupując drugą taką samą można podwoić moc (wtedy jest klasyczne dual-mono) ,do kompletu wtedy odtwarzacz CD z regulowanym poziomem wyjściowym , niewątpliwą zaletą takiej konfiguracji jest maksymalnie skrócona ścieżka sygnału co szczególnie dla purystów ma znaczenie
Jakieś 15 lat temu słuchałem czegoś takiego Rotel+ Marantz+ Phonar ,po odpaleniu płyty The Cult myślałem że wyfrunę z pokoju

Wracając na moment do wzmacniacza, nie jestem przekonany czy Atoll to dobry wybór do tych kolumn .Klipch podążą swoją drogą ,nie każdemu przypada do gustu ten kierunek - w każdym razie warto posłuchać przed zakupem
 
Ostatnia edycja:

michaltu

New member
Wybralem (w ciemno) Music Halla. Mi charakterystyka kolumn Klipsch odpowiada (na razie) wiec zrownowazony wzmak jakim jest wg wielu opinii Music Hall a35.2 nie powinien okazac sie zly.
Kupilem na tyle okazyjnie, ze nawet gdybym musial go sprzedac nie doloze wiele do tego interesu.

Dziekuje wszystkim za opinie.
Jak podlacze i poslucham to podziele sie wrazeniami.
 

lobos

New member
Bez reklam
Pewnie, że napisz jak wypadnie takie połączenie...?
Jak okazja to pewnie, że warto. Posłuchasz w domu czyli w warunkach docelowych a w razie czego sprzedaż bez straty ;-)
Żyć nie umierać... :)
 

vectra1

Member
Bez reklam
Wybralem (w ciemno) Music Halla. Mi charakterystyka kolumn Klipsch odpowiada (na razie) wiec zrownowazony wzmak jakim jest wg wielu opinii Music Hall a35.2 nie powinien okazac sie zly.
Kupilem na tyle okazyjnie, ze nawet gdybym musial go sprzedac nie doloze wiele do tego interesu.

Dziekuje wszystkim za opinie.
Jak podlacze i poslucham to podziele sie wrazeniami.

Jeżeli kupujesz okazyjnie to najlepszy sposób aby sprawdzić sprzęt w swoich warunkach i w razie czego odsprzedać go dalej :)
Takie darmowe domowe odsłuchy a czasami parę złotych wpadnie
 

michaltu

New member
Tak Pawel i jeszcze 2 stowki urwalem.

Jeszcze po drodze chodzil mi po glowie NAD375 ale to podlaczenie apli do Nad-ow jest bez sensu jak sie chce uzywac roznych zrodel.

Mysle ze na obecnym etapie to koniec inwestycji chyba ze pokusze sie o wymiane suba Kody na Klipscha.

Jezeli sie okaze ze DAC z amplitunera jest na tyle slaby ze przeszkadza mi to w stereo puszczanym z plikow to bede rozwazal zakup zewnetrzenego DAC i jakiegos konwertera USB. A pewnie jak to zrobie to sie okaze ze fronty mam do d..... i tak w kolko :)

Lepiej zebym szybko przestal slyszec wszelkie roznice :)
 
Ostatnia edycja:

michaltu

New member
Przyjechal wzmacniacz, na szybko go podlaczylem pod amplituner i puscilem kilka znanych FLAC-ow przez usb amplitunera.
Pierwsze wrazenia na szybko:
- znaczna poprawa muzykalnosci, melodyjnosci
- bas od dolu jest duzo mocniejszy - widze ze problemy akustyki pomieszczenia sie nasilaja - moje kolumny chyba od 33Hz potrafia zagrac
- pojawia sie jakas scena i lokalizacja instrumentow

Wiecej postaram sie napisac jak spokojniej poslucham.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czyli MH jako końcówka mocy. Lepiej jeszcze zagra jak będziesz miał dobre źródło podłączone do wzmacniacza po analogu.
 
Do góry