Wzmak Onkyo 9070 padł?

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No i stało się.
Mój wzmak ze stajni Onkyo 9070 chyba wyzionął ducha.

Załącza się, pojawia się na wyświetlaczu info i po 2s gaśnie.

Najlepsze jest to, że tydzień temu skończyła się gwarancja (EIC).

Przerabiał ktoś podobny temat z gwarancją? Może jeszcze przyjmą, to zaledwie kilka dni po gwarancji...
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Ziomus miałem kiedyś podobnie z laptopem.
Zgłaszaj na gwarancje i napisz ze zauważyłeś usterkę np 10 dni temu. Po nie dużej walce z serwisem powiedzieli mi ze mam dwa tygodnie (14) dni na zgłoszenie po zauważeniu.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
O widzisz, dzięki za info. Jutro zatem działam tym tropem.

Śmieszne jest to, że właśnie dziś licytowałem drugiego 9070 i byłby mój, ale w trakcie padł obecny. Chciałoby się rzec zazdrość, a raczej złośliwość sprzętów martwych.

Ja nie wiem co z tymi Onkyo jest, co jak co, ale wzmak?
Ile tych sprzętów miałem, to nic po za Diorą ze wzmaków nic padało, ale i tam się watowało bezpieczniki i temat załatwiony, a ten klocek ponad 4k.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
O widzisz, dzięki za info. Jutro zatem działam tym tropem.

Śmieszne jest to, że właśnie dziś licytowałem drugiego 9070 i byłby mój, ale w trakcie padł obecny. Chciałoby się rzec zazdrość, a raczej złośliwość sprzętów martwych.

Ja nie wiem co z tymi Onkyo jest, co jak co, ale wzmak?
Ile tych sprzętów miałem, to nic po za Diorą ze wzmaków nic padało, ale i tam się watowało bezpieczniki i temat załatwiony, a ten klocek ponad 4k.

Temat rzeka, jak z samochodami. Sam wiesz bystry jesteś.
Musza padać, temat musi się kręcić... na biednego nie trafiło ;)
A po co Ci kolejny taki sam klocek??
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wiem jak jest, ale już nie chciałem podpinać pod to teorii spiskowych.
A po co drugi? Znasz mnie, od przybytku głowa nie boli ;)
Tak poważnie, to myślałem zachomikować i przetrzymać pod dodatkową parę sufitowych (jak wymienię ampli), a obecny zostawić dalej jako wsparcie na fronty.
W międzyczasie pewnie podpiąłbym z ciekawości po wzmaku na kolumnę - czyli odseparował wysokie/niskie, a już ideałem byłoby wykorzystać te wzmaki jako monobloki, ale tak se ne da ; )
 

Kamil_89

Member
Albo atrakcję tegorocznego AS:

Najdroższy wzmacniacz świata = 7mln PLN !

Pivetta Opera Only

Cena na pierwszy rzut oka taka sama (7mln zł), ale ... tym razem za sam wzmacniacz. Cena, wymiary, waga, parametry - absolutnie wszystko jest w tym urządzeniu wyjątkowe:
- moc 6x 20kW rms @ 8 ohm w klasie A
- zniekształcenia: THD+N 0.002%
- stabilność do 0.1 ohm
- pobór mocy: 400V, 450 Amp
- sześć transformatorów toroidalnych 30 kW
- 16 ceramicznych diód 1600V/400A
- 2112 bipolarnych tranzystorów mocy
- wymiary: 1.85m x 2.5m x 1.85m (po rozłożeniu)
- waga: 1500k
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
To jest wzmacniacz "ciekawostka" wyprodukowany w jednym egzemplarzu bez szans na produkcję masową .Na pewno nie jest to żadne zagrożenie dla uznanych firm ,zresztą amerykanie znani są ze stylu "zastaw się a pokaż się "

Wracając do tego Onkyo 9070 firma słynie z niezawodności ,ale każde urządzenie może się popsuć .Obecnie są to konstrukcje coraz bardziej skomplikowane ,wykorzystuje się procesory ,układy scalone pakuje się na potęgę przetworniki c/a a przez to zapewne wzrasta ryzyko usterkowości
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Panowie, załączam dzisiaj i wszystko działa.

Dodam, że wywalało prąd wczoraj, a dziś już kilka razy.
Moje listwy też na pilota, a jedna załączana/wygaszana automatycznie, ale to raczej nie to, bo tutaj albo działa, albo nie.

Ciekawostką jest też to, że i ampli wczoraj wyrzucił ni z gruchy nie pietruchy jakąś diagnostykę i cuda na wyświetlaczu się pojawiły (mam foty), ale przeszedł pomyślnie i działa jak należy.

W zasadzie wszystko w jednym czasie, już się wystraszyłem, że i ampli padł.
Wówczas musiałbym jechać po tego Anthema ;)

Mam nadzieję, że to wina zasilania - cholera już wie czego i wzmak będzie działał poprawnie, a nie są to początki końca.
Dam mu polatać kilka godzin i zobaczymy.

Wracając do gwarancji, a raczej tego co zaraz po niej.
Znalazłem taką oto notkę:

Źródło:
Gwarancja czy rękojmia?

Cytuję fragment:

"Termin złożenia reklamacji

Gwarancja: w terminie określonym w oświadczeniu gwarancyjnym.

Rękojmia: rok od dnia, w którym konsument zauważył wadę czyli np. jeżeli zauważył ją w 21 miesiącu to nadal ma rok na jej zgłoszenie (a nie 3 miesiące pozostałe do dwuletniego okresu rękojmi)."


Ciekawe co?
 

castel

Member
O widzisz, dzięki za info. Jutro zatem działam tym tropem.

Śmieszne jest to, że właśnie dziś licytowałem drugiego 9070 i byłby mój, ale w trakcie padł obecny. Chciałoby się rzec zazdrość, a raczej złośliwość sprzętów martwych.

Ja nie wiem co z tymi Onkyo jest, co jak co, ale wzmak?
Ile tych sprzętów miałem, to nic po za Diorą ze wzmaków nic padało, ale i tam się watowało bezpieczniki i temat załatwiony, a ten klocek ponad 4k.

Kolego licytowałeś tego przyniszczonego,też miałem na niego ochotę ,ale za dużo nawalili moim zdaniem.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak, dokładnie tego. Ja już wcześniej rozmawiałem z gościem i mógł dla mnie zamknąć aukcje, ale wstrzymałem się i w zasadzie w tym samym momencie mój obecny zaczął szaleć, w przeciwnym wypadku już by leciał do mnie.

Jak nie był grzebany, to cena uważam dobra, a te kilka rysek u mnie i tak byłyby nie widoczne. Używki chodzą ponad 3tys. a sam wzmak, to dosyć deficytowy towar, bynajmniej ja je bardzo rzadko widzę. Jeżeli już, to nówki po 4.5-5tyś.
https://allegro.pl/listing?string=o...s-base-relevance-floki-5-nga-hcp-ele-1-2-1003

Dodatkowo fajnie by wyglądały dwa takie same klocuchy obok siebie ; )
 

castel

Member
Tak, dokładnie tego. Ja już wcześniej rozmawiałem z gościem i mógł dla mnie zamknąć aukcje, ale wstrzymałem się i w zasadzie w tym samym momencie mój obecny zaczął szaleć, w przeciwnym wypadku już by leciał do mnie.

Jak nie był grzebany, to cena uważam dobra, a te kilka rysek u mnie i tak byłyby nie widoczne. Używki chodzą ponad 3tys. a sam wzmak, to dosyć deficytowy towar, bynajmniej ja je bardzo rzadko widzę. Jeżeli już, to nówki po 4.5-5tyś.
https://allegro.pl/listing?string=o...s-base-relevance-floki-5-nga-hcp-ele-1-2-1003

Dodatkowo fajnie by wyglądały dwa takie same klocuchy obok siebie ; )

Ja liczyłem na trochę niższą cenę,dzwoniłem nawet do serwisu w sprawie części ,niestety obudowa niedostępna nawet nie ściągną ,a nowa gałka śmiech cena -50 zeta.
Po aukcji trochę biłem się z myślami ,że mogłem dołożyć ,trochę powstrzymała mnie ta obudowa,u mnie sprzęt jest na widoku
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
U mnie drugi egzemplarz, to bardziej fanaberia, ale gdybym szukał początkowo dla siebie, to na 100% bym go brał. Mój mnie kosztował prawie drugie tyle, a że jest w gabinetowym stanie, to dlatego swoje kosztował.
Dziś bym chętnie podmienił, a za resztę pieniędzy kupił np. Xbox'a One X, a tak co? Nie ma rysek, ale nie ma też Xbox'a ; )
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Na OLX ktoś z Poznania sprzedaje czarny za 3999 zł... dostałem informacje iż gwarancja na CD 7070 (bo też sprzedaje) biegnie od 31.10.2017. Wiec jak ktos jest z Poznania, to można sprawdzić osobiscie...
 
Do góry