Wzmak do MA RX8

adamllca

New member
Bez reklam
Witam. Koniec roku sie zbliza wiec podliczylem swoje oszczednosci i sprawa jest nastepujaca:
budżet: ok 2,5 tys
cel: wzmacniacz do Monitor Audio rx8 kolumn napewno nie zmienie
do tej pory gralo to z HK 3490 i nie bylo żle ale wiem ze te kolumny stac na duzo wiecej wiec doradzcie koledzy jaki wzmak kupic moze byc uzywany , w stosunku do HK 3490 oczekuje wiecej detali ,lepszej przestrzeni ,bardyiej klarownej gory a bass zeby tylko gorszy nie byl niz w HK 3490
 

adamllca

New member
Bez reklam
skoro mowa o Advance Acoustic to co powiedziecie o modelu MAP 102 i 105 ...i jaka jest roznica taka w duzym skrocie w brzmieniu Naim Nite 5iMkII i Advance Acoustic MAP 102.
 

damian820927

New member
Bez reklam
nie znam Advance Acoustic ale o Naimie mogę powiedzieć dużo dobrego słyszałem go w różnych zestawieniach (Dynaudio, MA, z KEF XQ ale wyzszy model Naima, B&W ) najlepiej dla mnie z Dynaudio, MA i B&W, KEF z mocniejszą droższą wersja więc to inna bajka. Moc ma teoretycznie nie wiele ale świetnie zasila kolumny co trzeba RXom, NAIM jest już tak dobrze zestrojony że nic więcej nie potrzeba podbijać zmieniać przynajmniej mi bardzo podchodzi to co prezentuje ta marka, z resztą twórca dał tylko gałkę potencjometru ;)
Dźwięk świetnie poukładany, bas bardzo dobry scena i z dobrymi kolumnami robi dobrą robotę.
 

adamllca

New member
Bez reklam
no wlasnie ja bym wolal miec ten komfort zeby w razie czego byla mozliwosc ingerencji w niskie czy wysokie , a w Naim jak piszesz tylko potencjometr glosnosci jest wiec raczej bede szukal dalej ale napewno nie pomine go w odsluchu ,wielkie dzieki za info_Ostatnio dosc sporo osob laczy MA z Denon lub Marantz ...no ciekawe moze w tym kierunku sie udac :hmm:
 

damian820927

New member
Bez reklam
Ja osobiście mam do RXów CA 740A i jestem zadowolony kupiłem go w bardzo dobrej cenie nowego, ma dużą moc podstawa basowa również bardzo dobra w połączeniu z RX szybka i jak trzeba schodzi bardzo nisko, połączyłem CA 740A i Arcamem rdac wyszło super brzmienie za transport mam OPPO połączonego z rDAC optykiem Audioquest OptiLink-1 jest czyściutko i bardzo duża przestrzeń się robi w pokoju, drugie połączenie to Vaio FW21Z po USB wirwolda ultraviolet do rDAC równie czysto chodz scena zależy tu od jakości materiału który puszczam z Vaio odtwarzacz Foobar2000. Jestem bardzo zadowolony z uzyskanego dzwięku tej kombinacji urządzeń. Co do NAIMa odsłuchaj go niektórzy mówią tu przywołuje znajomych akurat połączenie NAIM z Dynaudio, że nic tam nie trzeba stroić przy 4OHm NAIM mam ponad 100W więc jest dobrze i przede wszystkim podoba mi się brzmienie tego wzmacniacza.
 

adamllca

New member
Bez reklam
myslalem nad HK980 ale sadze ze duzej roznicy nie bedzie miedzy nim a HK3490 no przynajmniej nie taka jaka ja oczekuje. CA 740 chetnie tylko budzet mnie trzyma niestety .
 
Do góry