Wzmacniasz stereo dla Paradigm Monitor 9 v.7

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Rafał29 wybierz się na odsłuch i wtedy zdecydujesz. Ewentualnie masz jeszcze Creek-a Evolution 50A i chyba Audiolab-a 8200A.
 

Rafał29

New member
Widzisz, niestety u mnie będzie to trudne bo kolumny zostały wyprodukowane w jednym komplecie czyli moim:) Poza tym Marantza i Music Halla prawie już nigdzie nie ma więc to również dodatkowo podnosi poziom wykonalności. Generalnie moje kolumny grają z wyraźną górą i średnicą ( tak lubię) ale nie chcę aby te cechy dodatkowo podkreślał wzmacniacz. Na pewno potrzebują solidnego sprzętu, wzmacniacz musi grać dynamicznie ( szczegółowość dają mi już kolumny).
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Fakt nie zawsze można posłuchać w jednym miejscu. Ale czasem warto poświęcić trochę czasu i pojeździć po różnych salonach. Z tego co piszesz bym odrzucił Yamahę. Słuchałem niższe modele i dość mocno podkreślały wysokie tony. A-s 1000 to już wyższy model więc może grać równiej. Niestety nie słuchałem go. MH mógłby Ci przypasować. Gra żywo, ale nie ostro. Ma ładną średnicę i świetną kontrole nad basem. Jeśli masz jasno grające kolumny to mógłby Ci przypasować Nad. Ale niestety nie ma on typowego main in. Więc musiałbyś się bawić w przepinanie zworek.
 

Rafał29

New member
Byłem zdecydowany na NADa ale z powodu zworek odpadł. Yamaha skoro gra jasno to raczej też. MH jest w jednym sklepie więc jak się zdecyduje to na pewno podjadę go posłuchać.
 

Rafał29

New member
Szukałem w kilku miejscach i wszędzie mają po ok 3,5 tys,tu najbliżej mam do Konina czyli audio-mix; za 3000 jest w *********************end w Krakowie; nie znam tych sklepów, nie wiem czy tam gdzie taniej mają normalną gwarancję itp; jak się zdecyduję to mocniej przycisnę temat. Chyba że macie swoje sklepy sprawdzone gdzie to stoi?
 

rayzor

New member
Witam po krótkiej przerwie. ;-)

Twoja sprawa.
Ale u Ciebie ważny jest rozstaw nóżek. Co ci będzie przeszkadzało, jak tylna część będzie wystawała poza stolik? Trzeba by zmierzyć tylko rozstaw nóżek ale raczej na pewno jest mniejszy niż 40cm.
Jednak dam radę upchnąć HK990 wraz z wystającymi przewodami. Wtedy pozostaje stolik odsunąć od ściany na 9cm i tragicznie nie będzie to wyglądać. Zatem byłby ktoś na tyle pomocny i podał informację dotyczącą rozstawienia nóżek?

Niemniej jednak HK990 raczej zostawię sobie na koniec, jako takie "uniwersum doskonałości" w danej kwocie. Do tej pułki cenowej dorzucę jeszcze Arcam FMJ A28 i póki co skupię się na razie na czymś tańszym, w szczególności po głowie chodzi mi MH a35.2 oraz Kandy K2 AMP.

Będzie jakaś odczuwalna różnica między Kandy K2 AMP a nowszą wersją Kandy K2 BT? Została zwiększona moc, zmniejszone zakłócenia itd. itp. ale są to dla mnie suche fakty po których nie wiem czego się spodziewać.

Dziękuję za kolejne propozycję.
...i chyba nic innego ciekawego z nówek w okolicach 4k już się nie znajdzie.
5145 zł - Harman Kardon HK990
2999 zł - Music Hall a35.2
4600 zł - Roksan Kandy K2 AMP
3990 zł - Atoll In100
3999 zł - Teac AI-1000
5150 zł - Roksan Kandy K2 BT
5390 zł - Arcam FMJ A28
3194 zł - Pioneer A70
3600 zł - Creek Evolution 50A
3990 zł - Audiolab 8200A


Poza tym, jak to jest z prądożernością 990-tki? Stan bezczynny rzeczywiście wynosi 100W? - klik
A w czasie odsłuchu na różnej głośności ile watów mniej więcej wysysa?
Mimo, że może być to kuriozalne pytanie jednak pytam, ponieważ rachunki za prąd u mnie nie należą do najniższych. Ponadto nie słucham muzyki okazjonalnie w chwilach relaksu, a praktycznie przez cały czas, dosyć często nawet po 12h dziennie w tygodniu.
Porównując z obecną chwilą, RX-V775 w stanie bezczynnym i cichym odsłuchu pobiera te 38-39W, przy nieco głośniejszym 40-42W, a przy szaleństwie jeśli mnie pamięć nie myli po 60-80W, w zależności od muzyki, lecz ręki za to nie dam bo już nie pamiętam.

-------------------------------------------
@dyzio4
Jak sprawuje się u Ciebie Oppo BDP-103EU? Korzystasz może z zasobów sieci lokalnej do oglądania filmów?
Wyczekuję cały czas Panasonica BDT500 od Kikiego i coś czuję, że z niego zrezygnuję właśnie na rzecz Oppo.
 

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokładnie tak. Serwer domowy mam na poddaszu, na którym trzymam filmy i muzykę. Oppo i reszta stoi na parterze. W całym domu mam gniazdka internetowe. Oppo odtwarza filmy właśnie po tej sieci z serwera. Wszystko działa bardzo szybko, sprawnie i bez problemów. Tylko pamiętaj o aktualizowaniu oprogramowania do Oppo (zresztą samo się aktualizuje jak jest podłączone do sieci). Ale na Oppo najlepsze jest odtwarzanie koncertów w formacie DTS i filmów w jakości HD Master - to są niesamowite doznania :)
 

rayzor

New member
Najchętniej też bym ogarnął sobie to tak profesjonalnie, ponieważ wszystko znajduje się w jednym pokoju. Z drugiej jednak strony, z dogodności gigabitowej sieci domowej nikt inny poza mną nie korzysta.

A wracając do Oppo, oto właśnie chodzi by wszystko działało szybko i bezproblemowo, ale no właśnie czy nie sprawia on jakichś problemów z odtwarzaniem po sieci filmów mkv z dźwiękiem DTS itd.? Typu brak dźwięku, przewijanie w trybie wolnym lub brak tej możliwości? Na konkurencyjnym forum o podobnej nazwie, przeczytać można troszkę niepokojące rzeczy odnośnie polityki jaką stosuje Oppo.

Ponadto, znalazłem ciekawy komentarz, w którym jeden z użytkowników AVSforum przedstawił swoje wrażenia po porównaniu Panasonic BDT500 wraz z Oppo 103D. - klik i jego okiem, ciężko byłoby rozróżnić obraz bez wcześniejszej świadomości co jest co.

Chyba poczekam jeszcze do premiery Panasonic-a BDT700, która odbyć ma się w maju.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Natomiast w sprawie wzmacniacza, będzie trzeba któregoś dnia ruszyć 4 litery i coś przesłuchać. Wobec tego pytanko moje, czy w czasie odsłuchu na coś jeszcze powinienem zwrócić uwagę poza doborem głośników Paradgim lub innych o zbliżonym brzmieniu? Zaopatrzony będę w muzykę FLAC oraz mp3@320.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Co do odsłuchu, to poza swoimi płytkami z ulubioną muzyką i przepinaniu kolejnych klocków nic nie potrzebujesz. Odsłuch jest bardzo przydatny, ale nigdy na 100% nie wiemy czy w Naszym pomieszczeniu ten zestaw zagra identycznie. Salony są adaptowane akustycznie, do podłączenia używają innych ( niekiedy dużo lepszych) kabli, różna może być też powierzchnia odsłuchu itd. Zwróć uwagę na CD jakie będzie podłączone, bo też ma wpływ na jakość brzmienia. Jak ja kupowałem sprzet, to wymieniali tylko wzmacniacze a CD pozostawało to samo.
 

rayzor

New member
Dokładnie, mimo wszystko lepszy taki odsłuch aniżeli żaden. ;-)

Na celowniku mam salon Koris i Corner w Poznaniu. Podobno jakość obsługi rewelacyjna i ceny również kuszące po negocjacji, nawet można wypożyczyć sprzęt do domu, więc tam zawitam na pewno. Pytanie tylko czy znacie jeszcze inne salony z przyjazną, cierpliwą i użyteczną obsługą na terenie Poznania, Leszna, Rawicza?
Wolałbym pominąć salony, w których odsłuch jest odpłatny, oraz te w których POK jest na takim poziomie, że lepiej nie marnować czasu na fatalną obsługę.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Rafał29

New member
Witam po chwilowej przerwie. Po przestudiowaniu iluś tam opcji ze wzmacniaczem ktoś podpowiedział mi Roksan Kandy k2. Niestety nowy poza moim zasięgiem. Znalazłem używany z maja 2012 w akceptowalnej cenie. Z tego co się zorientowałem bezproblemowo współpracuje z ampli jako końcówka. Zna ktoś bliżej ten sprzęt? Decyzję chyba już podjąłem ale chciałbym zasięgnąć Waszych opinii:)
Pozdrawiam
 

Rafał29

New member
Nie słuchałem. Miałem zamiar ale tego Roksy mogę kupić przynajmniej 700 zł taniej niż Pioneera więc mocno mnie kusi. Generalnie dogadałem się wstepnie na 2600 a więc znacznie tabiej niż to co brałem dotychczas pod uwagę czyli Pioneer, Yamaha as1000, Audiolab8200a, Music Hall, a przynajmniej w teorii wzmacniacz z wyższej półki ( nowy Roksan 4600).
 

Rafał29

New member
Może podjadę posłuchać tego Pionka, RK i Audiolaba w jednym sklepie; Niestety nie na swoich kolumnach ale zawsze da mi to jakis obraz.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie odsłuchiwałem Roksan-a Kandy K2 bo był dla mnie za drogi jeśli chodzi o nowe. Ale gdybym miał więcej kasy to bym go odsłuchał na pewno. Zbiera bardzo dobre opinie. Koniecznie idź posłuchaj.
 
Do góry