Wzmacniasz stereo dla Paradigm Monitor 9 v.7

rayzor

New member
Witam serdecznie,

Małymi kroczkami przymierzam się do zakupu wzmacniacza stereo pod głośniki Paradigm Monitor 9 v.7, które obecnie podpięte są do ampli Yamaha RX-V775.

By ustrzec się przed wpadką z urządzeniem, które przysporzyłoby mi tylko problemy z natury technicznej przedstawiam niżej plan systemu AV w postaci schematu blokowego dla zwiększenia czytelności.

fwFXYFT.png


Opis/oczekiwania:
- TV - wyświetla tylko obraz

- BlueRay - odtwarzanie filmów z NAS-a z wykorzystaniem protokołu SMB/CIFS, odtwarzanie filmów DVD
Jeszcze nic mi nie wiadomo kiedy mogę się go spodziewać - @Kiki.

- PC - odtwarzanie filmów z NAS-a jeśli BDT-500 czegoś nie odczyta, do tego być może gry na TV.
Ponadto PC już chyba lepiej podłączyć od razu do TV skoro dźwięk chcę puścić optykiem do wzmacniacza stereo. Nie trzeba byłoby specjalnie KD włączać, dobrze kombinuję? - posiadam tylko fronty i póki co to się nie zmieni.

- Amplituner KD - zastosowanie tylko do filmów, brak dostępu do sieci LAN (obecnie używam słuchając muzyki poprzez DLNA)
Ampli i tak nie odtwarza filmów, a do muzyki nie chciałbym go angażować.

- Wzmacniacz stereo - odtwarzanie muzyki z PC po optyku, podłączenie subwoofera by spełniał swoje zadanie w muzyce jaki i w czasie oglądania filmów i najważniejsze - odtwarzanie muzyki z NAS-a.
a) Subwoofer dokupię w późniejszym czasie i będzie to raczej typ muzyczny. Niemniej jednak raczej dobrze byłoby już teraz o tym pomyśleć, a ciężko mi stwierdzić jak go podłączyć czy pod pre out czy pod wyjście głośnikowe - czytam na audiostereo, że występują różnice, że na wysokopoziomowym jest lepiej, a następnie, że jednak na niskopoziomowym, i dalej, że jak sprzęt dobry to bez różnicy także kołomyja...
b) Muzykę z NAS-a mógłbym odtwarzać z BDT-500, ale za dużo urządzeń będzie się w to angażować (TV+ampli+blueray+stereo), więc chciałbym skrócić to do minimum.


Charakterystyka dźwięku:
Lubię wysuniętą górę (?), ponieważ nadaje mi ona wrażenia, że dźwięk jest bardziej wyrazisty-żywy ale też bez przesady by czasem z muzyki nie tworzył się jazgot, środek wyrównany, oraz mocny bass nie jest zły.

Muzyka w stereo w obecnym połączeniu Ampli+Paradgim bardzo mnie się podoba.
Ustawienia na których słucham:
Treble: +1,5dB
Bass: +6dB
Enhancer: On


Preferowana muzyka:
Paradgim 9 v.7 są przeznaczone dla "szybkiej muzyki", więc chyba nie muszę się tutaj rozpisywać. Niemniej jednak słucham szybkiej i dynamicznej, a także wolnej i mozolnej w której również sprawują się wyśmienicie - moim zdaniem. Jeśli przy wyborze wzmacniacza pomocne będą gatunki, konkretne utwory to postaram się sprecyzować.

Tym czasem coś tak ogólnie, co daje małego, agresywnego kopa... lubię wręcz słyszeć taką potęgę brzmienia.
Hard Trance - Tommy Pulse - Walhalla (Sa. Vee. Oh. Remix)
Trance - CJ Stone - Into The Sea (VooDoo & Serano Remix) /...z takim fajnym skocznym bassem.
Rock - Nightwish - The Poet And The Pendulum /...skrzypce nadają dynamicznego i agresywnego tempa, do tego gitary, a od 8;10 dochodzi takie brzmienie gitary basowej, że ahh.
Rock/Country - Alison Krauss & Union Station - New Favorite /...klimatycznie ale też mocny spokojny bass, parę nutek z gitary od 3:10 = masakra! Tak to cudownie na ampli brzmi, że naprawdę nie wiem jak jeszcze lepiej mogłoby to wyglądać.
Ambient - Conjure One - Redemption /...bass 1:22min i brak mi słów

Propozycje:
Chciałem skompletować sobie cały zestaw systemu AV spod znaczku Yamahy, lecz chyba nie będzie to zbyt dobrym pomysłem. Ale zobaczmy co tam znalazłem:

NAD C356 BEE DAC - mocny bass i podobno świetnie zgrywa się z Paradgim-em dając mu niesamowitego kopa.
Yamaha A-S1000 - ktoś tutaj twierdził, że Yamaha daje wrażenie krystalicznego dźwięku - miałem identyczne odczucie z RX-V775 słuchając chociażby Birdy - People Help The People czy Skinny Love - brzmi to pięknie i naprawdę ciężko mi obecnie wyobrazić sobie, że ze wzmacniaczem stereo będzie jeszcze lepiej.

Bez odsłuchu tym razem raczej się nie obejdzie, ale póki co nakręciłem się na NAD-a. Przetrząsając fora nawet model niższy jest praktycznie ciągle polecany do głośników Paradgim, więc wydaje mnie się, że będzie to strzał w dziesiątkę. W końcu tyle osób, łącznie z "branżą" nie może się mylić? Amplituner da się podłączyć, subwoofer też, problem jedynie w tym jak dobrać się do muzyki z NAS-a. Także tutaj i tak chyba będzie trzeba dokupić jeszcze jakiś sieciowy player typu Mede8er MED600X i spiąć po analogu? Pomijam playery sieciowe od Cambridge Audio, Marantz itd. ponieważ chyba nie ma większego sensu wydawać 2k i więcej na takie urządzenie, tak myślę.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Proszę Was doświadczonych użytkowników o pomoc w dobraniu wzmacniacza stereo i ewentualne sugestie odnośnie mojego całego systemu, czy ma to ręce i nogi. Wydaje mnie się, że wszystko dobrze przemyślałem i jak na laika w tematyce audio&video, stworzyłem funkcjonalny zestaw.
Dziękuję z góry za odpowiedź, pozdrawiam.
 

Macca Radza

New member
Slinię sie właśnie na te Paradigmy... i raczej już niedługo je kupie... Mam Harmana i właśnie nim będe je napędzał ciekaw jestem avr 370 da sobie z nimi radę...jak idą poszukiwania?
 

rayzor

New member
Twój ampli AVR 370 podobno dobrze wypada w stereo i jeśli pamieć mnie nie myli był on właśnie polecany wraz z tymi głośnikami Paradigma. ;-) Ja osobiście jestem z nich bardzo zadowolony nie tylko pod względem brzmienia, ale też i jakości wykonania, estetyki, designu, który łatwo się wpaja w resztę sprzętu. Także, ze swojej strony zachęcam do zapoznania się z nimi.

Odnośnie moich obecnych poszukiwań miałem dziś trochę czasu poszperać w sieci, lecz nabawiłem się tylko bólu głowy (zahaczyłem o wątki związane z pre out-em).

Znalezienie odpowiedniego wzmacniacza zintegrowanego nie jest wcale takie łatwe jakby się to mogło wydawać. Idąc na łatwiznę wybrałbym NAD C356 BEE DAC, lecz wertuję ponownie tematy, które kiedyś już też przeczytałem, wychodzi na to, że najlepiej byłoby otworzyć oczy i posłuchać rad starych wyjadaczy (którzy niezbyt chętnie się wypowiadają) i pominąć "masówki" typu Yamaha, NAD itd. i zainteresować się czymś mniej znanym, a jakościowo lepszym np.:

- Anthem 255 - lepszy od NAD-a, ale teoretycznie serwuje podobne do niego brzmienie, bardzo nasycone, z dobrym wykopem - cena 5k zł, lecz obudowa jest głęboka na 45.7 cm więc zdecydowanie odpada (gł. stolika wynosi 40cm), oraz cena za wysoka tym bardziej, że budżet i tak już podwoiłem tak do 4k. bez druciorów z myślą "raz a konkretnie".

- Roksan Kandy K2 - ogólnie wychwalany, sprawdzony i rewelacyjne efekty zyskuje z tymi głośnikami. Jednak nie wiem jakby go wdrożyć do swojego systemu - panel tylny - jest tam pre out, ale powinno być też coś ala main in i subwoofera do niego raczej nie podłączę chyba, że ampli podpiąłbym do np. do AUX, a subwoofer do pre out - pytanie czy tak można?
Natomiast cena jeśli dobrze widzę to 3,8k zł, - chyba, że cena dotyczy końcówki mocy, czy CD-ka bo wszystko jest pomieszane. Niemniej jednak u dystrybutora polpak wyceniony jest na 4,6k zł, nowsza wersja 5015 zł.

- Atoll In100 - też niby fajny dla Paradigma za 4k, ale również nie posiada main in, jest tam tylko 2x pre out

- Hegel H70 - świetna opcja dla tych głośników, z tego co widzę na zdjęciu to posiada wbudowanego DAC-a,cena 5490zł
Z tyłu ma przełącznik dla źródła cyfrowego, więc niezbyt wygodne rozwiązanie, ale NAD 356 też tak ma i jeszcze nie wiem czy musiałbym używać tego przełącznika.

Marntaz gryzie się z Paradigimem, Cambridge Azure podobno wymiękają na rzecz Exposure, które z kolei są dnem i wyją. Przewinął się też jakiś Krell, ale jak spojrzałem na ceny to najtańszego znalazłem za 12k więc lekko ponad budżet.

Do każdego z tych wzmacniaczy (poza Hegel H70) musiałbym dokupić jeszcze DAC-a, by móc puścić sygnał z PC-eta. Raczej już nie podłącze subwoofera i martwi mnie jeszcze kwestia podłączenia amplitunera. Czytam, że jeśli podłączę wzmacniacz z main in do pre out w amplitunerze to wzmacniacz wtedy będzie robił jako końcówka mocy, czyli z tego co rozumiem wzmacniacz będzie napędzał fronty, ale jednocześnie jakość sygnału będzie gorsza ze względu na kiepskie pre out-y w amplitunerach KD - tak będzie w sytuacji gdy źródło dźwięku będzie podłączone do amplitunera lub tak jak obecnie słucham muzyki z NAS-a poprzez DLNA czy PC. Natomiast gdy źródło podłączę bezpośrednio do wzmacniacza to tutaj dopiero zacznie on pokazywać swoje pazury. Także troszkę kiepsko to widzę, ponieważ w ten sposób chciałem podłączyć. Ponadto są jakieś problemy z regulacją głośności, coś tam jeszcze było o podłączeniu bybass/ht, ale już nie pamiętam co w tym przypadku się uzyskało.

Do wzmacniacza jako źródło podłączony miał być PC i ewentualnie jakiś player odczytujący muzykę z NAS-a bez konieczności włączania TV. Do tego subwoofer, fronty i w końcu sam wzmacniacz podpięty do ampli. Powinno to wszystko "pykać" bez problemów, a jednak nie jest to takie proste (przynajmniej dla mnie), dlatego w pierwszym poście wykonałem tak dokładną rozpiskę by ustrzec się przed jakąś pomyłką.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Powiem szczerze ,że mam mieszane uczucia czytając takie posty .W zasadzie SAM sobie zadajesz pytania na które SAM sobie odpowiadasz
Jeżeli wzmacniacz X ,Y ,Z nie pasują ,to po co je wymieniać ? może lepiej się skupić na wzmacniaczach które pasują
Zapewniam ani Exposure ,ani Cambridge Audio nie wyją ,jeżeli swoją ocenę oparłeś na stwierdzeniu podobno ,to jaki sens ma taka wyliczanka ?

Nie prościej wypożyczyć wzmacniacz za kaucją i sprawdzić jak to działa z posiadanymi kolumnami ?
 

rayzor

New member
Powiem szczerze ,że mam mieszane uczucia czytając takie posty .W zasadzie SAM sobie zadajesz pytania na które SAM sobie odpowiadasz
Jeżeli wzmacniacz X ,Y ,Z nie pasują ,to po co je wymieniać ? może lepiej się skupić na wzmacniaczach które pasują
Na razie nie chciałem podawać kolejnych propozycji dopóki nie przyjrzałbym się im w większym stopniu, a skoro Macca Radza okazał zainteresowanie to byłem pomocny i przedstawiłem to co wyczytałem do tej pory, może akurat się to przyda.

Ponadto "zaznaczyłem w kółeczko" te wymienione modele, ponieważ może akurat istnieje jakieś sprawne rozwiązanie podłączenia tego wszystkiego, lecz sposób ten nie jest mi po prostu znany?

I po to właśnie starałem się rozpisać ten wątek z jak największą ilością szczegółów, by uzyskać odpowiednie rozwiązanie, a przede wszystkim by ustrzec się błędów z doborem sprzętu i jego podłączenia. A póki co mam mętlik w głowie w tych sprawach:
1. a) podłączenia stereo z ampli by jakościowo nic nie ucierpiało w czasie oglądania filmów
b) by w czasie oglądania filmów, z KD można było sterować głośnością wzmacniacza stereo bez każdorazowej konieczności ustawienia jego gałki w konkretnej pozycji
c) gdy wyłączę KD chciałbym używać tylko stereo z muzyką z:
- NAS-a (bez osobnego playera strumieniowego raczej się nie obejdzie)
- PC po optyku

2. wciśnięcie subwoofera do stereo (jestem bardziej przekonany do Velodyne EQ-MAX8 ale przy okazji też raczej dokonam odsłuchu wraz z Rel T5 bym już wiedział na przyszłość, który wybrać.)

3. wzmacniacz zintegrowany czy oddzielny wzmacniacz i oddzielna końcówka.

Zatem kluczowe pytanie, na które próbuję uzyskać odp. w tym temacie... Który wzmacniacz pasuje pod moje oczekiwania? Którym się zainteresować?
Kwota do 4k zł, ale max 5,5k zł bo może akurat po odsłuchu uznam, że warto jeszcze dopłacić, ale im taniej tym fajniej.

Zapewniam ani Exposure ,ani Cambridge Audio nie wyją ,jeżeli swoją ocenę oparłeś na stwierdzeniu podobno ,to jaki sens ma taka wyliczanka ?

Nie prościej wypożyczyć wzmacniacz za kaucją i sprawdzić jak to działa z posiadanymi kolumnami ?
Nie nie, nigdzie tutaj nie podjąłem się jakiejkolwiek oceny bo nie mam ku temu podstaw. Czytam komentarze, wypowiedzi i sugerując się tym wypełniam na razie sobie listę urządzeń, którymi należałoby się zainteresować, a następnie umówię się na odsłuchy w salonach.
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Mogę zapewnic że zarówno Exposure jak i CA nie wyją. To ostatnie co można by było powiedzieć o tych wzmacniaczach. Ja Paradigm słuchałem tylko z NAD i to zestawienie jest bdb. Jedynym wyjściem jest odsłuch, bo gdybanie i czytanie komentarzy nic nie daje.
 

rayzor

New member
Dlatego udając się do salonu chciałbym być już przygotowany i wiedzieć, na które wzmacniacze zwrócić uwagę - te, które spełniają wspomniane założenia. Uzbiera się np. lista z 5-6 propozycjami, które się przesłucha, panowie z salonu może coś jeszcze zaproponują, też się przesłucha i będzie jakieś rozeznanie, w którą stronę się udać. I będziemy wtedy na miejscu, bo na razie jestem ...w lesie, mając tylko te modele, które sam gdzieś wyczytałem, że dla monitorów są dobre, ale nie wiadomo jak to będzie współgrać z amplitunerem.

Aczkolwiek, znalazłem w zakładkach wątek, który już kiedyś przewinął mnie się przez oczy i chyba okazuje się, że rozwiązuje on zagadkę do tego stopnia, że wiadomo już czego szukać. ;-)
Amplituner z Pre Out podpinamy do HT Bypass we wzmacniaczu i wtedy nie trzeba ciągle wyjmować zworki, ani też ustawiać wzmacniacza w określonej pozycji by móc użytkować KD, ponieważ głośnością steruje właśnie amplituner.
Źródło.

Zatem jeśli dobrze zrozumiałem, muszę szukać wzmacniacza z wejściem HT Bypass - "Home Theatre Bypass". I Tutaj np. pasuje:

Roksan Kandy K2 AMP - posiada Bypass Input do amplitunera, oraz Pre Out do subwoofera.
Atoll In100 - posiada Bypass i 2x Pre Out

...a odpada już np:
Hegel H70 - nie posiada tych gniazd,
NAD C356 BEE - posiada tylko 2x Pre Out i Main In, a to oznacza, że będzie trzeba przekładać zworki lub/i regulować głośność wzmacniacza do odpowiedniego poziomu zanim zaczniemy użytkować amplituner

Jeśli się mylę, proszę mnie poprawić.

Wobec tego, w przypadku gdy nie pojawi się żaden wzmacniacz wyposażony dodatkowo w optyka to będzie trzeba jeszcze zainwestować w osobnego DAC-a - jeśli trzeba, przełknę to, ale to dopiero na końcu jak już wzmacniacz będzie wybrany.

Odnośnie Exposure podobno (znowu mnie za słówko złapiesz :-D ) te warte uwagi zaczynają się od numerka 2xxx. Niemniej jednak jak to w rzeczywistości jest, nie wiem, nie oceniam, lecz jeśli byłaby możliwość odsłuchu to z ciekawości sam bym się przekonał. ;-)

@HQ150
Bardzo dziękuję za propozycję z H/K, jednak sugerując się tym co wyżej opisałem, HK990 nie posiada wejścia HT Bypass.

A dlaczego Kandy K2 nie będzie można tak łatwo wkleić do zestawu? Z tym HT Bypass wręcz mi ulżyło, że jednak istnieje jakieś skuteczne rozwiązanie, więc raczej nie powinno stanowić to problemu chyba, że czegoś tu jeszcze nie rozumiem.

Natomiast schemat przedstawia wszystkie istotne rzeczy, które posiadam. Pozostałe głośniki teoretycznie dokupię jak przeniosę się do pokoju 25m^2, wyjątkiem będzie raczej subwoofer, którego dorzucę nieco wcześniej.
Odnośnie schematu, fronty podłączone są standardowo do ampli, lecz chętnie podłączyłbym je BiAmp do wzmacniacza jeśli będzie taka możliwość, a raczej jest - sekcja głośników A+B - jeśli dobrze kombinuję. Na razie wiem jak takie połączenie wykonać do ampli, natomiast jak dokonać tego ze wzmacniaczem jeszcze nic o tym nie czytałem.


PS: @krzysiek1980: Twoje pozytywne opinie na temat Paradgim wziąłem pod uwagę, gdy byłem na etapie wyboru głośników - niestety w ciemno. Post - również odnaleziony w zakładkach. ;-)
 
Ostatnia edycja:

rayzor

New member
Dziękuję za kolejną propozycję. ;-) Wzmacniacz ten posiada wejście AV Direct In - Power Amp In, więc domyślam się, że to jest to samo co HT Bypass, lecz pod inną nazwą.

Obecne wzmacniacze na celowniku:
---------------------------------------------------
Atoll In100
Roksan Kandy K2 AMP
Music Hall a35.2
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
D

Deleted member 121090

Guest
@HQ150
Bardzo dziękuję za propozycję z H/K, jednak sugerując się tym co wyżej opisałem, HK990 nie posiada wejścia HT Bypass.
Nie masz racji.
Dlatego Ci go proponowałem, bo to klocek stworzony z myślą o pogodzeniu stereo i kina domowego.
Ma dedykowane wejście processor ( mai-in), włączane z pilota, do tego komplet wejść cyfrowych( DAC-i na pokładzie), wyjście na dwa subwoofery i system autokorekcji akustycznej pomieszczenia.
Nie znajdziesz na rynku nic bardziej funkcjonalnego w tej cenie.
 

mmmarcin

New member
Zadam głupie pytanie: jak chcesz podłączyć kompa do wzmacniacza bez dac-a? Ani Roksan, ani Atoll nie posiadają wbudowanego. Nie spotkałem się jeszcze ze wzmacniaczem mającym bezpośrednie wejście na końcówkę mocy i dac-a wbudowanego.

Kompa podłączasz do amplitunera, pre-out z ampli do wzmacniacza albo jeszcze lepiej końcówki mocy - chyba, że korzystasz z cd albo gramofonu.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Powiem szczerze ,że mam mieszane uczucia czytając takie posty .W zasadzie SAM sobie zadajesz pytania na które SAM sobie odpowiadasz
Jeżeli wzmacniacz X ,Y ,Z nie pasują ,to po co je wymieniać ? może lepiej się skupić na wzmacniaczach które pasują
Zapewniam ani Exposure ,ani Cambridge Audio nie wyją ,jeżeli swoją ocenę oparłeś na stwierdzeniu podobno ,to jaki sens ma taka wyliczanka ?

Nie prościej wypożyczyć wzmacniacz za kaucją i sprawdzić jak to działa z posiadanymi kolumnami ?

Takie samo zdanie mam jak i Ty..
 

rayzor

New member
Nie masz racji.
Dlatego Ci go proponowałem, bo to klocek stworzony z myślą o pogodzeniu stereo i kina domowego.
Ma dedykowane wejście processor ( mai-in), włączane z pilota, do tego komplet wejść cyfrowych( DAC-i na pokładzie), wyjście na dwa subwoofery i system autokorekcji akustycznej pomieszczenia.
Nie znajdziesz na rynku nic bardziej funkcjonalnego w tej cenie.
No widzisz, H/K zastosował jeszcze inną nazwę pod te same wejście, teraz już to wiem.

Znalazłem też Twój post #9 na /hd tv polska/, w którym opisałeś jak wygląda sprawa z HK990. I wziąłbym go też pod uwagę, dopóki nie spojrzałem na jego fizyczną wielkość. Głębokość sięga na 43,5cm, natomiast stolik jak już wcześniej wspomniałem wynosi tylko/aż 40cm, a jego wymiana już nie wchodzi w grę.

Zadam głupie pytanie: jak chcesz podłączyć kompa do wzmacniacza bez dac-a? Ani Roksan, ani Atoll nie posiadają wbudowanego. Nie spotkałem się jeszcze ze wzmacniaczem mającym bezpośrednie wejście na końcówkę mocy i dac-a wbudowanego.

Nie, nie ma mmmarcin głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.
Proszę, poniżej cytuję treść z wcześniejszego postu #9, w którym zawarłem odpowiedź na nurtujące Cię pytanie. ;-)
... w przypadku gdy nie pojawi się żaden wzmacniacz wyposażony dodatkowo w optyka to będzie trzeba jeszcze zainwestować w osobnego DAC-a - jeśli trzeba, przełknę to, ale to dopiero na końcu jak już wzmacniacz będzie wybrany.

Kompa podłączasz do amplitunera, pre-out z ampli do wzmacniacza albo jeszcze lepiej końcówki mocy - chyba, że korzystasz z cd albo gramofonu.
I tak właśnie zrobię, w przypadku gdy będę musiał dokupić jeszcze osobnego DAC-a.


/OT
Takie samo zdanie mam jak i Ty..
Mam nadzieję, że zdajecie sobie sprawę z tego, że jeśli o czymś wspomnę, nawet twierdząco to jakby nie patrzeć szukam potwierdzenia, że nie jestem w błędzie, a jeśli jestem to będę wdzięczny za ukierunkowanie mnie we właściwą stronę. Inaczej Wy będziecie przekonani, że wiem co robię, ja będę przekonany, że kombinuję dobrze i jak przyjdzie co do czego to wyjdzie z tego figa z makiem, bo kto inny mi powie, że popełniam gdzieś błąd, że coś przeoczyłem? Nikt. Po prostu chcę się tego ustrzec i to wszystko, tym bardziej, że nie są to wcale małe kwoty.
Naprawdę moja wiedza jest znikoma w tym temacie, więc nie ma się co dziwić, że rzeczy dla Was oczywiste są dla mnie czymś nowym, nie do końca zrozumiałym.
Nie chcę się tutaj zgrywać w jakikolwiek sposób, jestem wdzięczny z osobna za każdy pomocny wpis w temacie i przepraszam za powyższe morały z mojej strony. Niektórzy pewnie są starsi ode mnie, więc wiecie dobrze, że każdy jest bystry w swojej dziedzinie, a tą dziedziną nie jest dla mnie ta obecna tutaj.

/EOT


Na chwilę obecną propozycje wyglądają następująco:

Music Hall a35.2 - wyczytałem, że to klon Teac AI-1000 - post. Teac AI-1000 również posiada HT Bypass i Pre Out, a kosztuje 4k zł
Atoll In100 - można dokupić moduł Digital Board z wejściem cyfrowym SPDiF, lecz wczoraj nie mogłem znaleźć tego modułu, jak to wygląda i w jakich cenach widnieje.
Roksan Kandy K2 AMP
 
D

Deleted member 121090

Guest
No widzisz, H/K zastosował jeszcze inną nazwę pod te same wejście, teraz już to wiem.

Znalazłem też Twój post #9 na /hd tv polska/, w którym opisałeś jak wygląda sprawa z HK990. I wziąłbym go też pod uwagę, dopóki nie spojrzałem na jego fizyczną wielkość. Głębokość sięga na 43,5cm, natomiast stolik jak już wcześniej wspomniałem wynosi tylko/aż 40cm, a jego wymiana już nie wchodzi w grę.
Twoja sprawa.
Ale u Ciebie ważny jest rozstaw nóżek. Co ci będzie przeszkadzało, jak tylna część będzie wystawała poza stolik? Trzeba by zmierzyć tylko rozstaw nóżek ale raczej na pewno jest mniejszy niż 40cm.
 

xgutti

New member
Bez reklam
Sam miałem problem z umiejscowieniem swojego HK 990 na półce, ostatecznie wystaje ok. 2cm poza półkę ale jest to szczegół raczej nie istotny.
Polecam HK 990 potężny klocek z super dźwiękiem.
 

Rafał29

New member
Witam, pozwolicie że się dołączę.
Również interesuje mnie podobny temat. Posiadam yamahe 663, do niej podpięte cd, bluray, odtwarzacz multimedialny i tuner tv. Zmieniłem kolumny na konstrukcję DIY 3way kolegi z Łodzi opartej na przetwornikach Morele oraz Seas. Grało to wcześniej z wzmakiem Advance Acoustic MAP-407. Efekt rewelacja. Na chwile obecną podpięte pod yamahe. Oczywiście zapragnąłem mieć nowy wzmacniacz tylko do stereo bo na szczęście ampli ma pre out.
Podobnie zastanawiam się nad NAD 356. Lubię dynamikę i przestrzeń. Kolumny grają bardzo szczegółowo i mocno zarysowaną średnicą.
Macie jakiś inny pomysł na wzmacniacz? Chciałbym zmieścić się w 3 tys.
Pytanie nr 2- jak to wszystko ma działać podłączone w ten sposób? Bo ja rozumiem to tak- fronty do wzmaka, wzmak wyjściem main in do pre out w ampli, cd podpięte pod wzmak, reszta tak jak jest do ampli. Ale jak to działa- tzn jak się zmienia źródło dźwięku chociażby? Kurcze nie bardzo wiem jak to funkcjonuje. Coś muszę za każdym razem przełączać we wzmacniaczu, itp? No bo jak zworkami rozpinam sekcje wzmacniacz/przedwzmacniacz to jak gra wtedy cd podpięte bezpośrednio pod niego?
 
Do góry