Wzmacniacz z main in i dac

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Zdecydowałem się na BC Acoustique EX 322D, kupiłem w sobotę w *********, transakcja w toku i nagle zagwozdka. Moje kolumny Jamo 628 mają impedancję 6 ohm i nie wiem czy je można połączyć. We wszystkich chyba wzmakach moc jest podawana dla 4 i 8 ohm, czy to znaczy że mogą pracować z kolumnami 4 i 8 ohm a 6-ohmowymi?

Żadna kolumna nie ma stałej impedancji. To jest parametr zmienny wraz z częstotliwością.
Do tego wielu producentów podaje np 8 a w praktyce jest pomiędzy 4-6. Także zapomnij o tym temacie, wszystko będzie działać.
 

koper711

Member
Po pierwszym odsłuchu z cd wrażenia super. Nie umiem operować słownictwem ale ogólnie pokój napelnil się dźwiękami i takimi jakich wcześniej nie słyszałem z ampli. No i oczywiście porazila mnie moc, ja szukalem coraz mocniejszych kolumn a tu chodziło nie o kolumny tylko o wzmacniacz. Tylko narazie zabrakło dac-a do tego wzmaka i jak slucham Tidala z lapka poprzez preout w ampli to wydaje mi się że to nie to co z cd. Sterowanie wtedy jest tylko z ampli zarowno mocą jak basem i wysokimi, czyli wychodzi jakby za to odpowiadal ampli, dodatkowo mam na razie najgorszy chyba cinch z ampli do wzmaka.
 

Rucia1

New member
Może lepiej dac zewnętrzny Musical Fidelity v90 za 1000 na Ceneo?

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka
 

koper711

Member
Kupiłem wzmaka BC Acoustique 322D, w PL brakło daca do niego więc ściągnąłem z Francji dedykowany do niego Dac U-3-x , dziś zainstalowałem a tu zonk! nie działa!!! Jak myślicie coś zepsute czy z innego powodu laptop go nie widzi?
 

Rucia1

New member
A jak wejdziesz w menadżer urządzeń w kontroler dźwięku to widać dac ?

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka
 

koper711

Member
Udało się, potrzebne były sterowniki,uff...

Wczoraj wieczorem wyłączyłem i było o.k. a dziś rano po właczeniu wzmaka i laptopa w kolumnach słychać głośny szum, zakłócenia itp. które ucichają po wyjęciu USB. Czary czy co, wczoraj grało o dziś po włączeniu znowu problem:(
Okazało się, że laptop wczoraj był włączony do innego gniazda a dzisiaj wyłączyłem do tej samej listwy co wzmacniacz. Tak dla informacji jakby ktoś miał taki problem.
 
Ostatnia edycja:
Do góry