WZMACNIACZ TEAC AI-1000 - szukam opinii

azimut

New member
Miał ktoś do czynienia wzmacniaczem TEAC AI-1000? Nie mogę znaleźć żadnych opinii ani testów na jego temat. Rzadko też jest spotykany w Polsce w sklepach, więc raczej nie będę miał możliwości umówić się na odsłuch (mieszkam w Warszawie ale nie znalazłem sklepu który miałby ten model).
Wygląda na solidnie wykonany, podoba mi się jego wygląd, ma ByPass (na którym mi zależy), moc 85W.
Można go dostać za 3k, ale czy jest tego wart?
 

azimut

New member
Według ich strony mają w salonie na Andersa. Byłem tam raz i jakoś nie mam ochoty tam wracać. Poziom obsługi jak w mięsnym za czasu komuny. Już w sklepie co to niby nie dla idiotów sprzedawcy wiedzą o sprzęcie niż w tym salonie. Byłem sam w tym całym salonie i dwóch sprzedawców, na każde zadane pytanie na temat sprzętu musieli szukać odpowiedzi w internecie. Polecali tylko Yamahę, wszystko inne według nich jest niewiele warte. Jak zapytałem czy można odsłuchać wzmacniacz NAD który stał na półce, to mi powiedzieli że można, ale trzeba umawiać się z dużym wyprzedzeniem.
W Warszawie jest tych salonów trochę, byłem w wielu z nich bo ostatnio kupowałem kolumny, bluraya, amplituner i nigdzie nie spotkałem się z takim lekceważeniem!
 

werf

Active member
Bez reklam
Trudno będzie ci namierzyć,model zejściowy-nieprodukowany.Łatwiej będzie o bliźniaka MH
Mogę ci powiedzieć że model wyżej czyli 2000 jest wart zainteresowania,ciężko szukać konkurenta w kwocie za jaką można go kupić,Ciepły,dokładny z zapasem mocy
Jedna wada brak stand-by

PS.Trochę przesadzasz z salonem z Andersa
 

kopi

New member
Miał ktoś do czynienia wzmacniaczem TEAC AI-1000? Nie mogę znaleźć żadnych opinii ani testów na jego temat. Rzadko też jest spotykany w Polsce w sklepach, więc raczej nie będę miał możliwości umówić się na odsłuch (mieszkam w Warszawie ale nie znalazłem sklepu który miałby ten model).
Wygląda na solidnie wykonany, podoba mi się jego wygląd, ma ByPass (na którym mi zależy), moc 85W.
Można go dostać za 3k, ale czy jest tego wart?


Nie wiem jak gra AI 1000 ale AI 2000 jest świetny.


Szukałem długo wzmacniacza, miałem kilka w domu na odsłuchu, w tym Denona 2020, Marantza 8005, Primare I22 i Hegla 80, którego kupiłem chyba przez pomyłkę.


Od trzech miesięcy gra u mnie właśnie TEAC AI 2000 i na pewno nie zmienię go na żaden inny.


TEAC AI 2000 gra wyśmienicie, bardzo subtelnie, delikatnie, z mocnym basem ale nie jest nachalny ani też jazgotliwy, ma duży zapas mocy.
Przypuszczam, że pod względem barwy AI 1000 będzie podobny, oczywiście kop trochę mniejszy.
Model AI 1000 stoi we Wrocławiu w TOPHIFI, więc mogą go mieć też w Warszawie - można wypożyczyć za kaucją i odsłuchać w domu.
 
Do góry