Wzmacniacz stereo

samfisher74

New member
Witam, ostatnio chodzi mi po głowie pomysł przebudowy mojego zestawu stereo. Mianowicie planuje wymienić amplituner Onkyo tx8150 na wzmacniacz stereo, oczywiście następnie zakupić jakiś odtwarzacz sieciowy i odtwarzacz CD do kompletu. Na początek jednak proszę o pomoc w wybraniu odpowiedniego wzmacniacza. Słucham głównie muzyki rockowej, na kolumnach Fyne Audio 501.
 

sul76

New member
Witam,
kolumny mam te same i sprawdzałem 3 wzmacniacze:
Marantz PM8006, ROTEL A14 oraz M3Si.
Wszystkie grają wg mnie super i warto je sprawdzić.
Mnie wyglądem, wykonaniem i wyposażeniem
na teraz najbardziej przekonuje ROTEL.
Gram na WXAD 10.
Pozdrawiam
 

SDman

Banned
Z drugiej ręki Micromega minimum AMP. Kolega przyniósł do mnie Onkyo tx8150 bo nie wierzył, że 40W da radę wygrać, cóż to była miazga. Przez moment myślał, że mono ma włączone, tak gra Micromega przestrzeń i muzykalność.
 

sul76

New member
Ten Rotel wpadł mi od razu w oko. Zaraz będę się rozglądał, on coś koło 4 tyś. Zł chodzi.
Witam,
nowy rotel kosztuje teraz około 4000pln jak się trochę ponegocjuje.
PM8006 jest moim zdaniem przewartościowany, ja go kupowałem poniżej 5000 i góra tyle był wart wg mnie.
Musical jest trudno dostępny (zresztą tak jak PM8006) przez covid.
Jak był dostępny to można go było kupić za około 4000.
Rotel ma mega wyposażenie (DAC) i jest przyjazny w obsłudze.
Jak ponegocjujesz i uda ci się dobrze kupić, to wygrzejesz, potestujesz u siebie i sprawdzisz.
W razie czego przy sprzedaży nie stracisz wiele.
Ja tak u siebie sprawdzam (staram się tanio kupić i w razie czego sprzedaję).
Teraz wygrzewam właśnie rotel'a.
Pozdrawiam
 

Stratoss

Member
Bez reklam
A co myślicie o takim zestawie.
https://www.tophifi.pl/checkout/cart/
Wiadomo że coś z ceny można jeszcze urwać, ale czy to będzie lepsze od mojego Onkyo?

Z zakupami i negocjacjami w tej firmie - to daj sobie spokój. Pazerni strasznie. Jak mój kumpel z Warszawy z Salonu Sony poszedł pogadać o marży (jak handlowiec do handlowca) na B&W 802 D3 - to jakiś nawiedzony chytrus dał mu tak minimalną marże, że aż zakrawało to na bezczelność. Szerokim łukiem proponuję omijać TOP-HI-FI.:???:
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
A co myślicie o takim zestawie.
Rotel A11, Cd11 i tuner t11
Czy to zagra lepiej niż moje Onkyo?

Jasne że lepiej zagra ,ale jeżeli się decydujesz wybierz serię A11 Tribiute którą stroił sam Ken Ishiwata ,główna różnica polega na lepszym przetwarzaniu wysokich częstotliwości ,Tribuite oferuje lepszą rozdzielczość a co za tym idzie lepszy wgląd w nagrania .Rotel ma świetną plastykę którą słychać szczególnie w średnicy na wokalach ,to kulturalne granie nie jest nastawione na jakieś ponad naturalne atrakcje w postaci potężnego basu czy zabójczej dynamiki
Dodatkowo Rotel robi niezłe przedwzmacniacze gramofonowe które wykorzystuje np Ortofon do produkcji swoich wkładek ,więc jeśli byś kiedyś chciał rozszerzyć zestaw o gramofon szczególnie z wkładką Ortofona np. Pro-Ject będziesz mieć naprawdę fajny dźwięk

I jeszcze jedna rzecz jakby z innej beczki - Rotel się zastanawia co wkłada do swoich klocków ,ja wiem. że to takie wyświechtane powiedzenie reklamowe .ale zapewne spotkaliście się z taką sytuacją że dużo wzmacniaczy po włączeniu buczy - nie przedostaje się to sygnału ale słychać to w miejscu zamontowania transformatora w przypadku Rotela tego nie będzie - po prostu cisza !

Tak się składa że miałem ostatnio kilka klocków na testach np CD Denon DCD 800NE niestety buczał niesamowicie nie wiem czy to tylko ten egzemplarz czy cała seria ,ale to wstyd że firma ze 130 letnim stażem nie potrafi lub nie chce zrobić cichego zasilania . Trochę podobnie było w przypadku Marantza CD 6007 zasilacz był znacznie cichszy ale nie mogę powiedzieć żeby była 100% cisza
 
Ostatnia edycja:

samfisher74

New member
Właśnie za tą serią się rozglądam. Na początek muszę sprzedać posiadany sprzęt, myślę że za CD i amplituner krzyknę około 2.5 tyś. zł, jak już sprzedam to zakup będzie prosty.
 

samfisher74

New member
Właśnie wystawiłem mój zestaw na olx, jak sprzedam i będę wiedział jaka gotówka dysponuje to wtedy podejmę decyzję. Może coś droższego no. 14. Zobaczy się.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Będzie lepszy dźwięk praktycznie we wszystkich aspektach ,dodatkowo dobry DAC na pokładzie .W przyszłości możesz sobie dokupić np Auralic Aries i masz super dźwięk ,który praktycznie jakością demoluje CD za 2-3zł
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Posłuchaj jeszcze Audiolab 6000A który ma dość dobrą scenę dzwiękową jest dość muzykalny i dobrze w tym segmencie cenowym wyposażony .
 
Do góry