Wzmacniacz stereo

pilot102

New member
W takim razie jaki wzmacniacz albo końcówkę byś osobiście polecił?
I już nie zaśmiecam ci wątku i znikam.

Chyba do mnie do tarło. Co do wzmacniaczy nie było pytania.
W takim razie jaką końcówkę mocy?
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
To zależy ile masz kasy. Możesz zerknąć i odsłuchać wzmacniacze, która ja wymieniłem. To zleży od wielu czynników. Od kolumny, jakiej muzyki słuchasz. Najlepiej wybierz się na odsłuch. Na końcówkach nie mam doświadczenia, możesz zerknąć na Audiolab-a, Marantz-a, Rotel-a.
 
Ostatnia edycja:

hans2

Banned
preout we wzmacniaczu zintegrowanym sluzy do tego zeby zrezygnowac z koncowki mocy wbudowanej we wzmacniacz i zamiast tego podpiac pod osobna, zewnetrzna koncowke mocy
 

Scrollek

New member
W takim razie jaki wzmacniacz albo końcówkę byś osobiście polecił?
I już nie zaśmiecam ci wątku i znikam.

Chyba do mnie do tarło. Co do wzmacniaczy nie było pytania.
W takim razie jaką końcówkę mocy?

Nie kupuj końcówki mocy do tego ampli (ma słabej jakości pre-out + dodatkowy tor audio) do KD, gier, radia, ok do CD, ANALOGU kup normalny wzmacniacz. Ja chciałem kupić Maranza SR7007 i do tego końcówke MM7025 ale szybko się wyleczyłem. Kupiłem SR6007 z pre out i do tego PM7004 który ma DIRECT IN
 

pilot102

New member
Nie kupuj końcówki mocy do tego ampli....

Miałem się już nie udzielać, ale nie mogę sie powstrzymać.
Osobiście wolałbym wzmacniacz od końcówki, bo wydaje mi się że ma to większy sens jeżeli chodzi o tworzenie stero, tylko z tego co widze niewiele jest w miarę tanich klocków z DIRECT IN, ale poszukiwania trwają. Te polecane przez Pawła - dla mnie poprzeczka za wysoko.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie kupuj końcówki mocy do tego ampli (ma słabej jakości pre-out + dodatkowy tor audio) do KD, gier, radia, ok do CD, ANALOGU kup normalny wzmacniacz. Ja chciałem kupić Maranza SR7007 i do tego końcówke MM7025 ale szybko się wyleczyłem. Kupiłem SR6007 z pre out i do tego PM7004 który ma DIRECT IN

A odsłuchiwałeś takie połączenie amplituner+końcówka mocy?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nie kupuj końcówki mocy do tego ampli... Ja chciałem kupić Maranza SR7007 i do tego końcówke MM7025 ale szybko się wyleczyłem. Kupiłem SR6007 z pre out i do tego PM7004 który ma DIRECT IN
Czyli masz podobnie jak u mnie, a właciwie tak samo ;)
Ale dlaczego się wyleczyłeś? Możesz coś więcej rozwinąć temat?
 

Scrollek

New member
Widze Scrollek ze juz masz tego PM7004, jak jest? Pogrom? :)

Powiem szczerze że dopiero podłączyłem i jeszcze testów nie robiłem. sprawdziłem że działa. Wzmaka kupiłem w poniedziałek wieczorem. Jak wróciłem z Nysy do Katowice był późno.
Wczoraj TV Panasa 50ST60 u kikiego kupiłem i podłączyłem i nie było czasu na audio. Może dziś uda mi się coś powalczyć i sprawdzę. Teraz musze CD kupić, kolumny i suba.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
I jestem po pierwszym odsłuchu. Wczoraj słuchałem Advance Acoustic X-i90 i Xi60, a jako źródło było CD Advance Acoustic MCX-400. Na odsłuch zabrałem kilka płytek min. Dire Straits, Metallica, Clapton, Nirvana i ze względu, że była ze mną żona wziąłem Beyonce;) Odsłuch trwał w sumie 2 godziny, ale przez większość czasu słuchałem X-i90 bo bardziej się na niego nastawiałem. Aha kolumny były to Roth Oli4 - czyli poprzednik moich.
Jeśli chodzi o design to mnie się podoba. Jeśli chodzi o wykonanie to nie ma się do czego przyczepić. Jedyny mankament to lekko chodzące i bardzo czułe pokrętło głośności, ale w zestawie jest pilot więc nie jest to wielkim problem. Dużym plusem jest dobre wyposażenie wzmacniacza : Dac, wejście gramofonowe, 2 wejścia USB, dwa koaksjalne i jedno optyczne. Można też oddzielić sekcję końcówki i przedwzmacniacza. Fajną sprawą jest gniazdo dla modułu WTX500 (koszt koło 400zł) dzięki któremu można przesyłać pliki audio przez bluetooth.
Teraz brzmienie. Wzmacniacz ten grał tak jak lubię. Miał dobrze dociążony dół. Dość szybki, rytmiczny bas i do tego dość zmienny (twardy/miękki) w zależności od kawałka. Nawet przy dużych poziomach głośności nie było problemu z jego kontrolowaniem, choć biorę poprawkę, że to duża zasługa akustyki pomieszczenie. I kolumny stały z 1-1,5 metra od ściany i kanapa stała prawie na środku pomieszczenia. Jeśli chodzi o średnicę i wokale to wg mnie były bardziej wysunięte do przodu niż na moim Denonie PMA-720. To duży plus. Wysokie szczegółowe, ale nie wysuwające się do przodu. Nawet przy głośnym słuchaniu nie kuły w uszy. W sumie brzmienie było dość ciepłe. X-i60 zagrał trochę słabiej od X-i90. Było to słychać przy niższym poziomie głośności. Mniejsza dynamika i słabiej dociążony dół. Ale rekompensuje to niższa cena. Niestety w salonie w którym byłem nie posłuchałem już innych wzmacniaczy gdyż była już tylko wyższa półka. Ceny zaczynały się od 5-6k. Na pewno X-i90 zostaje na mojej liście. Jest możliwość zabrania go do domu na testy z czego pewnie skorzystam. Doszedłem do wniosku, że teraz koniecznie CD. Byłem w szoku w jakim tempie MCX-400 wczytuje płyty.
Obsługa w tym Łódzkim salonie bardzo miła. Nazwy nie podaje, żeby nie robić reklamy. Sprzętu nie za dużo. Pan, który mnie obsługiwał był miły, rozmowny i cierpliwy. Nie popędzał mnie i odniosłem wrażenie, że zna się na rzeczy.

Pozdrawiam
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
No właśnie mam chrapkę na MH a35.2, ale niestety w Pabianicach nie mają i muszę jechać do Konina:( Trochę daleko. Rozważam zakup w ciemno, ale w sumie na Twoją odpowiedzialność bo dzięki Tobie zwróciłem na niego uwagę;) Dostałem ciekawą propozycję na Audiolab-a 8000s muszę go jeszcze odsłuchać.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ej, tylko bez takich:) Mnie się podobał, ale nie biorę odpowiedzialności czy i Tobie przypadnie do gustu. Chociaż jak się kupuje przez internet to mamy 10 dni na zwrot. Może warto wykorzystać taką możliwość? A pogadaj z Blackninja, czy nie dałoby rady odesłac, gdyby coś się nie spodobało? Do Konina jest ok. 110km z Łodzi, więc nie ma tragedii. Powiedz kobiecie że ją zabierasz na wycieczke, ale musi się dołożyć do paliwa. He,he.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
W sumie nie głupie. Black co Ty na to? W Koninie nie mają naszych kolumn więc musiałbym słuchać na innych :/
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
I jestem po kolejnych odsłuchach. Tym razem Wzmacniacze Music Hall a.35.2 i Nad C356BEE. Źródłem Music Hall Cd35.2. Kolumny głównie Dali Zensor 7 i krócej Boston Acoustic A360. Sala odsłuchowa nie za duża coś koło 18-20m2. Music Hall - REWELACJA!!! Wykonanie na najwyższym poziomie, bardzo precyzyjny cyfrowy potencjometr. Wzmacniacz bez żadnych "bajerów" Tylko pokrętło głośności i do wybrania źródła. Brak regulacji tonów, ale nie jest mu potrzebna. Jest bardzo dobrze zestrojony. Z Dali Zensor zagrał bardzo dobrze . Żywo i dynamicznie z bardzo dobrą kontrola basu. We wszystkich aspektach był lepszy od słuchanego kilka dni wcześniej AA X-i90. Słuchając go miałem kilka razy ciarki. Na obu kolumnach zagrał bardzo dobrze. Krótko mogę powiedzieć, że ten wzmacniacz ma w sobie to coś:) Poradził sobie w każdej muzyce. Nad C356 + Dali Zensor 7. Już nie tak czysto, basu trochę więcej, ale był znacznie wolniejszy i kilka razy wymykał się z pod kontroli. Wysokie tony "przymulone" Na pewno słabe połączenie z Zensorami. Nie twierdzę, że Nad jest zły, ponieważ kiedyś słuchałem niższego modelu z kolumnami Paradigm i było bardziej niż dobrze. Na pewno ten wzmacniacz potrzebuje jasnych kolumn z dobrą kontrolą basu. Podsumowując : moim zwycięzcą jest MH a35.2! Tylko trochę drogi. Dzięki Krzychu i Przemku na zwrócenie na niego uwagi.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Spoko:) Mówiłem że fajnie gra. Ja tez miałem na niego chęć, tylko cena była trochę wyższa. Fajne jest pokretlo glośności, które chodzi z takim lekkim oporem. Mnie tez podoba się wlaśnie taki charakter brzmienia. To posłuchaj sobie jeszcze Exposure 2010, jak dla mnie gral podobnie jeśli chodzi o dynamikę, tylko ciut bardziej jest łagodny na górze pasma tzn. słychać wszelkie detale, ale nie są one natarczywe czy kłujące w uszy. Mnie to odpowiada. Na tamten czas to miałem spory dylemat czy brać Exposura czy Music Hall'a. Dziwne trochę że ta marka jest tak malo popularna na forum?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
No pokrętło chodzi bardzo ciężko i mnie się to podoba:) Exposure 2010 fajny (sporo osób mi go poleca) tylko już za drogi i chyba nie ma bypass, a na tym mi zależy. Marki faktycznie mało popularne. Szkoda bo dają radę. Też nie w każdym salonie można ich posłuchać, więc z tego pewnie wynika mała popularność.
 
Do góry