Wzmacniacz stereo za ok 3500zł

Tiber

New member
Hej
Na poczatku roku chce zakupic jakis w miare dobry sprzet stereo. Jesli chodzi o kolumnty to jestem juz na 99% zdecydowany na MA RX6. Pomieszczenie to narazie 13m2 ale po przeprowadzce za 1,5roku bedzie jakies 25-30m2. Muzyka to - ja glownie rock, ragge, natomiast kobita wlasciwie wszystko ze wskazaniem na ragge i dance.
Moim faworytem byl do niedawna naim nait 5i-2 ale moze doradzicie cos innego. W przyszlosci sprzet chce rozbudowac o ampli do kina i pozostale glosniki. Z tego powodu wstrzymalem sie z naimem poniewaz koszt ich amli jest astronomiczny, wiec musialbym wymieszac producentow klockow, a co za tym idzie miec wiecej pilotow.
 

mkk1

New member
W tej kategorii cenowej masz duży wybór , np :
Creek Evo
AA MAP 305
Rotel 06
Xindak 6950
ale żeby to ocenić to musisz sam posłuchać, najlepiej w swoim domu :)
M
 

arniparus

New member
Jezeli szukasz wzmaka nowego i bardzo uniwersalnego to polecam odpowiednik Vincenta 236 czyli Sheng YA A10CS. Gdzies swojego czasu latal na allegro ;) Sprzet mialem mozliwosc testowac i zarowno dynamike jak i barwe mial rewelacyjna za te pieniazki. Generalnie rzeczywiscie to blizniak konstrukcji Vincenta ale za zdecydowanie mniejsza kwote. Warto na ten klocek zwrocic uwage.
 

Tiber

New member
Mimo dobrych recenzji mam jednak spore obawy, zeby pchac sie w chinczyka przy tak ograniczonym dostepie do serwisu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja zaczynałbym od NAIMA 5i
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=42934
001_P1220027.JPG
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Seria RX i ten rodzaj muzyki to coś z mocniejszym fundamentem basowym, HK, Marantz, Naim ale jak sam zauważyłeś może wyjść drogo.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
duzo jestv klockow na rynku i ciezko cos dobrac, trzeba posluchac nie ma innej metody, juz zostaly wymienione dobre dodam od siebie

musical fidelity A 5.5 zagralo to bardzo dobrze
 

byku80

New member
Jak koniecznie chcesz mieć jednego pilota zostałbym przy wyborze pomiędzy HK i Maranz. Łatwo potem dokupić niedrogiego ampli do zestawu, który w dodatku będzie pasował stylistycznie. A brzmienie... może akurat Wam się spodoba. Basu żadnemu z nich z pewnością nie braknie.
 

Tiber

New member
Z ww propozycji skupilbym sie na maratzie (8003), HK 980 i naimie nait 5i. Z tej trojki ciekawie wyglada HK, ktory jest sporo tanszy od pozostalych. Czy w tym przypadku tanszy znaczy gorszy?
 

squad05

New member
Tiber napisał:
Zdecydowanie wole troche gorszy sprzet ale z gwarancja.
rozumiem twój punkt widzenia.
Często jednak zdarza się, że ludzie kupuja coś pochopnie i po kilku miesiącach sprzedają sprzęt ledwo używany i oczywiście jeszcze na gwarancji, są też inne powody wymiany na wyższą półkę a "stare" sie sprzedaje.
 

Tiber

New member
Gdybym byl audiofilem to pewnie pokusilbymn sie o jakas uzywana perelke zamiast solidnego sredniaka ale jednak w tym wypadku wybiore swiety spokoj i gwarancje.
Poczytalem troche testow i chyba na placu boju pozostawilbym tylko naima i hk. Szkoda, ze 990 jest poza zasiegiem cenowym, bo wtedy chyba bylby moim zwyciezca. Czy HK 980 da rade z rx6?
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
a czemu ma nie dac rady, tyle ze dzwiekiem macha na lewo i prawo, mi sie za bardzo nie podobalo, HK 680 bije go na glowe!
 

Tiber

New member
Czyli zdecyduje sie raczej na naima + ma rx6. Jakies propozycje co do okablowania? Fajnie jak kable bylyby tansze od wzmacniacza;) Jesli, ktorys z forumowych dostawcow ma taki sprzet u siebie to poprosze o oferte na priw. Zakup styczen-luty.
 

arniparus

New member
Tiber nie samym NAIMem swiat sie zachwyca ;) Poszukaj ofert uzywanych ale z gwarancja klockow ... polecam np najwyzszy model z Cambridge Audio 840A. Sluchalem tego potworka i brzmienie mial rewelacyjne - wprost przeciwnie do tanszych modeli jak np 640. Roznica jest potworna na korzysc 840A. Jak dopadniesz model do tych 3500zl to bedzie to rowniez doskonaly zakup ...

Moim zdaniem jest to propozycja lepsza zarowno od HK jak i tanszego z NAIMow
 

Tiber

New member
Chyba predzej pojde w lepsze kolumny (np gs20) niz w wzmacniacz z wyzszej polki. Mysle, ze jak na moje drewniane ucho ten zestaw powinien zagrac fajnie. Szkoda tylko, ze ten naim to taki brzydal.
 
Do góry