Wzmacniacz stereo z dodatkową funkcją.

Kejup

Member
Bez reklam
Witam.
Posiadam amplituner HK avr255 który ma funkcję pre-out. Chciałbym podłączyć do niego wzmak stereo i używać go jako końcówki mocy w kinie ale przy słuchaniu muzyki używać już tylko samego wzmacniacza bez amplitunera. Miałem już upatrzonego NAD c356bee ale on nie posiada magicznego guziczka którym można przełączać między funkcjami wzmacniacz i końcówka bez grzebania w kablach. Czy ktoś zna podobnie brzmiący wzmak z taką funkcją. Kolumny z jakimi będzie współpracował to prawdopodobnie MA silver 8.
Dzięki i pozdrawiam!
 

Kejup

Member
Bez reklam
Dzięki za info. Wezmę go pod uwagę. Czekam jeszcze na jakieś inne propozycję, jak najbardziej mogą być używki tak 2-3 tyś. Wiele dobrego słyszałem o firmach typu: atoll, roksan, creek, audiolab? W sklepie polecali mi pioneer a70 ale on troszkę droższy. Szukam czegoś uniwersalnego do różnego rodzaju muzyki grającego szczegółowo z dobrą sceną .
 

Borixon

Active member
Bez reklam
ja nie posiadam takiego guzika w CA i do sluchania muzyki uzywam tylko wzmaka co to za problem nie kumam? co ma byc zrodlem??
 

Kejup

Member
Bez reklam
Kolo w sklepie tłumaczył mi że jak podepnę wzmak do ampli za pomocą pre-out do main-in to gdy włączę sam wzmacniacz do którego będzie podpięty odtwarzacz cd to nie będzie grało?
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Kolo w sklepie tłumaczył mi że jak podepnę wzmak do ampli za pomocą pre-out do main-in to gdy włączę sam wzmacniacz do którego będzie podpięty odtwarzacz cd to nie będzie grało?

tak wszystko sie zgadza, ja mam podpiety ampli do wzmaka pod aux, gdy uzywam kina wlaczam oba klocki i wzmak przelaczam na aux galka glosnosci na polowe bo tak mi sie zgralo z kalibracja i nie ruszam juz wzmaka operuje juz tylko ampli. gdy chce posluchac cedeka to wlaczam tylko wzmak do ktorego podpiety jest cd, przelaczam na cd i uzywam tylko cd plus wzmak typowe stereo bo po co mam pchac dzwiek z cd przez ampli, takze NAD spelni twe oczekiwania idac moim sposobem.

ten twoj guziczek zastapilem po prostu zmiana zrodla na wzmaku.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jednak jest wygodniejsze jak wzmacniacz może grać jako końcówka mocy. Sposób zaproponowany przez Borixon też jest poprawny. Tylko trzeba pamiętać, żeby gałkę volume po oglądaniu filmu dać niżej bo można doznać zawału :) lub co gorsza rozwalić kolumny jak włączysz źródło podłączone do wzmacniacza i volume będziesz miał mocno rozkręcone. Na pewno brzmienie się poprawi.

Możesz też rozważyć te wzmacniacze co wymieniłeś. np. Atoll IN100SE, Roksan Kandy k2 itp. Jednak i tak będą ograniczeniem Twoje kolumny.
 
Ostatnia edycja:

Kejup

Member
Bez reklam
Mówisz że silver 8 będą za słabe? To co proponujesz w zamian, mogą być używki. Kiedyś myślałem o Jamo concert 11 ale ciężko dostać.
 

Kejup

Member
Bez reklam
Ogólnie remont salonu planuję w przyszłym roku ale już zaczynam poszukiwania żeby potem już tylko kupować a nie myśleć co chcę. Zobaczymy również jak z budżetem ale myślę że do 10k na wszystko się wyrobię.
 

Kejup

Member
Bez reklam
Jeszcze przed zakupem skoczę gdzieś posłuchać parę zestawów żeby się upewnić w swojej decyzji no chyba że trafi się jakaś używka to wtedy będzie to strzał w ciemno. Cały czas chodzi mi po głowie Jamo concert 11 ale bardzo trudne do zdobycia i istnieje obawa o ich stan.
 

Kejup

Member
Bez reklam
Witam!
Odświeżę swój wątek. Otóż poszperałem troszkę w sieci i w cenie MA Silver 8 mogę wyszarpać używane MA GS20 a to chyba kolumny o klasę wyżej i powinny grać dużo lepiej od s8. Czy ktoś porównywał te kolumny i czy gs20 dobrze zagrają na 20m2?
 

lobos

New member
Bez reklam
Pewnie, że lepiej Goldy. Wyższa seria i na pewno lepsze granie.
Jak tylko zadbane to bym się nie zastanawiał :)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Witam!
Odświeżę swój wątek. Otóż poszperałem troszkę w sieci i w cenie MA Silver 8 mogę wyszarpać używane MA GS20 a to chyba kolumny o klasę wyżej i powinny grać dużo lepiej od s8. Czy ktoś porównywał te kolumny i czy gs20 dobrze zagrają na 20m2?

Owszem słuchałem obu zestawów, w GS20 masz dużo lepszy i niższy bas, góra mniej dominuję jak rx8. Ponadto jak pierwszy raz usłyszałem rx8 to strasznie mnie zmęczyła górą, dłuższe słuchanie nie sprawiało mi przyjemności a wręcz przeciwnie. Natomiast niskie tony brzmiały średnio. Brakowało mi ewidentnie niższego basu. Odnośnie GS20 to inna szkoła grania, mocniejszy i głębszy dół, nie męcząca ocieplona góra. Kolumny grające zupełnie inaczej jak rx8. Jak masz okazję posłuchaj, kolumny moim zdaniem warte zakupu.;-) Odsłuchiwałem ich na denonie zestawie pma 1500ae.
 
Ostatnia edycja:
Do góry