wzmacniacz stereo technics

bartfine

Member
Witam bardzo prosze o pomoc ponieważ chce kupic starszy wzmacniacz technicsa (słabosc z dziecinstwa,więc raczej tylko technics) do około 400-450 zł max i teraz juz sie gubie w tych wszystkich modelach,mk,wiatrakach lub nie.Dodam ze kolumn jeszcze nie posiadam ale na poczatek bedą to jakies małe kolumenki z wmiare dobrym brzmieniem dopuki nie uzbieram na jakies konkretne kolumny.Na allegro jest i ch troche ale nie umie sie zdecydować su v500 su v660 jakies 900 tki ,sx itd. sam nie wiem bardzo prosze o jakąs opinie i mądry wybór
 

piotr10

New member
Bez reklam
Na tym forum nie uswiadczysz za dużo pomocy na temat sprzętu używanego - po prostu prowadzący to forum nie będzie miał w tym interesu:) a i osoby zainteresowane glownie brzmieniem i nie patrzace na gwarancje, kolorowe reklamy nowych klockow tu czesto nie zagladaja.Nie jest to złośliwy przytyk w ich stronę , ale takie moje spostrzeżenie czytając kilka lat to forum.
Poniekąd rozumie i akceptuje ta przypadlosc .

Do rzeczy.
Ja mam i polecam technicsa su 8600 - jest to stara ale bardzo solidna i potezna konstrukcja - brzmienie cieple, bas potężny, gora troszke mniej detaliczna ale bez tragedii, niestety troszkę droższy niż zakładana suma.
Ja kupiłem za 600 w pięknym stanie, za 450 tez można ale jakieś podrapane , nie estetyczne egzemplarze.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Na tym forum nie uswiadczysz za dużo pomocy na temat sprzętu używanego - po prostu prowadzący to forum nie będzie miał w tym interesu:) a i osoby zainteresowane glownie brzmieniem i nie patrzace na gwarancje, kolorowe reklamy nowych klockow tu czesto nie zagladaja.Nie jest to złośliwy przytyk w ich stronę , ale takie moje spostrzeżenie czytając kilka lat to forum.
Poniekąd rozumie i akceptuje ta przypadlosc .

Do rzeczy.
Ja mam i polecam technicsa su 8600 - jest to stara ale bardzo solidna i potezna konstrukcja - brzmienie cieple, bas potężny, gora troszke mniej detaliczna ale bez tragedii, niestety troszkę droższy niż zakładana suma.
Ja kupiłem za 600 w pięknym stanie, za 450 tez można ale jakieś podrapane , nie estetyczne egzemplarze.

Piotrek, to też tak pewnie nie do końca, chociaż masz sporo racji. Powiem o sobie. Ja zawsze się bałem kupować sprzęt z drugiej ręki, bo jak wiadomo pełno jest teraz sprzedawców-cwaniaków. Sprowadzają sprzęty z za granicy, często naprawiane, rozkręcane. Nie mówię tutaj o kupnie wzmaka za 500zł, bo nawet jak padnie za rok czy dwa to da się przeżyć, ale wywalić na używkę z 2k lub wiecej to już spore ryzyko. Dlatego ja wolałem zawsze kupić niższy model, ale nowy. Aczkolwiek, jak miałbym pewne źródło, to bym wolał starszy a serię wyżej. Druga kwestia to taka, że miłośnik audio jak kupuje sprzet to lubi iść do salonu i porównać kila klocków lub kolumn, a gdzie teraz znajdziesz w salonach stare Technicsy żeby porównać? Jedynie można sugerować się opiniami ludzi, a to jak sam pewnie wiesz nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. I dlatego właśnie większość dyskusji i opinii jest o nowszym sprzęcie, niż takim sprzed 10 czy 20 lat.
 

bartfine

Member
no tak ale nowe kosztuje a nie każdego stac ja chce zaczac od czegoś co kiedys było fajne a teraz jest juz tanie,bo przecierz nie od dzisiaj wiadomo ze te nowe elektroniczne cacka po troszku zabijaja tą dusze:)) a i nie kazdego stac,a naprawde nie trzeba wydawac nie wiadomo ile pieniędzy zeby sobie polepszyc (duzo) w domu dzwiek.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Oczywiście kolego. Ja nie neguję faktu, że starsze wyszej klasy wzmaki lepiej grają niż nowoczesne cudeńka produkowane na potęgę. Ale nakreślam problem, z dobrym wyborem używanego sprzetu na aukcjach. Bo tam to są dopiero cuda:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Odnoszę wrażenie ,że dawniej produkowano lepszy sprzęt ,ale tak jak Krzysiek twierdzi kupno używanego klocka jest obarczone pewnym ryzykiem
Technics nie jest już tak popularny jak kiedyś ,kiedy praktycznie zdominował rynek ,jeżeli już celujesz w wzmacniacz tego producenta poszukaj modelu opartego na z tzw wirtualnej baterii i kondensatorach z bambusa
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Co ma piernik do wiatraka ?
Ludzie nie piszą w temacie starych modeli bo przecież trudno spamiętać jak się sprzęt sprzed 10 lat. Nie widziałem aby ktokolwiek sprzeciwiał się takim wpisom. Trudno mieć kontakt i zapamiętać rzeczy bieżące w występujące w ilości tysięcy nowości. Więc raczej wpis nie jest szczery.
Ja osobiście nie będę nigdy polecał starego sprzętu bo widziałem jak ludzie pozbywają się sprzętu nie sprawnego. Nie znam historii używania i intencji sprzedaży więc wolę się nie wypowiadać.
Jeśli masz dużą wiedzę na temat używanych sprzętów i chęci - możesz pisać ile dusza zapragnie.
 

piotr10

New member
Bez reklam
Racja, troszkę się zagalopowalem. Prawda jednak jest, ze malo tu użytkowników, którzy maja chęć wypowiadania się o uzywkach. Na innych forach jest troszkę odwrotnie.
Troszkę czasu czytam to forum i niektóre wypowiedzi i poczynania Pana i blackninja widać gołym okiem, ze są podyktowane tylko chęcią zbytu i zysku.( Bez urazy - poniekąd rozumie). Jednak trafia mnie jak PAN pisze , ze jakieś wady ( ewidentne i niemożliwe, żeby niewidocznej nie zauważać w testach TV - jeśli się niektórych ważnych wad nie widzi to moim skromnym zdaniem nie powinno się testów publikować z ocenami i sugestiami), albo testy obiecane ale nigdy nie opublikowane przez Pana ( zawsze można się wytłumaczyć, ale ja tego i tak nie kumam - jak juz Pan pisze, ze test jest gotowy tylko trzeba wstawić, to moim zdaniem najbardziej czasochłonna robota jest zrobiona a jeśli PAN nie wstawia tego testu to jest cos na rzeczy ( mozna tylko sie domyslac, ze tv na ktorym Pan mniej zarabia okazuje sie lepszy od konkurencji, ale nie oplaca sie Panu puszczac tego testu - ZAZNACZAM, ZE SA TO TYLKO MOJE DOMYSLY). Zauważył em tez bardzo mocno zależne połączenia polecen sprzetu audio Blackninja z danymi markami w czasie ( chodzi mi o wypowiedzi sprzed paru lat - były preferowane inne marki i modele, ale teraz są juz pomijane w jego wypowiedziach a polecenia tez konkretnie Monitor Audio itd.
Forum moim zdaniem nie powinno wyglądać w ten sposób.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jak zero pomocy ? przecież napisałem poszukaj wzmacniacza z zasilaniem opartym na wirtualnej baterii ,ma to bezpośrednie przełożenie na dźwięk
 
W 1996 roku kupiłem taki zestaw: technics sl-ps670a + su-a900d. Wzmak z układem virtual battery, kondensatory ta-keh, cuda wianki. Trzeba przyznać, że nawet dziś wygląd to to ma. To czego to to nie ma, to niestety nie ma muzyki. Zero dynamiki, zero basu, płasko i nijako. Stoi sobie teraz gdzieś w pawlaczu. Miałem też kiedyś inny wzmak tej firmy: su-v45a. Konstrukcja starsza, bez cudów wianków, za to dynamiczny, z duuużym basem, i wycofaną góra, na pewno lepiej grał niż su-900d. Tak więc, jeśli autor wątku upiera się przy technicsie, to szukałbym czegoś przed układami z virtual baterry itd.
O tym, jak bardzo nijako grał mój su-a900d przekonałem się chwilę po włączeniu nowego wzmaka. Na allegro jakiś fajny typ sprzedaje su-a900d za prawie 2,4 tys zł :)
 

zoltar23

Member
Miałem kiedyś (coś koło 1999r) amplituner 940 z DD i DTS (nie pamiętam dokładnie oznaczenia, musiałbym zerknąć do katalogów). Całkiem fajny sprzęt, osobiście polecam.
 

j_oda

New member
Też miałem i ten ampli i kilka wzmacniaczy Technicsa i CD player Class AA i jak na tamte czasy (bo już stary jestem :) ) to sprzęt był niczego sobie, ale to nie grało. Tzn grało dopóki gdzieś w połowie lat 90'tych nie dane mi było posłuchać jakiegoś starego czerepa SANSUI. Cały technics poszedł do ludzi. Moja rada; szukaj coś z dobrych lat Pioneera, Marantza, Sansui. To zagra a nie Technics.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry