Wzmacniacz stereo do Heco Aurora 700 z main in

legaar

Member
Hej co byście polecili do Heco Aurora 700 jako wzmacniacz stereo ? Koniecznie chciałbym z wejściem main in żeby nie latać z kablami i zworkami (mam obecnie KD oparte o cały zestaw Heco z Amp Onkyo 696 - ale w stereo ten Amp to porażka - ostatnio miałem podlaczony pod Heco wzmak Onkyo z lat 70tych i byłem w szoku jaki dźwięk z tych kolumn się wydobywał ;) )
 

Telpher

New member
Podłączam się do wątku, też mam Heco Aurora 700 kupione ze 3 lata temu. Gra to w trybie stereo direct z denona vsx-d514, (100w na kanał, pobór mocy 200w na tabliczce znamionowej, jedyny mankament to lekkie dudnienie na poziomie niskich tonów np wiolonczeli). Pokój w kształcie prostokąta około 25 m2, miejsce odsłuchu w połowie na wersalce.


Teraz pytania:
1. mój tor odsłuchowy to laptop - hdmi do telewizora - światłowodem do denona. Czy sygnał cyfrowy trafia na dac w denonie ? (wyświetla na denonie signal digital czyli chyba tak ?)
2. czy puszczając pliki hires (flac MQA itp) torem powyższym będzie różnica ?
3. czy denon DRA 800H byłby dobrym wyborem do Heco Aurora 700 ? Jedyne czego mi brakuje to wejścia USB B na dac, ale jak się ma do jego braku transmisja z laptopa przez HDMI ? (chodzi o pliki Hires albo Tidal HIFI).
4. Co byście polecili ewentualnie do 5000 do tych kolumn co by obsłużyło Tidala HIFI oraz muzykę z laptopa jako źródło sygnału cyfrowego ?



Podłączałem ostatnio panasonica sc-pmx82 co skończyło się tragicznym odsłuchem szczególnie w breję zamieniły się sekcje szybkich basów w utworze Thundercat Uh Uh. Wnioskuję że ta wieżyczka po prostu ma za niską moc do Heco Aurora 700.
 

tomhusky

Klub HDTV.com.pl
VIP
Miałem kiedyś Yamahę r-n803d, co prawda z innymi kolumnami ale z Heco Aurora dobrze zagrają.
 
Do góry