Wzmacniacz stereo do gramofonu

Garos

New member
Witajcie :)

Posiadam gramofon Rega RP1 i wzmacniacz Loewe SX6391 ale mam ochotę zmienić na nowy wzmacniacz i w przyszłości też dokupić odtwarzacz CD.
Chyba, że ktoś będzie miał do sprzedania jakiś naprawdę dobry używany to pomyślę :)
Kolumny Jamo 628.
Wzmacniacz chcę zmienić ponieważ stary ma wejście głośnikowe sprężynkowe a amplituner Onkyo na banany, kiedy zmienię będę miał wygodę podczas przepinania kolumn z jednego do drugiego klocka.

Wzmak musi mieć przedwzmacniacz gramofonowy, wiem, że które wybrałem poniższe tego przedwzmacniacza nie będą miały rewelacyjnego ale chyba aż tak źle nie będzie, oczywiście odsłuch będzie :)

Denon PMA-720AE
Pioneer A-30
Marantz PM 5005

Poczytałem o Denonie i zebrał dosyć dobre opinie i nad nim najbardziej myślę. Muszę posłuchać jeszcze jak Pioneer wypada.

Kasę jaką chcę wydać to właśnie w granicach w jakich wymienione klocki kosztują.

Ktoś może miał lub słuchał w/w wzmacniaczy i coś podpowie ?

Dzięki,pozdrawiam
Garos
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Do tych kolumn wziąłbym chyba Marantz-a. Dobrą alternatywą byłby Nad C326, ale musiałbyś dokupić pre do gramofonu. Np. taki : Art DJ Pre II przedwzmacniacz gramofonowy (6207529855) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Aha teraz zerknąłem, że masz amplituner kd. Przed zakupem koniecznie odsłuchaj. Nawet budżetowe wzmacniacze zagrają lepiej niż Twój amplituner (choć to nie reguła), ale pytanie czy na Jamo będzie to odczuwalna różnica. Odsłuchaj i sam oceń.
 
Ostatnia edycja:
Do góry