Wzmacniacz stereo do Dali Zensor 7

obuszysko

New member
Cześć

Noszę się z zamiarem skompletowania zestawu stereo opartego o kolumny Dali Zensor 7 i jakiś sensowny wzmacniacz stereo do 2000 zł.

O ile co do głośników jestem praktycznie zdecydowany, to w przypadku wzmacniacza mam zagwostkę i liczę na Waszą pomoc.

Trochę „background’u”:

Sprzęt będzie grał w pomieszczeniu ok. 25m2.

Jako, że żródłem dziwęku w dużej mierze będzie spotify (laptop), chodzi mi po głowie połączenie laptopa ze wzmacniaczem kablem cyfrowym. Z tego co wyczytałem dobrze byłoby gdyby wzmacniacz miał też przetwornik DAC... Nie planuję zakupu odtwarzacza cd.

Aby skomplikować sprawę jeszcze nieco bardziej, drugą z fundamentalnych funkcji zestawu mają być filmy blu-ray (puszczane z PS3 i oglądane na panasonicu serii ST50).

Będę mega wdzięczny za wszelkiego rodzaju sugestie co do rodzaju wzmacniacza stereo i sensownego sposobu podłączenia tych wszystkich urządzeń.

Ps. z tego co google podpowiedział mi do tej pory, wzmacniaczem który potencjalnie spełniałby się w tej roli może być Marantz PM6005 (bo ma DAC), ale natknąłem się też na kilka niepokojących opinii, że brakuje mu mocy a wbudowany DAC jest gorszy od zewnętrznych…

Z góry dzięki za pomoc!
 

edi7777

Member
Sam podobnie używam głośników. Mam Onkyo 8050 i muzyka ze spotify leci prosto z neta a steruje sobie tym przez smartfona lub tablet ale trzeba mieć abonament wykupiony żeby tak tego używać. Z kompa muza po wifi przez program Jriver - i gra to dużo lepiej niż przez kabel (karta dźwiękowa robi z muzyki sieczkę). PS3 mam podłączone przez kabel optyczny. Brakuje mi trochę wejścia hdmi czasem ale generalnie to wszystko mogę streamować przez ps3.
 

obuszysko

New member
Hmm… w sumie niezły pomysł z tym podłączeniem ps3 przez kabel optyczny.
Co do źródła dźwięku, myślę o laptopie (głównie spotify premium) podłączonym przez kabel S/PDIF – z tego co wyczytałem takie podejście powinno zaowocować brakiem strat w jakości dźwięku.
Amplitunery jawią mi się atrakcyjnie z uwagi na ilość „bajerów” (streamingi, usb, radia itd.) ale chyba będę skłaniał się w stronę wzmacniacza stereo (i tak planuję pozostać przy zestawie 2.0).
Nie mniej dzięki za info - Onkyo 8050 przedstawia się ciekawie i może uda się je przetestować jak już dojdzie do odsłuchów..
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Stefano-it

New member
Wczoraj testowałem między innymi Ampi Stereo Onkyo i Yamaha. Oby dwa grały lepiej niż Ampli kina domowego. Yamaha jak to Yamaha grała ostrzej bardziej jazgotliwie - jest bardzo wybredna co do doboru głośników z Dali Zensor 5 grała przyzwoicie. Nie odpowiadał mi jej wygląd :) ostatecznie stanęło na Ampli KD Marantz 5008 - dla mnie najprzyjemniejszy dźwięk do tego ostatecznie wybrałem Dali Z 5. Plusem Ampli KD jest to, że wszystkie sygnały wchodzą do Wzmaka a z niego tylko wyjście na TV. Przy Ampli Stereo odbywa się to w różnie. Część idzie bezpośrednio do wzmacniacza np. PS a część idzie przez TV a z TV optykiem do wzmacniacza np. Satelita. Wszystkie te rozwiązania mają usługi netowe. Natomiast Onkyo nie ma AirPlay (jeżeli ktoś potrzebuje to odpada).
 
Do góry