Wzmacniacz stereo do 500zł pod ART Audio H150

GrzesiekM

New member
Dzień dobry,

z racji, że mój Pioneer VSX-804 kończy swój żywot, chciałbym kupić wzmacniacz stereo. Chciałbym się zmieścić w 500zł
Moje kolumny to 3 drożne ART Audio H150 (8 Ohm, 150 W, stara Radiotechnika). Stoją w pokoju o wymiarach 5,5mx6x5m. Brzmienie, jakie miałem na nich razem z Pioneerem było bardzo ok choć bas był mocno leniwy i ospały - obstawiam, że to wina amplitunera. Cudu po nich i tak nie oczekuję ale chciałbym dobrać coś dobrego. Słucham głównie rocka/metalu/rapu/folku. Lubie mocny, pluszowy, lejący się bas i szczegółowy środek. Nie lubie ostrej góry
Zależy mi też, aby wzmak dobrze radził sobie ze słuchawkami (nie wiem czy to ma jakiś wpływ - moja wiedza w tym temacie jest mocno ograniczona)
Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i podpowiedzi.
 

mors111

Active member
Bez reklam
masz amplituner kinowy o sporym zasilaczu ( nowe tyle nie mają czasami i to w topowych modelach ) , szukasz wzmacniacza stereo , w starych modelach nadal kieruj się jak największym poborem mocy ( te nowe np Pioneer A-10 marnie grają , znaczy się w miarę jak się ich za mocno nie kręci bo mocy za wiele z zasilacza 130W się nie wyciśnie ) , starsze Pioneery ( nie pamiętam modelu , ale miałem kiedyś pożyczony od kuzyna o poborze mocy 120W grał już bardzo mocno , choć spodziewałem się jeszcze większej mocy ) grały lepiej
 
Do góry