Wzmacniacz + odtwarzacz CD pod pod kolumny stereo Avance Omega 503 - budżet 600zł

siwek755

New member
Witam. Zakupiłem kolumny stereo Avance Omega 503.

Specyfikacja:
Impedancja: 4 omy
Skuteczność: 89 dB
Rekom. moc wzm. 30 - 200 W
Pasmo przenoszenia: 48 - 20 000 Hz

Poszukuję teraz do nich za łączną kwotę 600zł:

Wzmacniacz - w związku z impedancją głośników najpewniej wzmacniacz 4 ohm. Wizualnie bardzo podbają mi się konstrukcje typu Twin Mono - np Pionner A-209, ale też np. A-model 229 tego samego producenta. No ale wyglądem wybierać wzmacniacz raczej nie wypada, dlatego wdzięczny byłbym za jakieś propozycje od Was. Zależy mi przede wszystkim na brzmieniu
Odtwarzacz CD - w przypadku CD martwi mnie kwestia lasera, żeby się jakoś nie wkopać, więc może jakieś modele, które nie są awaryjne lub chociaż w wymianie lasera są w miarę tanie do ogarnięcia?

No i właśnie - co do kwestii samego "grania". Jak w tytule - chciałbym kupić zestaw pod Avance Omega 503 (chyba głównie chodzi mi o dobranie wzmacniacza pod ten model kolumn, który niejako łączy się z charakterystyką głośników, tworząc jedną całość(?). Tak przynajmniej się naczytałem;)).

Avance 503 z opinii posiadaczy grają bardzo przestrzennie i raczej ciepło. Spekuluję więc, że przydałoby się coś, co da im trochę wigoru i pozwoli zagrać niekiedy trochę mocniej. Moje upodobania muzyczne nie ograniczają się bowiem do spokojnych, melancholijnych kawałków.

Poniżej kilka pozycji, które zobrazują nieco mój gust muzyczny:
Dżem, Dire Straits, Anna German, Pink Floyd, Kansas, z aktualniejszych np. Labrinth czy One Republic.
Ogólnie więc gitara, perkusja (cykanie) i tego typu klimaty. Fajnie, jakby dźwięk miał też trochę charakteru i potrafił zaskoczyć, zagrać "z przytupem".

Będę bardzo wdzięczny za pomoc - wszelkie posty, sugestie i propozycje, bo głośniki dotrą do mnie około środy i oczekiwanie na możliwość pierwszego odsłuchu jak wiadomo jest nieco ciężka ;)

Pozdrawiam
siwek755
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Gratuluję mądrego wyboru kolumn ! ,z Pionnerem daj sobie spokój ,o niebo lepiej zagra Yamaha AX3xx/4xx/5xx ,będzie muzykalność i nisko schodzący bas , dźwięk nie będzie mieć szybkości światła ,ale też nie będzie anemiczny ,to dość wydajne prądowo klocki ,Avance dostaną więcej prądu co odwzajemnią dźwiękiem
W przypadku CD wszystko zależy od tego jak sprzęt był użytkowany ,a w przypadku używanych urządzeń jak się natrafi .Dość niezawodne są kompakty oparte na napędach Sony KS 213 oraz Philips CDM 12.... ale też nie ma 100% pewności .Z używanych dyskofonów fajnie brzmią starsze Harmany (750 /755) chociaż o zawodności tych urządzeń krążą niemal legendy ,dobrze też sprawdzi się Yamaha CDX 393 /493/593
 

Adrian85

New member
Bez reklam
....................ale już na poważnie,to swego czasu czytałem o wzmakach saba i podobno wbrew pozorom potrafią zakasować niejeden znacznie droższy sprzęt,a te yamahy......fakt ze ciężko coś znaleźć w okolicach 300zł,ale można trochę poświęcić czasu i wyszukać coś lepszego.
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Zostań przy firmie Pioneer, tylko poszukaj sobie innego wzmacniacza (do kwoty 600 zł na pewno znajdziesz coś lepszego) i nie słuchaj, że Yamaha zagra o niebo lepiej bo to jest mit
 

siwek755

New member
A co z faktem, że np wzmacniacz Cambridge Audio A 500 jest zalecane żeby pracował od 6ohm a głośniki są 4ohm?
Myślę jeszcze nad Rotel RA 810a, ale tego modelu nie mogę nigdzie znaleźć do kupienia. Wersja np 820AX jest gorsza od 810A?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Nie znam wypadku aby Cambridge Audio skapitulował przy 4 ohmowej impedancji więc śmiało możesz kupić ten wzmacniacz ,albo tańszy A300
Prawda jest też taka,że te kolumny w pełni rozwiną skrzydła przy droższych klockach
 

siwek755

New member
Rozumiem. Niestety, budżet mam ograniczony.

W związku z tym Cambridge Audio A 500 będzie ok? Czy w podobnej cenie znasz coś lepszego?
Pisałem wcześniej o kwestii wizualnej wzmacniacza, ale ją odpuszczam - aby to grało :)

Myślę jeszcze nad Rotel RA 810a, ale tego modelu nie mogę nigdzie znaleźć do kupienia. Wersja np 820AX która jest dostępna na Allegro jest gorsza od 810A?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
To bardzo dobry wzmacniacz o świetnej stereofonii , więc będzie OK ,oczywiście nie wytworzysz na nim ściany dźwięku ,ale chyba nie o to Tobie chodzi ,Avance to głośniki o kulturalnym brzmieniu i warto żeby grały w takim towarzystwie .Zostaje jeszcze problem, CD dobrze jakby tonalnie tworzył całość z pozostałymi komponentami
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam

Przemek, nie bądź złośliwy:) A wiesz, że ten amplituner Tosca miał mój ojciec wraz z deckiem, i grało to na tamte czasy nawet nieźle. Stary mój ponoć 3 wypłaty za ten sprzęt dał:) Hmm... a teraz mnie się dziwi że ładuje tyle kasy w klocki:)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Krzysiek ja też miałem ten amplituner na nowy nie było mnie stać kupiłem używany ....tylko że Tosca jest bardzo słabo wydajnie prądowo podłączenie kolumn 4 ohmowych z bardzo dużym prawdopodobieństwem (a nawet pewnością ) kończy się tragicznie dla tego amplitunera ,zwróć uwagę że kolumny produkowane w tamtym okresie (Altusy,Altony ,Mildtony ....) były 8 ohmowe ,a tak na marginesie amplitunery Radmora grały jeszcze lepiej ,więc moja propozycja była w formie żartu ,a nie złośliwości

Tecnicsa to jednak szkoda ,prawie każdy od tego zaczynał ,firma ładnych parę lat temu dokończyła żywota pozostał jedynie dział produkujący gramofony i słuchawki dla DJ ,CD Technicsa były ciekawe z jednego powodu -przy wartości THD pojawiało się coraz więcej zer z przodu

Ten zestaw nie jest zły ,tylko obawiam się że w przypadku uszkodzenia CD Technisca mogą być kłopoty z jego naprawą ,chociaż oczywiście nigdzie nie jest powiedziane że się zepsuje, bowiem może pograć jeszcze długo ,ogólnie sprzęt tego producenta jest dość niezawodny ,znam osoby które mają gramofony Technics już po 15-20 lat i wszystko jest OK
 

siwek755

New member
Wracając krótko do tematu...
Posiadam na chwilę obecną:

- kolumny Avance Omega 503
- wzmacniacz Cambridge Audio A500RC

Jaki odtwarzacz CD za 300zł można by dobrać do tego duetu?
Zakupione klocki mają raczej ciepłą charakterystykę, więc może coś jasnego?
Dość istotną sprawą jest wyjście słuchawkowe w CD, pilot byłby fajnym dodatkiem.

Wdzięczny będę za podpowiedzi czy jest obecnie na rynku coś wartego uwagi.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Pisałem Ci wcześniej żebyś przyjrzał się odtwarzaczom Yamahy CDX 396/496/596 tonalnie będą się nadawać ,będzie ciepły (nie jasny) dźwięk oparty na miękkim dość obszernym basie ,dużym atutem jest też muzykalność fajnie się słucha na tym Dire Strais ,Stinga ,Sade
 
Do góry