Wzmacniacz+kolumny+playstation4+tv+18m2

testostereon

New member
Witam serdecznie uzytkownikow chetnych do pomocy jak i tych mniej :) Czytalem sporo, widzialem tez troche, sluchalem rowniez, az wreszcie sie zarejestrowalem i zechce wyjsc z tego metliku w glowie i na cos w koncu postawic ... Jak chlop, a nie baba :-D

Przejde od razu do sedna sprawy. Mam zagospodarowany juz pokoj 18.5m2 to jakies 4m szerokosci i okolo 4.65m dlugosci. Taki prostokat bardziej. Pokoj nie jest goly. Akustycznie szalu nie ma, ale widywalem gorsze sceny na fotkach "audiofilow" forumowych. Na scianach obrazy, tapeta winylowa, dywan duzy na srodku, panele na podlodze, zaslony grube i firana w oknie, meble raczej zdala by byly od sprzetu audio i rtv. Wszystko by stalo na dluzszej scianie. Kolumny od sciany tylnej byly by odsuniete na ok. 35-40cm. Po bokach by mialy wolnego okolo 1m do 1.5m. Od kanapy do audio/tv jest ok. 3m. Sprzet jaki posiadam to Playstation 4 i TV LED 50 cali z HDMI bez ARC ale z gniazdkiem optycznym. Muzyka ktora lubie sluchac (i lubie czasem glosniej posluchac rowniez;)) to Black Rap, Trash Rap, Hip Hop, Funky, Bounce, RnB, Regge. Stricie od brzmienia oczekuje fajnego mocnego basu, cieplejszych wysokich tonow, prosto mowiac ma nie draznic :) Uprzedzajac odsluchy tego czego moglem to robilem. Dla mnie wiekszosc kolumn w salonach graja przynajmniej dobrze, jak moze byc inaczej jak sluchamy tego w pomieszczeniu do tego stworzonym, nie mowiac na jakim sprzecie itp to robimy. To nie to samo co w domu, nie wszyscy chca wypozyczac kolumny do domu, bo to w domu moim zdaniem powinno byc robione. Ale to nie problem jest internet sa sklepy online, nie przypasuje cos to zwroce.

- Pytanie przy tym metrazu i preferencjach Muzyka 40% / Playstation 40% / Film 20% jest sens pakowac sie w kino domowe? Czy nie lepiej skompletowac sobie porzadne stereo? Czy robiac KD przy tych warunkach nie wykastruje je doslownie?
Sluchalem JBL Studio 2, Heco Music Style 900, Klipsch R28F, Elac FS77, Zensory 7 i jakies tam inne. Dla mnie jak pisalem a nie jestem audiofilem graja po prostu ladnie.

- Jakie kolumny stereo byscie polecili przy moim pomieszczeniu i muzyce? I jaki wzmacniacz z dwoma optykami dla TV i PS4 by podlaczyc to pod niego. Czytalem troche, polecane sa czesto Marantzy PM, Denony np. 1520/1510 AE ale nie ma optykow, NAD 356, Cambridge CXA 60 lub model wyzej 80, Rotele chyba R12 ma dwa optyki (jeden byl by dla tv drugi dla ps4. Czy to bezsensu wystarczy jeden?) Fajnie aby bylo wejscie chociaz na jeden subwoofer... Co tu sprawdzic/wybrac? Wazne aby z kolumnami sie on zgral przy mojej muzyce i specyfikacji otoczenia. Dodatkowo jakis dobry odtwarzacz CD, najlepiej z jednego miotu, aby sie ladniej to prezentowalo na szafce. Ktos, cos?

Na pewno gabarytowo super sa JBL Studio 280, Heco Music Style 900, stare Dali 400 (uzywane, widzialem w komisie, stare ale chyba jeszcze jare, ale wole cos nowego :)), to sa chyba za duze kobyly dla mnie? Co tu robic. Jak to ugryzc...

No budzet ... 6.000zl da sie wyrobic? Chyba, ze bedzie cos konkretnego polecone to budzet lekko moze nadegne.

Serdecznie pozdrawiam i czekam na odzew. Milego dnia.
 
Dwa dni temu podobny temat powstał.
Pokój 18m2 a salony do odsłuchu w sklepach to różnica.
Jeśli chcesz KD to Onkyo 656, Denon 3200w lub Marantz5010, każdy model w zwyż danej marki będzie dobry bo mocy nigdy nie jest mało. Kd na plus bo muli hdmi, dzwięk przestrzenny i multi innych opcji. Jeśli grasz i muza oraz filmy 50/50 to Kd tylko, dodatkowo ps4 moze byc jako kombajn do filmów i muzyki. Przy takim pomieszczeniu to bym robił 5.1 system a kolumny same małe bez podłogowych plus sub.
Jeśli zaś większość to muzyka to tylko stereo ale tu może być ciężej, kolumny podłogowe jeśli zbyt duże kupisz to zamiast grać to będą dudnieć i nici z muzyki.
Najlepiej jak sam odsłuchasz bo kupujesz dla siebie sprzęt.
Do Tv możesz konsole, dekoder itp po hdmi połączyć a Tv przewodem optycznym do wzmacniacza. I też wszystko będzie grało.
Miałem Dali Zensor7 set polecam do Kd, słyszałem Heco MS900 ale obawiam się iż mogą być trochę za duże na Twój pokój.
Możesz iść inną droga, amplituner av i na dzień dobry set 2.0 jeśli zobaczysz że słabo gra w filmach czy grach to możesz z czasem rozszerzyć do 5.1 systemu.


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

testostereon

New member
Celuje w stereo. KD sie bedzie tylko marnowac malo ogladam filmow w domu. Wiecej slucham muzyki i gram na PS 4. Po za tym kupowac male KD nie chce bo to bez sensu jak kupic to juz cos porzadnego ale to kiedys w wiekszym mieszkaniu. Teraz chce przyzwoite stereo z dobrym walnieciem i dobra glosnoscia pozniej moge dorzucic subwoofer.

Biore pod uwage Heco Music Style 900 tez te JBL Studio 280. Moze Paradigm Monitor 9 v7? Tylko czy i ja slyszalem ze one dosc drazniaco graja gora? Moze to przez to ze byly podlaczone do Yamahy? Bo tez czytalem ze niektorzy do hip hopu polecaja wlasnie Paradigmy do tego gatunku muzyki. Na 18m2 co tu mozna potestowac i z czym dokladniej?


Kurcze ... Niby to tylko Rap i te 18m2 i jednak ciezko znalezc cos z basem i cieplejsza gora.. Nie mowie juz o wzmacniaczu i cd, tego tez jest sporo i nie wiem w ktora strone pojsc?

A Zensorow nie chce sluchalem do tej muzyki co preferuje basu maja malo.
Paradigmy 9 v7 maja dla mojego pokoju odpowiednie gabaryty aby nie bylo problemow akustycznych. Podobnie JBL Studio 280, ale Heco Style900 sa juz za glebokie. Moze cos z Tannoy? Kurde. Pokierujcie w jaka tu strone isc w mojej sytuacji.

Edit. Pod ten gatunek cos z:

B&W 683
KEF Q500

Hmm?
 
Ostatnia edycja:

Kejup

Member
Bez reklam
Witaj!
Jeśli chodzi o wzmacniacze to mogę polecić Ci Nad c356bee którego za niewielkie pieniądze można zmodyfikować jeżeli poczujesz taką potrzebę :) Ja posiadam właśnie taki po modzie. Jak jesteś ze śląska to zapraszam na odsłuch. A co do kolumn to ja bym zwrócił uwagę na focale np chorus serii 8 chyba, że nie zależy Ci na podłogowych to tu jestświetna opcja:
KEF R300 Gw. (b&w XQ Q IQ LS R Q 10 50 70 90 (6578125945) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
 

testostereon

New member
Czytalem i nie tylko to i raczej zglupialem niz zmadrzalem ;) Ale Heco sa za duze tez dla mnie. Ja je widze kiedys w salonie na 25m2 a nie do pokoju 18m2. Upieram sie na podlogowki. Monitory kurcze nie wchodza w gre.

NAD masz z dackiem? Nad nie ma optycznych aby konsole ps4 polaczyc. A o Focale nie wiem o ktore ci chodzi dokladnie? 816. 726? Wazne by pokrywaly sie z moimi preferencjami muzycznymi.
 
Ostatnia edycja:

Kejup

Member
Bez reklam
Nada posiadam bez dac. Jeśli chodzi o focale to myślałem o serii 816, 826 tylko poszukałbym z końcówką vw. Mają sporo basu a góra mniej męcząca jak w klipsch. Do takiej muzy jak słuchasz pasuje jeszcze jbl ale uważam że focal gra lepiej. Oczywiście to tylko moja opinia i każdy ma inny słuch.
 
Ostatnia edycja:

testostereon

New member
Te Focale i fajne. Ale nie na moja kieszen przynajmniej przy Polskich cenach.
A sluchales KEFQ700? Za 500GBP z UK mozna sprowadzic.
Mysle jeszcze nad Monitor Audio Silver 6 lub 8? Albo hmm RX6.
Tez chyba mniej spotykane Revolution DC6T?
 

abdul0412

New member
Bez reklam
To ja bym patrzył juz na Tannoy XT 8 F.
Co do Q500/700 , jeden z forumowiczów je sprzedał bo podobno są ciężko ustawne .

pzdr
 

testostereon

New member
W sumie Q700 i Tannoy XT 8 F bardzo ponad budzet. Ale warto je sprawdzic ktos sluchal u nas tu Tannoy XT 8 F? Ta muzyka i ten metraz u mnie w miare beda dla nich? I druga sprawa. Tannoy XT 8 F maja bass reflex podlogowy latwiej mi bedzie je ustawic wiec tutaj te 34cm glebokosci kolumny da sie przebolec, z BR tylnym byly by zaglebokie do tego pokoju, bo aby je wysynac od sciany to zabardzo by poszly do srodka pokoju ...

A czym by bylo najlepiej je tu ozywic przy mojej muzyce i metrazu? CXA60? NADem?
Jeszcze myslalem o RX6 i Monitor Silver 6 lub 8. Warte?

Edit. Bo JBL Arena 180 raczej za glosno i mocno basem mi nie za gra prawda? Lub Elac Debut F6?
 
Ostatnia edycja:

Kejup

Member
Bez reklam
Silvery mają ponoć sporo basu i dohrze zgrywają się z nadem. Cx będzie chyba ostrzej na górze. Mój nad gra z MA gs20 i jest rewela tylko ja słucham innej muzy.

Z niedrogich kolumn które słyszałem mogę polecić Ci jeszcze melodika bl40. Posłuchaj może warto. Zostanie więcej na elektronike.
 
Ostatnia edycja:

abdul0412

New member
Bez reklam
Wlasnie XT8F sa dosc uniwersalne i teraz jest na nie dobra cena. Z drugiej strony musisz okreslic max budzet i wtedy bedzie latwiej ci okreslic co potrzebujesz.

Pzdr
 

testostereon

New member
Zainteresowaly mnie Tannoye XT 8F mozna za pare wytargowac w granicach 5tys zl. Zostalo by 3 tys (budzet i tak bardzo naciagniety wzgledem 1 postu. Wiecej sie nie da) na wzmacniacz z optykami zby tv i konsole podlaczyc. Za malo? Interesuje mnie stereo ze sredniej lub nieco wyzszej polki zamiast robic male KD wole dobre stereo. Dlatego te tansze zestawy kolum az tak nie musze brac pod uwage jak te Melodika. Ciekawe jaki tu wzmak dac do tych Xt8f
 

Kejup

Member
Bez reklam
Jeżeli już zwiększyłeś budżet to wziąłbym pod uwagę jeszcze kolumny polk audio rti a5 lub a7 i do tego nadzik. Jeżeli nie boisz się używek to do 3 tysi możesz poszukać c375bee.
 

testostereon

New member
Pol metra prawie glebokosci przy Polkach a7 nie wchodzi w gre przy tym metrazu jaki mam. Pisalem o tym. Jedynie jeszcze a5 jakos moze by upchanal ale nie o to chodzi.. Tannoye XT8F z podlogowa szczelina basowa najlepsze do ustawienia dla mnie by byly.
 

Kejup

Member
Bez reklam
Jak chciałeś MA silver 6,8 to powinienem Ci zaproponować to co sam posiadam czyli MA gs20 (bo jak każdy wie to co moje to najlepsze) ale to tak pół żartem pół serio :)
Myślę, że z tych Tannoy będziesz bardzo zdowolony.
Pozdro!
 

testostereon

New member
Tylko pytanie z czym te XT8F najlepiej skonsumowac? CXA60 ma optyczne. Pasowalo by do podlaczenia TV/PS4. Albo Rotel RA12 podobnie dwa optyki. Moze cos z Onkyo/Marantz z optykami chyba by sie cos znalazlo? Nad c356bee nie ma optycznych gniazd. Wazne aby zachowac brzmienie do moich preferencji o ktorych w 1 poscie pisalem. Te XT8F w stereo na 18m2 sadzisz ze udzwignie to ten metraz? ;D

Ps. Wlasnie jak te twoje Monitor Audio gs20 sie sprawuja u ciebie?
 
Ostatnia edycja:

Kejup

Member
Bez reklam
Co do wzmaka pod tannoy to nie za bardzo Ci pomogę bo ich nie słyszałem. Ktoś mądrzejszy musi się wypowiedzieć. A co do moich gs20 to ja jestem bardzo zadowolony. Basik jest bardzo miły i mięciutki ale jak trzeba to potrafi kopnąć. Do tego dużo szczegółów ale nie za ostro :) Tylko ja słucham dużo jazzu (damskich wokali), dire straits itd. Nie wiem jak by się sprawdziły przy Twoim repertuarze? Jak masz blisko to zapraszam :)
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Tylko pytanie z czym te XT8F najlepiej skonsumowac? CXA60 ma optyczne. Pasowalo by do podlaczenia TV/PS4. Albo Rotel RA12 podobnie dwa optyki. Moze cos z Onkyo/Marantz z optykami chyba by sie cos znalazlo? Nad c356bee nie ma optycznych gniazd. Wazne aby zachowac brzmienie do moich preferencji o ktorych w 1 poscie pisalem. Te XT8F w stereo na 18m2 sadzisz ze udzwignie to ten metraz? ;D

Ps. Wlasnie jak te twoje Monitor Audio gs20 sie sprawuja u ciebie?
2x20m basik to na CXA60 się nie skończy. Praktycznie ile mocy znajdziesz to się przyda.
 
Do góry