Wzmacniacz +głosniki do 3000

czaki1981

New member
Witam, szukam wzmacniacza z głośnikami do aneksu około 28m2(3m na 10m) z tym że sam "salon" to pewnie 3 na 7.5. Tv stoi na srodku dłuzszej sciany i w jej rogach chciałbym ulokować glosniki. Wzmacniacz równiez będzie podłączony do tv. Fajnie jakby miał Wi-fi, DLNA, radio internetowe i USB. Nie wiem czy wtedy mozna puszczac ze smartfona muzyke bezposrednio na sprzecie? np z youtube? Chciałbym w przyszłośći dokupić jakis subwoofer. Przeznaczenie to muzyka 60% tv 40%. Sasiad kupil jakis czas temu w saturnie Yamahe z 5.1 głosnikami ( jakaś dziwna firma ) i powiem szczerze ze nieżle daja a dał ze 2300zł więc jeśli tamto grało dla mnie w porządku to pewnie większość mnie zadowoli :)
 

czaki1981

New member
Czy potem ewentualnie dokupywać dalej JBL Arena 130/125C/100P (w jakiej kolejnosci?) by stworzyć 5.1 ( rozumiem że tak będzie ok , że muzyczki słucham sobie na stereo a przełączam na film i leci 5.1)? Czy nie koniecznie musi być to tej samej firmy?? Trochę mnie przeraża wysokość tych kolumn :) zawsze miałem takie malutkie.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Najlepiej od serii bo będziesz miał spójne brzmienie. Ewentualnie suba możesz kupić innego. Co do kolejności to każdy pewnie powie Ci co innego. Ja bym w drugim etapie kupić tylne i centralny, a na koniec zostawił suba.
 

czaki1981

New member
Nie wiem czy to bardzo wpłynie na zmianę marki sprzętu, ale metraż pomyliłem. Salon z aneksem ma 23.5 a sam salon 18m.
I teraz rozstawienie głośników jak ja to bym widział i czy tak będzie ok.
99c41be69dd8b01a705cb8bc13dc8bab.jpg


Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Czy potem ewentualnie dokupywać dalej JBL Arena 130/125C/100P (w jakiej kolejnosci?) by stworzyć 5.1 ( rozumiem że tak będzie ok , że muzyczki słucham sobie na stereo a przełączam na film i leci 5.1)? Czy nie koniecznie musi być to tej samej firmy?? Trochę mnie przeraża wysokość tych kolumn :) zawsze miałem takie malutkie.
Trzeba zbierac tak jak piszesz, jak tylne wieszasz to może być model Arena 120.
Za wysokością idzie jakość i odpowiedni poziom do odsłuchu.
 

czaki1981

New member
A nie przeszkadza to że nie będą w linii z frontowymi( tak niesymetrycznie) ?
A jeszcze pytanie odnośnie maskowania kabli, jak najlepiej je ukryć ? Wyżłobić w ścianie, wsadzić, zagipsować, a potem w listwę przypodłogową, czy może kupić maskownice?
I kolejne pytanie, jak fachowo się nazywa uchwyt do przywieszenia głośników na ścianie ?
 

lobos

New member
Bez reklam
A nie przeszkadza to że nie będą w linii z frontowymi( tak niesymetrycznie) ?
A jeszcze pytanie odnośnie maskowania kabli, jak najlepiej je ukryć ? Wyżłobić w ścianie, wsadzić, zagipsować, a potem w listwę przypodłogową, czy może kupić maskownice?
I kolejne pytanie, jak fachowo się nazywa uchwyt do przywieszenia głośników na ścianie ?
Nie przeszkadza. Większość z nas ma tylne szerzej niż fronty ;-)
Kable najlepiej w peszlu. Podkuj ścianę, wsadź peszel z kablem i zagipsuj.
Co do uchwytu to normalnie "uchwyt głośnikowy" ;-)
 

czaki1981

New member
A więc kryteria się trochę pozmieniały, trochę poczytałem i chciałbym kino domowe, muzyka będzie tak ze 20% czasu( fajnie jakby dobrze też grały muzyczkę), głownie żona sobie będzie umilać czas w kuchni ;). Przede wszystkim z myślą jak rozprowadzę kable jak to wszystko będzie stało, pomierzyłem dokładnie przestrzeń w której będzie stało kino i będzie to prostokąt o dł 4.2x3.5=14,7m. Obrazek który wrzucę niżej będzie określał docelowe ustawienie, ale na początku wszystko będzie odwrócone o 180* ( albo meble albo kino ;)
Wcześniej mi był polecany(do metrażu 24m2) HK 161+JBL Arena 180/130/125C/100P(250P), według ceneo za zestaw taki muszę zapłacić 6400zł albo 6900zł (jak wezmę subwoofer Studio 250P, jeśli w ogóle warto). Warte uwagi są podobno też Studio 280/220/225C/250P wyszło mi koło 6000k plus wzmacniacz najlepiej HK 370 za 2800zł, czyli 8800zł. Czyli 3x budżet początkowy. I teraz kwestia czy warto dopłacić do 370( i nie kupować subwoofera( pewnie dopiero za rok by był). Czy jest ąż taka różnica żeby dopłacać do Studio 280 przy 15m2?
W weekend będę w Warszawie i mógłbym podjechąc posłuchać, ale w sumie to mam tylko te dwie propozycje. Budżet ~6kzł( lepiej 6k bo trzeba kupić wieszaczki do głośników, kable, itp) ewentualnie ten sub kiedyś(chociaż będzie o to fight i nie koniecznie go wygram ;) ). Wiem że błędem jest kupienie wszystkiego na raz, ale tutaj wchodzi opcja albo wszystko na raz albo budżet spada do 3-3.5k. Bo niestety ale nie mogę oglądać filmów na sprzęcie droższym od mojego samochodu :)
A wiadomo ze jak się da 6k to zaraz ktoś rzuci temat 8k itd. Ta kwota i tak jest dla mnie, bardzo, bardzo wysoka, ale lepiej kupić raz a "dobrze".
W innym temacie polecacie Onkyo 838 i JBL Studio 280 fakt, żę do 36m2 ale taki zestaw to chyba sam ampli i fronty za 6k. Kolega parę tematów niżej zamówił 171 i studio 270 5.1 i chyba zadowolony a kryteria podobne i metraż niewiele większy. Jak duża jest różnica w graniu miedzy arena 180 a studio 270 ?
Teraz pytanie jeszcze o przewody. Na rysunku czerwone linie to jak będą szły przewody, przerywana to pewnie jakby było najlepiej, ale nie będę zrywał podłogi żeby tak zrobić, więc tylne głośniczki byłby podłączone przewodem ~8m i ~12m. Czy może być taka odległość i różnica? Do frontów i centralnego 2.5cm a na tył 1.5cm? Czym się podłącza SUBa? :) I ostatnie jakie i za ile na początek ?

PS.Można temat przenieść do działu Kina domowe, ze zmiana tematu na "kino domowe ~6000zł" nie wiem czemu w sumie tu zakładałem :), ale pewnie dlatego ze od niedawna wiem czym się rózni wzmacniacz od amplitunera ;)
PS2 Najgorsze w tym forum jest to że się czyta i przychodzą co raz to droższe pomysły. Gdybym nie musiał czekać do 1ego na pieniążki pewnie by już stał HK161 i Areny. A tak pewnie nie będzie nic stało jeszcze trochę czasu ;)
Edit: Obrazek wrzucę później bo z pracy nie mogę a w telefonie wykorzystałem neta i TapTalk nawet się nie łączy,
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Zerknij np. na Marantza SR5009 lub Denona X3100- amplituner w granicach 2,5 tyś, z amplitunerów HK to wdaje mi się, że min. 270, a do tego Dali Zensor 5 i jak dobrze ponegocjujesz to z kabelkami w 6 tyś się zamkniesz.
Przy kolumnach Monitor Audio BX5 (5.0) czy JBL Arena (5.0) to jest szansa i z kabelkami i uchwytami zmiescić się w budżecie ;)
Podpytaj blackninja o ceny...
 

czaki1981

New member
Szansa przy BX5 i Arenach zamknąć się w 6k przy którym amplitunerze? 270 czy 370 ?
W maju widziałem temat ktoś kupił onkyo 905+studio 280 5.1, niby że za 5500, czy przez 3-4 miesiące może być taka różnica w cenie ? Te 905 na allegro sprzedają używane po 1500zł.
Z kolegą BN pewnie pogadam jeszcze jak będę miał PLNy, kontakt utrzymujemy ;)
Ceny z tego co widzę SR5009 (2700zł) i X3100 (2650zł), HK270 (2000zł) a HK370 (2800zł) więc cenowo podobnie a wyglądają wszystkie ok, w przeciwieństwie według mnie np. do BX5 na tle innych ;). Tylko nie wiem czy się zmieszczę wtedy w budżecie.
Jak będę jechał na odsłuchy to jak łączyć zestawy?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Miksuj wszystko ;)
Różne kolumny, różne amplitunery, tak żebyś wychwycił brzmienie, które najbardziej ci pasuje ;)
Z kolumn zerknij też na Indiana Line Nota, w cenie około 3-3,5 tys możesz mieć już w zestawie 5.1 ( z subem), a zestaw 5.0 niewiele ponad 2 tyś.
 

czaki1981

New member
2f01545316ab418306a99bb2a909d43a.jpg

Czerwone linie to jak przewody chciałem puścić, ta przerywana to by trzeba podłogę demontowac, dlatego pytanie czy przewód na tylne głośniki może mieć te 12 m by puścić na około w listwach.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 

lobos

New member
Bez reklam
Nie sugeruj się cenami w Internecie. Można wynegocjować dużo taniej ;-)
Na 15m2 idealne będą wg. mnie Dali Zensor 5+Vokal+1 i sub E-9F.
Amplituner Marantz SR5009 i jest bomba!
 

czaki1981

New member
Tylko czy się zmieszcze w 6k. Bx odpadają z miejsca bo żonie się nie podobają. Dali i Jbl wyglądają ekstra, według nas. Będę musiał pomęczyć w takim razie BN w weekend :)

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
dlatego pytanie czy przewód na tylne głośniki może mieć te 12 m by puścić na około w listwach.

Przewód może mieć taką długość ,przeważnie w instalacjach jest to normalne .Też się zdarza ,że przewody na tylne głośniki nie są równej długości - też nie jest to zbytnio powód do zmartwienia
 

lobos

New member
Bez reklam
Tylko czy się zmieszcze w 6k. Bx odpadają z miejsca bo żonie się nie podobają. Dali i Jbl wyglądają ekstra, według nas. Będę musiał pomęczyć w takim razie BN w weekend :)

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
Jak Ci coś braknie to niewiele. Odłożysz najwyżej zakup suba na później ;-)
Polecam Ci połączenie Marantz+Dali Zensor.
Słucham ich codziennie i nawet na amplitunerze brzmią dobrze :)
Ewentualnie jak JBL też pasują to Studio 270 Set z ampli Onkyo serii 6.

Też się zdarza ,że przewody na tylne głośniki nie są równej długości - też nie jest to zbytnio powód do zmartwienia
Zaleca się, żeby jednak przewód był tej samej długości.
 

czaki1981

New member
Dali zensor na plus dla mnie mają ze można przy ścianie stawiać. Czy kino nie straci dużo na braku suba? Przecież kobieta mnie zatlucze jak jeszcze coś będzie trzeba dołożyć, chociaż jakby to były ze 3-4 stowki to bym zaskorniaki na piwo wziął :). Co do kabli to w takim przypadku wziąć dwa dłuższe i jeden zawinąć trochę?

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 

lobos

New member
Bez reklam
Napisz do Blackninja, bo On ma super ceny na Marantza i Dali.
Zobaczysz ile Ci wyceni...? Myślę, że jak z zaskórniaków troszkę dołożysz to kupisz cały zestaw ;-)
Posłuchaj sobie JBL Studio 270 i Dali Zensor 5.
Będziesz wiedział, który dźwięk bardziej Ci odpowiada?
Ja wybrałem Dali i jestem mega zadowolony! ;-)
P.s. co do kabli to tak jak piszesz... Na tyły kup dwie jednakowe długości. Jak będzie trzeba to jeden trochę zwiniesz za szafką RTV i po sprawie ;-)
 
Do góry