Wzmacniacz do Pylon Pearl 20

Maciej87

New member
Witam,
kupiłem kolumny Pylon Pearl 20. Stoję przed wyborem wzmacniacza do tych kolumn. Zastanawiam się nad Denon PMA-720. Pytanie czy wykorzystam w pełni jego potencjał czy na tak niskobudżetowe kolumny wystarczy model PMA-520? Czy różnica będzie słyszalna? Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki
 

Whiplash

New member
Bez reklam
520 nie warta zachodu. 720 to minimum jak na wzmacniacz stereo, lepiej chyba miec zapas mocy i jakości. Sluchales w ogole Denona czy propozycja dlatego ze tani i znana firma?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Już lepszy byłby NAD .To firma która od lat trzyma poziom
W Twoim przypadku dobry byłby wzmacniacz "dociążający" dół pasma - NAD ,Cambridge Audio ,Harman

Tak powiem szczerze ,że nie bardzo wiem co ludzi widzą w tych tańszych Denonach .Z Denonem jest trochę jak z konkursem Chopinowskim - tam pianiści odpadają nie dlatego, że się mylą podczas gry ,tylko dlatego że nie czują Chopina podczas gry .Denon poprawnie gra ...tylko do końca nie wie co gra ,po prostu nie czuje muzyki

Zdaję sobie sprawę że moja wypowiedź może spowodować falę krytyki .Ale zaznaczam że to moje prywatne zdanie :krol:
 

Maciej87

New member
Już lepszy byłby NAD .To firma która od lat trzyma poziom
W Twoim przypadku dobry byłby wzmacniacz "dociążający" dół pasma - NAD ,Cambridge Audio ,Harman

Tak powiem szczerze ,że nie bardzo wiem co ludzi widzą w tych tańszych Denonach .Z Denonem jest trochę jak z konkursem Chopinowskim - tam pianiści odpadają nie dlatego, że się mylą podczas gry ,tylko dlatego że nie czują Chopina podczas gry .Denon poprawnie gra ...tylko do końca nie wie co gra ,po prostu nie czuje muzyki

Zdaję sobie sprawę że moja wypowiedź może spowodować falę krytyki .Ale zaznaczam że to moje prywatne zdanie :krol:
Czy Twoja wypowiedź spowoduje falę krytyki jest dla mnie mało znaczące :) Najniższy model NAD plasuje się na półce cenowej PMA-720, co budżetowo jest dla mnie jakimś rozwiązaniem. Odtwarzacz CD natomiast jest już trochę droższy od podstawowej wersji DCD-520, no ale może faktycznie lepiej dorzucić i kupić zestaw NAD, bo zarówno ten zestaw jak i zestawy CA wiele osób poleca jako alternatywę do PMA-720
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Po części zgodzę się z Przemkiem. To tyczy się dużej części tanich najniższych modeli japońskich. Na początek przygody mogą być, ale w podobnym budżecie można znaleźć lepsze wzmacniacze. Z tanich polecam odsłuchać Nad-a 316 lub 326, Cambridge Audio Azur 351A (choć ja wole Nad-a), BC Acoustique EX 222, Xindak A-06, Advance Acoustic X-i60.
 

Maciej87

New member
Jak sprawują się odtwarzacze CD NAD'a z najniższej półki? To moje zboczenie, ale chciałbym mieć wzmacniacz i CD jednej firmy.
I co możecie mi powiedzieć na temat Marantza? Bo to też się przewija jako alternatywa.
 
Ostatnia edycja:

Maciej87

New member
Marantz jest naprawdę niezłą alternatywą w mojej opinii lepsza niż Denon
Sporządź proszę zatem listę Twoim zdaniem od najlepszego do najgorszego uwzględniając NAD, CA, Marantz i Denon. Pod kątem zestawienia z Pylon Pearl Audio 20 :) teraz widzę jest w dość dobrej cenie w media markt Marantz PM 5004. 999 PLN
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Cambridge Audio 350A+350C
Marantz PM 5004/5005 + CD 5005
Denon PM 720 +DCD 720


Albo coś z NAD'a zwłaszcza że teraz wzmacniacze są trochę przecenione
NAD C316 BEE - 1249zł
NAD C326BEE - 1499zł
NAD C356BEE - 2299zł
 

Maciej87

New member
Udało mi się znaleźć sklep w Poznaniu, który posiada na stanie Pylony oraz Marantza, Denona i NADa. Tym samym jutro po pracy podjadę dokonać odsłuchu.
 

Maciej87

New member
Ostatecznie udało się przesłuchać następujące modele:
Denon PMA-720
Marantz PM5005
NAD C316.
Moje amatorskie ucho wychwyciło różnice, co więcej ucho towarzyszki zaobserwowało to samo i potwierdziło się tym samym to co pisali koledzy na forum.
NAD okazał się bezkonkurencyjny. Dźwięk naturalny, przyjemny dla ucha, niewyostrzony, niezniekształcony, po prostu taki jak należy.
Marantz nie przekonał mnie niczym. Grał nijako, jakoś wszystko mi się zlewało w jedną całość. Bas niby był, ale jakiś niewyraźny, tak jakby go nie było.
Denon miał największe "uderzenie", ale za bardzo wyostrza. Wokale do tego stopnia, że w pewnym momencie zabolały mnie uszy od słuchania. Dobrze brzmiały wstawki gdzie nie było muzyki, np. zegary na początku utworu Time Pink Floyd, były najbardziej wyraźne, ale na dłuższą metę nie dałoby się niestety słuchać takiego połączenia.
Wybór zatem padł na NAD :)
 

Robson87

New member
Również mam Nada 316 z bx2 i w przyszłości zmienię tylko kolumny o klasę wyżej, Nad w swojej grupie cenowej prawie zawsze wygrywa.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Również mam Nada 316 z bx2 i w przyszłości zmienię tylko kolumny o klasę wyżej, Nad w swojej grupie cenowej prawie zawsze wygrywa.

Wygrywa/przegrywa to pojęcie względne. Zależy od gustu słuchacza i od tego z czym daną elektronikę sparujemy. Ja w tej cenie znam kilka róznych wzmaków, które dla mnie grają fajnie ale w konkretnych gatunkach muzycznych.
 

Robson87

New member
Najlepiej porównać, odsłuchać miałem denona Rotela Marantza do 1500zł i do muzyki której słucham Nad najlepiej się sprawdził w tej cenie. Nie jestem zwolennikiem Nada wygląda jak wzmacniacz do nagłośnienia sklepu, ale ma coś w sobie że jak gra to chcę się słuchać.
 
Do góry