Wzmacniacz do Monitor Audio Silver 2

Wzmacniach do Monitor Audio Siler 2


  • Total voters
    0

lestek

New member
Zastanawiam nad elektroniką do Monitor Audio silver 2 , które niedawno zakupiłem. Co prawda grają u mnie niecałe 30 godzin, więc nie są jeszcze wygrzane. Z tego co opisuje producent potrzeba na to około 100 godzin, a z tego co opisują na forach to nawet jeszcze więcej, nie wiem ile z tego jest prawdy bo nigdy nie miałem głośników tej klasy… Do zakupu skłoniła mnie przystępna cena sprzedającego, ale z tego co wiem to przy zakupie głośników MA można liczyć na fajny rabacik. Urzekł mnie piękny wygląd jak dla mnie i dla Żony oczywiście bo pasuje jej do mebli. Bardzo podobała mi się scena, szczegóły, detaliczność wysokich tonów, ładne wokale, Katie Melua, Angus & Julia Stone, Leonard Cohen, Ane Brun, Adele ) przede wszystkim te żeńskie, które wychodziły na pierwszy plan i…. bas. W basie było coś takiego co mnie zaciekawiło i zaskoczyło, szybki, nisko schodzący jak na monitory, bez podbić, przebarwień, czy spowolnień... .Dodam że odsłuch był przeprowadzony na elektronice Harmana tylko już nie pamiętam czy na wzmacniaczu czy na amplitunerze. Zdałem sobie sprawę że u mnie w domu Kolumny zagrają na pewno inaczej gdyż nie mam , aż takiego dużego pokoju, a na mojej półce leży Marantz 5008 a nie Harman. Różnicz jest taka że Silvery 2 na Marantz moim zdaniem w niektórych momentach eksponują zbyt dużą detaliczność wysokich tonów co jest na dłuższą metę przy dłuższym bądź głośniejszym odsłuchu robi się męczące np. Adele 19 (kolumny ułożone są na standach o wysokości 70 cm) ogólnie rzecz biorąc dźwięk nie jest ani zaokrąglony ani nie ocieplony ale też nie do końca jaskrawy….Największa różnicą jest bas brakuje wyrazistego wypełnienia, czegoś, co stanowiłoby o masie dźwięku, co sprawiałoby, że uderzenia w basie nabrałyby fizycznego ciężaru. Być może trochę marudzę gdyż byłem przyzwyczajony o toru brzmienia wcześniejszych moich głośników , które miały przygaszoną górę i rozciągnięty dół (c607) Odczuwam też wrażenie jakby marantz nie do końca go kontrolował (hmm nie wiem czy do końca użyłem trafnego określenia)
Wraz z zamiarem zakupu MA liczyłem się z zakupem zestawu który składał by się ze wzmacniacza, CD i odtwarzacza strumieniowego oto moje propozycje, liczę na wasze pozostałem propozycje i krótkie wyjaśnienia Liczę na propozycje wzmacniaczy, które by mi pomogły w doborze elektroniki

• XINDAK MT-3 Zintegrowany wzmacniacz lampowy, marantz CD6005 marantz NA6005 lub adekwatny zestaw , ale z Denona .Czytając recenzje modelu RX2 Pana Wojciecha Pacuły nożna przeczytać, że dobrze było by połączyć MA z budżetowymi lampami .Wypisałem ten model ponieważ mam teoretycznie możliwy odsłuch. Podkreślę tylko , że nie mam pojęcia o lampach…

• Hegel H80 – mam możliwość jego odsłuchu , jednak cena trochę przekracza mój budżet , ale co tam ,można poczekać, dołożyć jeśli rzeczywiście jest taki dobry jak o nim piszą.

• Coś innego...nie wiem co...może Harman 3770 ?

Proszę również napisać mi z jaką marką nie zgrywa się Monitor Audio i nie proponować wzmacniaczy z podkreślonym górnym pasmem Zakup planuję po świętach więc mam jeszcze trochę czasu.
Pokój 17m2 docelowy 22 m2, Marantz 5008, Blu Ray Samsung, zwykłe kable na razie (myślę o kablach melodika) Słucham prawie wszystkiego oprócz metalu i rocka.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Moim zdaniem warto odsłuchać tak jak napisałeś lampowca jak również coś z Nad -a np.c356bee.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja na pewno nie łączyłbym z jasno grającą elektroniką. Np. Połączenie MA z Cambridge Audio moim zdaniem nie jest zbyt udane. Chociaż słyszałem opinie, że nowe CXA60 i 80 brzmią trochę inaczej. Do Silver 2 mógłby pasować Roksan Kandy K2. Odsłuchałbym również wzmacniacze takich marek jak Vincent, Naim, Musical Fidelity, Xindak, Nad. Harman 3770 barwą powinien pasować, ale jak rozważasz Hegla H80 (nie słyszałem go, ale to ceniony wzmacniacz) to znaczy, że budżet nie jest taki mały :) więc znajdziesz coś ciekawszego od Harmana.

W lampach nie mam doświadczenia, ale jest w czym wybierać w chiński producentach. Wspomniany Xindak, Mingda, Cayin, Yaqin.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
W pewnym sensie odradzam wzmacniacze lampowe początkującym melomanom,chociażby z powodu braku regulacji wysokich/niskich tonów które mogą się przydać .Niewątpliwa zaletą jest dźwięk który można modyfikować przez zastosowanie różnych lamp .Wadą jest czas jaki trzeba odczekać na nagrzanie lamp oraz problemy przy wymianie lamp .Przed kupnem warto to wszystko rozważyć i jeżeli jest możliwość dokonać odsłuchu
z tego co widzę wzmacniacz lampowy Vincent TAC 34 jest na wyprzedaży za 3100zł

Na Twoim miejscu bardziej bym pomyślał o jakimś klasycznym (tranzystorowym ) wzmacniaczu .Świetną propozycją jest na pewno Creek np.coś z serii EVO
 

Geronimo zx

New member
Ja ze swojego połączenia h80 z monitor audio jestem zadowolony i mogę go szczerze polecać.Wiadomo że gra cały system i także dużą rolę odgrywa akustyka pomieszczenia odsłuchowego.Hegel nie gra efekciarsko i nie eksponuję żadnych z pasm a tym bardziej wysokich tonów o które się obawiasz.Detaliczność i muzykalność jest zadowalająca a odsłuchując naturalne dźwięki instrumentów można się zakochać :) Co prawda z biegiem czasu doszukuję się małych niuansów,ale to jest spowodowane moimi kolumnami które są trochę bardziej wymagające i przydałoby się im więcej prądu.
Albo prościej i krócej choroba która podpowiada-namawia do małych zmian systemowych :)
Weź pod uwagę że to są nasze wrażenia odsłuchowe,które mogą być sprzeczne z Twoimi.Najważniejsze żebyś sam zagospodarował czas i spędził miłe chwile na odsłuchach.
Powodzenia!
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kurcze ta ankieta moim zdaniem nie za bardzo ma sens. Klocki z zupełnie innej bajki. Jestem ciekaw czy klikający mieli okazję porównać chociaż ze dwa klocki z tej listy. Zamiast klikać lepiej piszcie i coś doradźcie koledze.
 

Geronimo zx

New member
A jednak zmiana? Zostajesz przy Heglu czy masz upatrzony inny piecyk?

Nie mam jeszcze swojego faworyta,ale wiem jedno że na pewno odsłucham H300.W chwili obecnej podchodzę do tematu na spokojnie i przy tej zmianie będę wymagał od siebie cierpliwości i dużo spędzonego czasu na domowych odsłuchach :D
 

Pan_Borowik

New member
Co do Hegla 80 - akurat widziałem, że w takim jednym sklepie co ma dwajściajeden ;) w nazwie, mają go w dziale "ex-demo" do negocjacji.
Może warto się zainteresować?
 

apol13

New member
Mam podobny dylemat :) Także mam MA tylko Silver RX2 (poprzedniczki) są połączone z DENON'em PMA-1060 (pokój 20M). Wszędzie proponowany jest NAD 356 - słuchałem go w konfiguracji z MA 6 i było dość fajnie. Oprócz NAD'a zacząłem się rozglądać za wzmacniaczem z wejściami cyfrowymi - w zbliżonym budżecie znalazł się wymieniony już w tym wątku Cambridge CXA60 oraz ROTEL RA-12. W jakimś tekście pojawiło się stwierdzenie, że RA-12 brzmieniowo jest właśnie zbliżony do NAD'a.
 
Do góry