Wzmacniacz do Monitor Audio GS20

Imacman66

New member
Witam, mam ogromną prośbę do posiadaczy kolumn Monitor Audio GS 20. Znajomy nie związany z Forum, pyta jaki wzmacniacz polecacie do w/w kolumn. Pomieszczenie 20m2. Muzyka różnorodna. Kwota na wzmacniacz ok 2000 zł. Proszę o propozycje nowych jak i używanych wzmacniaczy.
Czy np używany CAMBRIDGE AUDIO AZUR 650A będzie dobrym wyborem?

Pozdrawiam serdecznie i życzę spokojnych Świąt

Marek
 

kazanek

Member
Do takich kolumn przydałby się lepszy piecyk - z braku laku jeśli do 1400 to ewentualnie może być , ale trzeba lubić To brzmienie . Z autopsji wiem , że im dłużej się tego słucha tym jest bardziej przyjazny dla uszu . Kilka fajnych rozwiązań , nieźle się prezentuje , nie toleruje źle nagranych płyt ...
 

kazanek

Member
Starsze ok , ale lepiej jak miałbyś możliwość ich posłuchania . Masz już porządne kolumny i lepiej byłoby zwiększyć budżet żeby kupić do nich odpowiedni piec - Roksan , Naim , może jakaś lampa ?
 

Imacman66

New member
Starsze ok , ale lepiej jak miałbyś możliwość ich posłuchania . Masz już porządne kolumny i lepiej byłoby zwiększyć budżet żeby kupić do nich odpowiedni piec - Roksan , Naim , może jakaś lampa ?

Sprzętu szuka kolega, tak jak napisałem - ja osobiście gram na Amplifonie WT40II i Minas Anor IIIs.

Kolega nie chce lampy - woli tranzystora. upatrzył sobie tego CA 650A, ale zasugerowałem mu, że chyba to trochę za mało do GS20.
 

adamllca

New member
Bez reklam
uzywka A9755 chodzi ok 2tys wiec jest w zasiegu, lub szukaj tak jak napislem wczesniej 8690 lub 9711 moze chodz to juz nie to co 8690 ten model slyszalem co prawda nie MA ale zainteresowal mnie swoim brzmieniem
 

don111

Banned
jeśli już taki starszy piecyk to w budżecie zmieszczą się najlepsze modele a nie średniaki Onkyo - 8870, 8850 lub 9711 (nieco mniej dynamiczny, bardziej ciepły, muzykalny - choć tego chyba seria MA GS nie potrzebuje)
z pewniaków - Harman Kardon 680, jak się trafi to brać bez zastanowienia, świetny i uniwersalny wzmacniacz, gra bardzo dobrze z MA BR, BX, RX
 

don111

Banned
6800 też jest dobry, choć ja pisałem o HK 680, ten jest sprawdzony z MA :)
co do starszych, dobrych modeli - polować na jak najwyższy model Sansui seria x700 w górę, au d9 i podobna półka, dość spory wybór jest na ebay.com, u nas raczej mało popularne
ewentualnie Onkyo, modele w/w
 

don111

Banned
nie mam pojęcia czy pilot się kupi, czy one w ogóle mają odbiornik podczerwieni ? ;)
z tych dwóch kupiłbym AU-D9, mam BA-F1, końcówkę mocy z tej samej serii co ten wzmacniacz i gra pięknie w każdym paśmie
 

adamllca

New member
Bez reklam
no tez mi sie wydaje cena troche naciagana choc sa tez po ok1550zl z roczna gwarancja wiec mam dylemat bo Marantz PM 17 znalazlem ale za 2tys.. z tego co poczytalem to wzmak jest zachwalany ma napewno jasniejsze brzmienie niz HK680 ale wlasnie mi to odpowiada choc HK ma swietny basik ciekawe jak Pm 17 w dolnych rejestrach sie spisuje :hmm:
 

don111

Banned
to już loteria, co prawda sprzęt klasowy (chyba, bo drogi ;)) ale trudno powiedzieć czy się zgra z kolumnami
miałem raz taki przypadek z Marantzem PM80, z jednymi kolumnami grał bardzo dobrze a z drugimi (inne brzmienie) beznadziejnie
 

tixel

New member
Ja szukałem wielu marek zajmujących sie wzmacniaczami i po wielu odsłuchach wybrałem NAD C326BEE i teraz wiem że to był bobry wybór
 
Ostatnia edycja:
Do góry