Wzmacniacz do Monitor Audio BX6

piecykpp

New member
Witam,

jestem posiadaczem monitor audio bx6, cały zestaw kina, bez suba, podłączone są aktualnie z amplitunerem hk AVR 365 i CD Marantz 6002. Zacząłem wiecej słuchać muzyki w stereo i rozglądam się za wzmacniaczem. Co polecacie do tych kolumn ? Nie proponujecie Nada jak na większości forach, słuchałem w niedziele na pokazach audio video w Warszawie taki zestaw z nadem i dla mnie gralo to bardzo źle. Myśle nad używanym Musical Fidelity a3, podobno dobrze gra z monitorami, może jakiś Arcam ?? Co myślicie. Ogólnie do tych głośników polecają ciepło grające wzmacniacze z mocnym basem, u mnie na tym harmanie wogle basu nie ma, dopiero jak puszczę z komputera i podbije winampem to ładnie puka ale wiadomo dźwięk tragedia. Na koniec dodam że nie lubię mocno piskliwej góry, charakterystyka brzmienia ogólnie podoba mi się z tego hk co mam ale gorzej już z jakością.

Cenę jako chce przeznaczyć na wzmacniacz to 3000zł

Z góry dziękuje za udzielone odpowiedzi i porady. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Pan_Borowik

New member
Marantz się z tymi kolumnami dobrze spasuje, w tej cenie to raczej coś używanego PM7004 np.
Chociaż ja bym chyba szukał używanego Atolla IN100SE, to popularny ostatnio piecyk więc jest go trochę w obrocie z drugiej ręki.
 

piecykpp

New member
Właśnie nie wiem który nad to był, głośniki napewno grały bronze 6, ale grało strasznie sucho i ostro. Słucham wszystkiego, może oprócz rocka, metalu, jazzu. Lubie spokojne piosenki w stylu oldfielda, duzo polskich, i współczesne z notowań, eska, RMF FM. Salon mam 19m2 ale jest połączony z korytarzem, czyli łącznie pewnie jakieś 27-28m2
 

Kejup

Member
Bez reklam
Tak się składa że w tą sobotę byłem u znajomego który też posiada bx6 i nada c326bee i faktycznie tam bylo ostro. Posłuchaliśmy na moim wzmaku i było duuużo lepiej ale czy to jest to co Tobie by się spodobało? Jakbyś mieszkał niedaleko Sosnowca to mógłbym wpaść do Ciebie z moim wzmakiem i byś sobie posłuchał.
Dzisiaj może wpadnie do mnie brat ze swoim harmanem hk980 to zobaczymy jak wypadnie w porównaniu z moim nadem.
 
Ostatnia edycja:

piecykpp

New member
Do sosnowca akurat mam 400km :(, powiem tak do tych kolumn polecają ciepło grający wzmacniacz a i ja taki dżwięk lubię, marantz podobno nie pasuje do nich, mam jeszcze takie propozycje, co myślicie ?

1. Arcam A19, tylko czy nie będzie za słaby ? 2x50 W przy 8, albo szukać jakieś używki A29
2. Audiolab 8200A, 2x60W przy 8
3. Używany Musical Fidelity A3

Właśnie przy kolumnach piszą zalecana moc wzmacniacza 40-150W przy 8, a tak realnie to myślicie że jaka moc do nich wystarczy do napędzenia, podobno potrzebują dosyć dużo prądu ?
 
Ostatnia edycja:

piecykpp

New member
Właśnie byłem zdecydowany już kupić opcję 3 akurat był używany na olx, ale w ostatniej chwili mnie ktoś ubiegł wrr, teraz aktualnie nie ma. Może najlepiej będzie uzbierać i kupić arcam A29, z czasem też głośniki będę chciał wymienić na lepsze
 

piecykpp

New member
Właśnie rozmawiałem z pracownikiem sklepu w warszawie, który twierdzi żeby nie iść w sprzęt używany typu MF A3 bo stare wzmacniacze jak twierdzą grają inaczej ( słabo ), strasznie mocno basem, żeby umówić się na odsłuch i wybrać coś z nowych, czy faktycznie tak jest, czy może chcą po prostu żeby kupić u nich coś nowego ?

Co myślicie o wzmacniaczu do tych kolumn HK 980 ?, podobno pasuje do bx6, akurat jest używany, mogę kupić. Czy lepiej czekać i wypatrywać HK 990, nie powiem by mi pasował wizualnie do amplitunera :)
 
Ostatnia edycja:

Kejup

Member
Bez reklam
Właśnie był u mnie brat z hk 980. W porównaniu do mojego nada bas mniej precyzyjny, mniej szczegółów, węższa scena itd. Tylko trzeba wziąć pod uwagę że ponad dwa razy tańszy. Za to do muzyki którą słucha mój brat (lubi sporo basu) hk miał przewagę regulacji bass, treble (u mnie nieaktywne po modzie). HK 990 na pewno lepszy ale ciężko spotkać i to w tej cenie.
 
Ostatnia edycja:

piecykpp

New member
No własnie ciężko a jak już jest to jakieś ceny z kosmosu, teraz np na olx jest za 4800zł, to napisałem człowiekowi, że tyle to nowy kosztował :)

Pojadę na odsłuch do sklepu, zobaczę jak gra ten arcam A19, jakiś nad i cambridge, może marantz ewentualnie, mają kolumny bronze 6, niby nie to samo ale pewnie grają bardzo podobnie do bx6
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Właśnie rozmawiałem z pracownikiem sklepu w warszawie, który twierdzi żeby nie iść w sprzęt używany typu MF A3 bo stare wzmacniacze jak twierdzą grają inaczej ( słabo ), strasznie mocno basem, żeby umówić się na odsłuch i wybrać coś z nowych, czy faktycznie tak jest, czy może chcą po prostu żeby kupić u nich coś nowego ?

Co myślicie o wzmacniaczu do tych kolumn HK 980 ?, podobno pasuje do bx6, akurat jest używany, mogę kupić. Czy lepiej czekać i wypatrywać HK 990, nie powiem by mi pasował wizualnie do amplitunera :)

Jak takie glupoty ci wmawia to lepiej poszukaj innego sklepu. Starsze wzmacniacze sa zdecydowanie lepiej zbudowane i ich nastepcy obecnie sa duzo drozsze.

Najpierw przemysl co dokladnie potrzebujesz i poszukaj sprzetu odpowiedniego na twoje oczekiwania .

Pzdr
 

Pan_Borowik

New member
A19 to fajny wzmacniacz, ale do BX6 będzie zbyt cherlawy, chyba że chcesz tylko głośnego odsłuchu. Przy niskich poziomach głośności dynamika będzie leżeć, bas ledwie plumkać.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Posłuchaj Arcama A19 i się przekonaj (w Mega Hz w Katowicach go słuchałem i grał bardzo fajnie), czy naprawdę potrzebujesz czegoś mocniejszego? Mam też "słaby" wzmacniacz, ale robi z kolumnami co chce. Nie ma takiego poweru jak Denon 1500, ale nie gra u mnie na 40 metrach, więc dla mnie w zupełności starcza. Nie kupuj nic w ciemno!
 
Do góry