Wzmacniacz do Mission m34i

Dr.Zepsuj

New member
Witam

Około 2 lat temu stałem się posiadaczem mojego pierwszego zeswstawu stereo: wzmacniacza Denon PMA-500 oraz kolumn Mission m34i. Zdecydowałem że czas wymienić podstawowy model Denona na coś z wyższej półki. kolumny raczej bym zostawił bo mi odpowiadają. Dodam że mam jeszcze podłączony sub do wyjścia na karcie muzycznej z zestawu Logitech z-2300 do wzmocnienia basu przy filmach. Lecz głośność kol i sub nie są sprzęgnięte i trzeba je osobno ustawiać i dobierać.

1. Pokój 25-30m
2. Do kolumienek Mission m34i
3. Stereo
4. Muzyka: Rap, rock, pop, techno-elektro, troche jazz i blues, Metalica, oglądanie filmów ale głównie muzyka
5. Za odtwarzacz służy karta muzyczna Prodigy HD2 + różne OAMPy
6. kasa to około 1000 zł za używany lub około 2000zł za nowy

Co do moich upodobań to preferuje dźwięk neutralny, niemęczący; bas zwarty, dynamiczny dosyć nisko schodzący delikatnie dominujący nad resztą lecz nie wywyższający się. Średnica i góra detaliczne, ale nie męczące.

Czy jest możliwość bezinwazyjnego podłączenia suba aktywnego do wzmacniacza żeby można było regulować głośność wyłącznie pokrętłem na wzmaku?

Wstępnie zastanawiałem się nad kilkoma wzmacniaczami: NAD, H/K hk980, CA v640 v2, XINDAK A06. Nie mam pojęcia jak one brzmią ale przeglądając net zauważyłem że ludzie do Mission dobie rają właśnie te. Prosiłbym o jakieś podpowiedzi.

Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich zapaleńców dobrej muzyki.
 

Krys202

New member
To może lepiej kupić amplituner stereo jak chcesz podłączyć suba czy dwa nawet :) ofc do wzmacniacza też się da ale wtedy trochę zachodu jest. To taka uwaga ode mnie. A jeśli chodzi o konkretny wybór to ja mam hk 3490 i jest fajnie ale do 34i nawet 3390 wystarczy. Posłuchaj yamahy 797 bo za tą cenę gra spoko i ponoć pasuje do missionów. Ale osobiście nie słuchałem takiego zestawienia. Najlepiej zrobisz jak posłuchasz danego wzmacniacza czy amplitunera ze swoimi głosnikami w pokoju gdzie docelowo będzie się znajdował zestaw. Nie powinno być kłopotu z wypożyczeniem kloca na 2 dni. Z autopsji wiem że to najlepsze wyjście w tej kwestii.
 

Dr.Zepsuj

New member
Jeden gościu napisał mi że do H/K hk980 ma podłączone kef iq90 i sub JBL. Jak pytał jak to mi napisał że ten wzmak ma 2 wyjścia na sub. Ale jak patrzyłem w dokumentacje to jedyne wyjścia to są REC a nie pod sub.

Może i podłączone ma pod REC ale czy tam nie ma przypadkiem stałego sygnału?
 
Do góry