Wzmacniacz do Kolumn JBL Arena 180

Franek_

New member
Witajcie,


Nie mogę znaleźć nigdzie odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Jaki wybrać wzmacniacz stereo do kolumn JBL Arena 180? Wiem, że są to dość mocne kolumny więc wypadałoby mieć mocny wzmacniacz. Zalecana moc wzmacniacza podana przez JBL to 20-225W.


Czy to prawda, że zbyt słaby wzmacniacz może spalić kolumny?


Myślałem nad Denon pma 720. Boję się jednak, że będzie za słaby.


Słucham głównie muzyki klubowej. Bardzo proszę Was o pomoc.


Pozdrawiam,
Franek
 

Rafal7

Banned
Nie będzie za słaby, miałem ten wzmacniacz.Chyba że masz więcej grosza to kolega z forum ma Onkyo dual mono na sprzedaż.
 
Ostatnia edycja:

Franek_

New member
Dziękuję za propozycję. Mam okrojony budżet. Fajnie byłoby znaleźć właśnie coś w okolicach 1000zł. Dodatkowo Denon jest fizycznie mniejszy a mam mało miejsca na rtv. Czy jest jeszcze coś co uciągnie JBL Arena 180?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Witajcie,


Czy to prawda, że zbyt słaby wzmacniacz może spalić kolumny?


Myślałem nad Denon pma 720. Boję się jednak, że będzie za słaby.


Pozdrawiam,
Franek

Denon PMA 720 to słaby wzmacniacz o suchym dźwięku i totalnym braku muzykalności ,zbyt nisko też nie zejdzie gdyż ma podbity wyższy zakres basu ,słychać to przypadku podłączenia do drogich kolumn .Ja słuchałem tego wzmacniacza z kolumnami które kosztowały 8x więcej od niego

Idealny dla Ciebie były Harman np.HK980 to bardzo dobry wzmacniacz - mocny i muzykalny o gęstym środku ,dobrą propozycją byłby też Rotel - ta samo świetny dźwięk i duża wydajność

Słaby wzmacniacz nie spali kolumn .Głośnikom generalnie źle robią sygnały o dużym poziomie zniekształceń (czyli wtedy, gdy przesadzamy z głośnością i przeciążamy wzmacniacz). Niektórzy twierdzą, że należy unikać także sygnałów o stałej częstotliwości, jakie można znaleźć na płytach i plikach testowych. Jeśli ktoś sobie na przykład bada, czy słyszy 20 kHz i podkręca wzmacniacz na maksa, może łatwo spalić głośniki.
 
Do góry