wzmacniacz do kef iq70

pawel-t1

New member
Jaki wzmacniacz polecilibyście do kolumn IQ70? Grają u mnie z Denonem 2309 ale raczej słabo grają i chciałbym im dołożyć jakiegoś wykopa bo wiem, że można z nich sporo więcej wydobyć. Cena wzmaka ma być adekwatna do półki cenowej kolumn. Myślałem nad hk980 ale marantz cambridge czy NAD też będą ok.
 
Ostatnia edycja:

steeze

steeze
Pomagam
VIP
Witaj.

Zależy co byś chciał wyciągnąć z kolumn. Kiedyś, któryś z magazynów brytyjskich testował te kolumny z kilkoma, albo kilkunastoma wzmacniaczami i stwierdzono, że najlepiej zasilił je Cambridge Audio 740A.
Jeśli szukasz cieplejszego niż oferuje CA brzmienia, z dobrym poziomem rytmiki to zerknij na Naim 5i.
Jeśli poszukujesz wzmacniacza w okolicach 2 tyś pln to wg mnie warto rozważyć audiolab. Z Marantz i HK te kolumny też się ciekawie zgrywają.
Wg mnie, dużo jednak zależy od tego, co i w jakiej muzyce chcesz usłyszeć.

Pozdrawiam
 

Imacman66

New member
Ja stawiam na Cambridge Audio. Brat ma 640 i jest bardzo zadowolony. Długo szukał :), ale znalazł. Ewentualnie jakaś lampa, warto poeksperymentować. Pozdrawiam
 

gongol

New member
Ja słucham KEF IQ70 z Denonem PMA700 i DCD700. Jest super. Polecam Cambridge Audio 650. Kolumny musza byc wygrzane u mnie po ok 50 godzinach zagrały super. Na poczatku mialy bardzo suche brzmienie, zwłaszcza bas. Teraz graja bardzo miesistym basem.
A przepieknie na KEFach brzmia wokale.
 

Imacman66

New member
gongol napisał:
Na poczatku mialy bardzo suche brzmienie, zwłaszcza bas. Teraz graja bardzo miesistym basem.

To fakt, brat na początku był załamany, bo zmienił stare kolumny i gdy podłączył Kef'y, do zagrały podobnie do tych starych. Po ok. 2 miesiącach zaczęły grać tak jak powinny :)
 

eltebe

New member
Uzywam CA 640v2 z Tonsilami Siesta(tak na marginesie dla mnie graly lepiej niz Kefy o których piszesz, ale to juz kwestia gustu i muzyki :p).
O wzmaku złego słowa nie mogę napisać moze poza brakiem wejść/wyjsc cyfrowych/optycznych. Sprawuje się bardzo dobrze juz ponad rok uzywam.
Mocy ma az nadto do kolumn ktorych uzywam(chyba 1/4 potencjometra nie przekroczylem :p).
Z tego co widzialem teraz jakies nowsze wersje juz sie pojawiły, ale co w nich zmienili to nie wiem.

Pozdrawiam
 

pawel-t1

New member
eltebe napisał:
[...]O wzmaku złego słowa nie mogę napisać moze poza brakiem wejść/wyjsc cyfrowych/optycznych.[...]


To chyba nie jest mankamentem, wydajemi się, że producenci forsują możliwość odsłuchu wzmacniaczy przez połączenie analogowe. Nowe modele Denona, CA, czy Marantz też nie mają wejść cyfrownych/optycznych. Nie chcę wywoływać burzy ale kiedyś gdzieś wyczytałem, że złącza cyfrowe służą raczej do obsługi kina domowego niż odsłuchu muzy w stereo i właśnie z tego powodu pełny wachlarz łącz znajdziemy w amplitunerach av a w stereo analogi. Niech mnie ktoś wyprowadzi z błedu jeżeli to nieprawda.
 

eltebe

New member
napisałem o tym tylko dlatego ze odtwarzacz cd tej samej serii takie wyjscia posiada. Osobiscie do szczescia mi nie sa potrzebne elegancko gra bez nich ;)
 

pawel-t1

New member
Też to zauważyłem i tu się pojawia sprzeczność bo jak podłączyć optykiem czy coaxialem cd do wzmacniacza tej z tej samej serii? :razz:

Pozdr,
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

gongol

New member
Odtwarzacze CD posiadają przetworniki cyfrowo analogowe i sygnal jest wyprowadzany w formie analogowej na wzmacniacz, przez wyjscie cyfrowe przetwornik jest omijany i sygnał wychodzi w wersji cyfrowej. Czyli wzmacniacz (najczesciej amplitunery do kina domowego) musi posiadac przetwornik do zamiany cyfrowej informacji w sygnał analogowy. W dobrych odtwarzaczach CD własnie przetworniki swiadcza o klasie urzadzenia, a zdekodowany sygnał wymaga jedynie wzmocnienia przez dobra końcówke mocy.
 

Imacman66

New member
pawel-t1 napisał:
Też to zauważyłem i tu się pojawia sprzeczność bo jak podłączyć optykiem czy coaxialem cd do wzmacniacza tej z tej samej serii? :razz:

Pozdr,

Za to można podłączyć poprzez to wyjście zewnętrzny DAC. i dalej do źródła amplifikacji.

Pozdrawiam
 
Do góry