Wzmacniacz do Focal Profile 918

MichalYahoo

New member
Witam serdecznie,
Chciałbym prosić o pomoc w doborze wzmacniacza do niedawno zakupionych kolumn Focal Profile 918.
Muzyka: Pink Floyd, Dire Straits, oraz czasami muzyka z MTV.
Założony budżet +/- 4500zł
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Co ma z tym wspólnego impedancja kolumn ? .Impedancja nie wpływa w żaden sposób na jakość dźwięku

W tej cenie jest kilka bardzo udanych konstrukcji - Audiolab 8200 ,Arcam FJM ,Creek EVO
 

Geronimo zx

New member
Jak Twoim zdaniem wypadł hegel h100? Jeżeli słuchałeś denona 1510-ae i h100 to spróbuj odsłuchać także h80,w moim torze przy tej samej muzyce jest bajka!
Efektywność focali 90db także mniejsza h80 powinna dobrze wysterować kolumny.Co prawda dane producenta mają się nijak do testów z których wynika żartobliwe podejście do opisu ;-)
Nic innego Ci nie pozostaje jak cierpliwie odsłuchiwać i porównywać.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Każdy ma inne wymagania.
Nieczęsto widuje się kolumny z takimi... "dodatkami"

Podążaj własną ścieżką...Bóg z Tobą :)

Boga w to nie mieszaj..
Czy ty czlowieku naprawde niepotrafisz sie konkretnie wypowiedziec , co wedlug Ciebie jest nie tak w impedancji? I przedstawic sensowne ludzkie wytlumaczenie? Patrzac na te wypowiedzi twoje to rece opadaja..
 

vectra1

Member
Bez reklam
Też jestem ciekaw, większość porównań min. poniższy tekst, wskazuje Hegla jako znacznie lepszego.
Hegel H70
Wprawdzie to H70 ale szkoła grania pozostaje ta sama.
 

MichalYahoo

New member
Jeżeli chodzi o moje porównanie to Hegel H100 pokazał większą scenę, siłę, był bardziej dynamiczny. Ale czy był faktycznie 2 razy lepszy od PMA-1510 to ciężko mi stwierdzić :)
Swój budżet zwiększyłem do ok 5,5-6kzł,
 

Geronimo zx

New member
Jeżeli chodzi o moje porównanie to Hegel H100 pokazał większą scenę, siłę, był bardziej dynamiczny. Ale czy był faktycznie 2 razy lepszy od PMA-1510 to ciężko mi stwierdzić :)
Swój budżet zwiększyłem do ok 5,5-6kzł,

Jeżeli PMA-1510 miałby być dwa razy gorszy od H100 to musiałby chyba wcale nie grać ;-) A większa scena,siła,dynamika to i tak duży plus na korzyść h100-tki. W przypadku szukania nowego wzmaka to ja dla takich zmian w/w gotów byłbym pożegnać swoją h80 :D
MichalYahoo interesują Cie tylko nowe czy też może być używka??
 

woytaski

New member
Bez reklam
Geronimo zx,
Pytanie nieco przewrotne i zaczepne, aczkolwiek nie pozbawione podstaw, patrząc na ceny obu piecy ;)
 
Ostatnia edycja:

MichalYahoo

New member
Nie wykluczam zakupu używki. Przeglądając oferty z rynku wtórnego widzę że prawie w moim założonym budżecie można trafić na używkę H200. Czy ktoś miał z nim do czynienia?
 

Geronimo zx

New member
Nie wykluczam zakupu używki. Przeglądając oferty z rynku wtórnego widzę że prawie w moim założonym budżecie można trafić na używkę H200. Czy ktoś miał z nim do czynienia?

Słuchać nie słuchałem,ale trochę czytałem.Opisują różnie jak to we wszystkim, są zwolennicy i przeciwnicy ;) Podobno h200 gra trochę bardziej sucho,ale trzeba brać pod uwagę że nie gra tylko wzmak lecz cały tor.Opisywali także żeby podpinać do nich cieplejsze źródła i to w jakimś stopniu pomoże.Byli też tacy którzy zaprzeczali suchość grania 200-tki ;) A tak poza tym z opisów można wywnioskować że to dobry piec,który ma dobrą dynamikę,kontrole dolnych rejestrów i szeroką szczegółową scenę. Jeżeli chodzi o h200 to wyszła tez także wersja hegla H200 anniversary edition.Chciałem zapoznać się z jakąś informacją techniczną,testową ale bez skutku.Jak widać jest to rzadki okaz wyprodukowany w małym nakładzie i pewno tylko na norwegię ,więc nie łatwo o tego typu informacje.Pisałem także do dystrybutora hegla na Polskę,ale nigdy nie mieli do czynienia z tym modelem.W HEGLU H200 annivesary edition zamontowali elementy przedwzmacniacza i końcówki z wersji h300.Jest to model podobno lepszy od standardowej h200 z której wyciągneli wnioski ulepszając go i tworząc model h200 anniversary edition bardziej muzykalny z jeszcze większą dynamiką co było mu bliższe do h300.
A h300 jak wiadomo i bynajmniej dla mnie jest modelem wartym uwagi i poświęcenia paru wieczorów w domowym odsłuchu :blagam: :D
Informacje zdobywałem od uzytkowników w/w modeli ale najważniejszą rzeczą jest własny odsłuch w domowych warunkach.
 
Do góry