Wzmacniacz do Dali Ikon 6mk2

yahimo

New member
Witam,
posiadam zestaw yamaha 1010 i zestaw 5.0 dsli ikon 6. Z racji niezadowalającj jakości stereo przymierzam się do zakupu jakiegoz wzmacniacza w cenie max 4000zł. Drugie pytanie jak najlepiej to spiąć aby podczas oglądanie filmów (z kompa po hdmi) leciało po Y1010 a w stereo po tymże wzmacniaczu?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jeżeli Yamaha ma pre-out to możesz spiąć ampli ze wzmakiem i wtedy wzmak napędza fronty. Masz dobre kino i stereo. Jeżeli nie masz to pozostaje ci przepinanie kabli lub kupno czegoś takiego Unikatowy router audio Beresford TC-7220 | HD-Opinie.pl. Ja tam na razie przepinam, i nie widzę jakiegoś strasznego problemu. Co do wzmaków, to jest temat rzeka, i tylko odsłuchy Cię ratują. Ja odsłuchałem z 8 wzmaków w cenie do 3k, zanim wybrałem ten co mi się podobał. Nic Ci nie da że nawet wymienimy marki, bo kazdemu podoba się coś innego np. Krzysztofradio ma Marantza PM7004 podłączonego pod Ikony i mu się podoba. Mnie podobały się jeszcze Music Hall , Exposure i NAD, bo lubię dynamikę i słucham muzyki rockowej. Cambridge Audio grały natomiast bardzo ciepło i zmysłowo z BX 6, ale mnie właśnie brakowało tego poweru i prądu w graniu. Więc widzisz, że dużo zależy jak sprzęt się zgra z kolumnami i najważniejsze od naszego gustu. Przejdź się do jednego z salonów i odsłuchaj kilku wzmaków w tej cenie. Jak trafisz na kumatych sprzedawców to będą wiedzieli co Ci zaprezentować.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Masz pre out. z tyłu na gniazdach, na zakratkowanym polu masz go opisane jako Pre Out, osobno dla frontow, centrala, efektowych i suba.
Fakt, mam PM7004 i z Ikonami gra to bajecznie, ale za 4000 tys możesz atakować dużo wyższy sprzet. Jeśli jesteś estetą to weż coś z Yamahy, choć seria Audio wizualnie rozni się od Video. Musisz posłuchać różnych, do Ikony grają dość specyficznie.
 

WiTT

New member
Bez reklam
4k PLN to już sporo na wzmaka. Ja oczywiście nie byłbym sobą gdybym nie polecił NAD'a C356 ;) zostanie jeszcze na kabelki :p Z kolumnami Dali NAD'y stanowią dobrane połączenie.
A może używkę NAD S 300? .... ;)

Swoją drogą to też można by się zastanowić nad inna opcją, samą końcówką mocy, zamiast osobnego wzmaka. Dałoby to porządnego power'a kolumnom.
 

yahimo

New member
na tyle jestem "zielony" w sprzęcie grającym iż nie mam zielonego pojęcia jakie są zalety/wady zastosowania wzmacniacza/końcówki mocy:(
 

WiTT

New member
Bez reklam
na tyle jestem "zielony" w sprzęcie grającym iż nie mam zielonego pojęcia jakie są zalety/wady zastosowania wzmacniacza/końcówki mocy:(
źródło internet granic nie zna, warto poczytać :)

Twój ampli jest całkiem przyzwoity. Dali Ikon 6 też nie gorsze. Dobrze kombinujesz że słabym ogniwem jest sekcja stereo w ampli, która powoduje u Ciebie niedosyt w stereo.
Żeby wzmocnić stereo, padło tu aby podpiąć dodatkowo na frontowe kolumny wzmacniacz. Wzmacniacz jak wiemy, może być konstrukcją osobną w systemie, czyli możesz go odpiąć i tylko do niego podłączyć np. CD i mieć czyste stereo. Wzmacniacz podpięty pod kino domowe staje się tylko końcówką mocy - bo tylko ten element wykorzystuje się w takim układzie.
Zatem jeśli tylko w ten sposób ma być wzmak podpięty (pod kino domowe) to może lepiej zamiast wzmacniacza kupić samą, czystą, osobną konstrukcję jaką jest końcówka mocy. Podłączenie dalej takie samo, ale z racji że jest to tylko końcówka mocy, to jest to konstrukcja o wiele mocniejsza i tylko do tego przeznaczona. Czyli za pieniądze przeznaczone na wzmaka, dostajesz olbrzymią moc z piecyka końcówki mocy. To tak chyba w skrócie.

Widzę w tym sens, gdyż i tak wszystkie urządzenia dalej będą podłączone do amplitunera, a chcesz poprawić tor audio na fronty. To wg. mnie jak znalazł tutaj będzie pasowała końcówka mocy.

Przykłady końcówek mocy?
- ADVANCE ACOUSTIC X-A160
- ADVANCE ACOUSTIC MAA406
- MARANTZ MM7025
- ARCAM, ROTEL, NAD
- i sporo używek w rozsądnych cenach

Jest w czym wybierać :) A najlepiej zabrać do domku i posłuchać którego brzmienie najlepiej będzie odpowiadać :)

Pioneer A70 i temat zamknięty :)
To ja Ci ten temat otworzę - Advance Acoustic X-A160 8Ohm: 2 X 160W, 4Ohm: 2 X 240W - dziękuję za uwagę, dobranoc :p
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Zawsze mi się marzył wzmacniacz ze wskaźnikami (przypominają mi się lata 80, lata młodości :)), w rozsądnej cenie, bardzo ciekawa opcja ten Advance Acoustic
 
Ostatnia edycja:

LukeSky

Member
Bez reklam
Też bym szedł w końcówkę mocy. Skoro masz DALI to im potrzeba dobrego mięcha aby nie szeleściły, chyba że tak lubisz. Proponuję jeśli masz taką możliwość wypożyczyć coś do domu i przetestować.

Nawet jeśli chcesz kupić coś używanego, to musisz wiedzieć z jakiej marki. Przykładowo jeśli rozważasz NAD'a to pożyczasz wzmacniacz, który ma możliwość pracy jako końcówka i testujesz jak to ożywi Twoje DALI. Jeśli jest bosko, to potem szukasz w tym segmencie, jeśli do dupy, to idziesz dalej.

Z innej beczki, chcesz wydać 4k, na tego ampa wydałeś też pewnie ze 2-3k to już 7k. W tej cenie można wyrwać już całkiem dobrze grający zestaw AV z marek, które lepiej potrafią zarządzać prądem w takich urządzeniach. NAD, CA, ARCAM etc.

Chyba że skusiły Cię gadżety techniczne współczesnych zabawek :)
Może warto ich posłuchać i po prostu sprzedać Yamahę?
 

WiTT

New member
Bez reklam
gerus6 - bo świat analogowy jest ładny ;) też pamiętam te czasy i obserwuję powrót w sprzęcie do tego. Mi się osobiście wskaźniki analogowe bardzo, bardzo podobają i jestem za :)

Nowy Xindak też ma takie wskaźniczki, pracuje tylko w klasie A, za te same pieniążki.

p1030663m.jpg
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Oj tez mi się marzy taki wzmacniacz ze wskazówkami:) Też zwróciłem uwagę na tego Xindaka. Już go w wyobraźni widzę u mnie na półce:)
 

yahimo

New member
rozumiem że w moim przypadku lepszym rozwiążaniem jest końcówka mocy, gdybym takową zakupił to:
dotychczasowe połączenia pozostają bez zmian (z wyjątkiem kolumn stereo):
- komp poprzez hdmi spięty z ampli
- telewizor (philips serii 8007) spięty po hdmi z ampli
- głośniki spięte z ampli (poza parą stereo)
Dokładając końcókę:
- spinam ją z ampli
- głośniki stereo podpinam pod końcórkę
Pod koniec roku mam w planach zakup OPPO BDP-103EU -wpinam pod ampli czy końcówkę?

Obecnie włanczając tv załancza mi się ampli i to mi odpowiada -wiadomo dzwięk nieporównywalne z tym z tv, czy po podłączeniu końcówki było by tak samo?

W poprzednich postach pisałem żę wsystkie filmy jakie oglądam idą z kompa na amli, jeśli głośniki stereo miały być wpięte w końcówkę do do ogądania filmów również powinna być załączona (jak również tv) - a jak z zużyciem prądu?

Jak się domyślacie muza (falck)jak również radio internetowe również idzie z kompa, dalej powinna pójść do ampli i danje na końcówkę??

Czy przy takim połączeniu nie będzie problemów z wystaerowanie głośników (YPAO)??

przepraszam za pisownię - trochę jestem wczorajszy:((
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

MarcinGD

New member
W pierwszym poscie piszesz o niezadowalajacej jakosci stereo z ampli ktore posiadasz. Po czym chcesz kupic koncowke mocy, ktora ci tylko wzmocni to niezadowolenie. Kup pozadna integre lub jesli lubisz wiecej klockow to pre + koncowka mocy. Do 4kzl masz Atoll IN100, Marantz PM KI Lite z naciskiem na ten pierwszy.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

WiTT

New member
Bez reklam
To jeszcze zaproponuj jakbyś to widział wszystko pospinane z istniejącym sprzętem.

@yahimo - dobrze rozumujesz, pospinane będzie tak jak opisałeś. Przyszłościowe oppo pod ampli oczywiście. I tak, końcówkę mocy trzeba osobno załączyć. Ile prądu ciągnie? Przy włączonym TV, kablówce, komputerze, ampli, pewnie jakiś router jeszcze etc. myślę że jeszcze jeden klocek nie zrobi drastycznej różnicy ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

MarcinGD

New member
Przeciz wczesniej pisze ktos ze jest pre-out w tym ampli wiec jaki problem zalaczyc integre? Proponujecie mu koncowke do ampli w ktorym jakosc stereo kuleje. O to mi sie tylko rozchodzi.

Do tego z OPPO jak chcesz grac Cd, czy tez jakies pliki z kompa, to dobrze bedzie jeszcze sie w przyszlosci zainteresowac jakims DAC'iem.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

WiTT

New member
Bez reklam
Przeciz wczesniej pisze ktos ze jest pre-out w tym ampli wiec jaki problem zalaczyc integre? Proponujecie mu koncowke do ampli w ktorym jakosc stereo kuleje. O to mi sie tylko rozchodzi.
Przecież w rozwiązaniu ampli - preout - wzmak, z tego wzmaka wykorzystujesz tylko końcówkę mocy, przedwzmacniacz zostaje w ampli, więc po co kupować integrę, jeśli wykorzystasz tylko jeden element jej, to chyba lepiej samą końcówkę mocy, która i tak trochę swojego brzmienia od siebie doda, poprawiając jakość stereo.
Już to zdaje się że pisałem, jakoś nikt nie zaprzeczył że jest inaczej.

I po co DAC do Oppo??
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
OPPO jest dobrym odtwarzaczem blu-ray zarówno pod względem obrazu jak i dźwięku podłączanie taniego DAC'a ( 1000-1500zł ) raczej mija się z celem ,gdyż nie sądzę aby nastąpiła istotna poprawa dźwięku warta kolejnych inwestycji finansowych
 

MarcinGD

New member
Przecież w rozwiązaniu ampli - preout - wzmak, z tego wzmaka wykorzystujesz tylko końcówkę mocy, przedwzmacniacz zostaje w ampli, więc po co kupować integrę, jeśli wykorzystasz tylko jeden element jej, to chyba lepiej samą końcówkę mocy, która i tak trochę swojego brzmienia od siebie doda, poprawiając jakość stereo.
Już to zdaje się że pisałem, jakoś nikt nie zaprzeczył że jest inaczej.

I po co DAC do Oppo??

Kolega chce poprawic stereo. Wszystkie zrodla stereo powinien wiec podlaczyc do integry. Puszczanie muzyki przez amplituner mija sie z celem zakladajacego temat. Koncowka mocy do ampli, chcac miec pozadne stereo to wyrzucenie kasy w bloto.

Takze jak juz ktos wczesniej zaproponowal wymiana tego ampli na cos lepszego, albo integra i jakos to spiac. Najlepiej pozyczyc od kogos integre i pokombinowac (ostroznie z regulacja glosnosci).

Co do jakosci stereo z Oppo, kazdy ma rozne wymagania.
 
Ostatnia edycja:

WiTT

New member
Bez reklam
Ja o chlebie, Ty o niebie. Kolega w żadnym poście nawet nie zasugerował, że chce pozbyć się kina, wręcz przeciwnie, chce mieć dalej wygodę z obsługą przez ampli.

Wymiana ampli na lepszy, to niewspółmierny wydatek pieniężny w stosunku do poprawy jakości brzmienia frontów.

Jak narazie tylko negujesz zapodane rozwiązania, nie przedstawiając żadnego sensownego alternatywnego rozwiązania. Bo argument "integra i jakoś to spiąć" niczego w temat nie wnosi.

Weź mi wytłumacz co takiego więcej wniesie wzmacniacz w system podpięty pod pre-out i tylko tak używany, od podpiętej końcówki mocy?

Kolega nie bardzo pisze o osobnym stereo, więc jakiś kompromis musi być.

Zgodzę się natomiast, że zaproponowanej konfiguracji z podpiętą końcówką mocy, wciąż "najsłabszym" elementem będzie wtedy przedwzmacniacz w ampli.

Jak już wspomniałem, pożyczyć z salonu końcówkę mocy i zobaczyć ile ona wniesie pozytywnego w system. Potem ew. szukać odpowiedniej brzmieniowo dla siebie.

Co do Oppo - nie sądzę by ktoś kupował Oppo dla stereo, to odtwarzacz multimedialny i tak jego trzeba traktować.
 
Do góry