Wzmacniacz do 400zł + kolumny do niego.

steefl

Member
Witam piszę z prośbą o pomoc przy wyborze wzmacniacza plus kolumny do niego. Marki wzmacniaczy jakie chodzą mi po głowie, to Yamaha, Denon, Onkyo, Pioneer ewentualnie może Sony lub Technics, chyba że jesteście w stanie zaproponować coś innego. Na wzmacniacz chcę przeznaczyć góra 400 złotych (niestety moje zarobki nie pozwalają na szaleństwa). Do wzmacniacza chciałbym dobrać również odpowiednie kolumny. Na tą chwilę posiadam komplet Technicsa se-ch570 z kompletnym zestawem głośników. Głośników od razu kupować na pewno nie będę dopiero na następną wypłatę i też chciałbym wydać najwięcej 400zł ewentualnie jak będzie kłopot z doborem głośników w tej cenie może coś dorzucę;) Pokój duży nie jest około 7m/kw (mieszkanie w blokach i nie mam też sporych możliwości, jeśli chodzi o rozstawienie). A wygląda, to teraz, tak jak na zdjęciach poniżej. I pytanie jeszcze, czy taki zestaw stereo sprawdzi się również w miarę dobrze, jeśli chodzi o oglądanie filmów? Bo ten Technics, którego posiadam niestety nie powala, jeśli chodzi o filmy.

Chciałem dodać zdjęcia jak na tą chwilę wygląda mój pokój, ale nie mam wystarczającej ilości wypowiedzi.
 

pkomp

New member
ja na twoim miejscu pociułałbym jeszcze z pół roku i kupiłbym coś za 1500 a nie ładował kasę w szajs - i tak z takimi pieniędzmi zostają ci tylko używki i to słabe
 

steefl

Member
Witam ponownie. No dobra skoro tak piszesz może odłożę więcej kasy i dopiero zakupię. Piszesz, że 1500. Co mógłbym w tym cenie znaleźć. Czy za tą cenę kupię już coś w miarę solidnego?

//EDIT

Jak pisałem zależy mi również na dobrych efektach w filmach. I tu pytanie czy nie lepiej kupić jakiegoś zestawu kina domowego. I tak sobie myślałem o TECHNICS SA-AX6, ale czy zmieściłbym w cenie do 1500 dobierając do tego zestawy głośników? Truję i truję, ale jestem mało rozeznany w tym temacie, a potrzebuję porady tym bardziej, że w moim mieście nie ma sklepów w którym można by porozmawiać z jakimkolwiek fachowcem, który nie recytuje wykutego na blachę marketingowego bełkotu.
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
żaden technics - to juz trup....za jakis czas w miarę bez problemu kupisz cos z hdmi - nie ma co sie pchac w coś co juz sie nie nadaje do zbyt wielu rzeczy

hdmi byle by miało dekodowanie audio(bo kwiatki sie trafiaja w starszych sprzetach)
kolumny nawet prosty zestaw za tysiaka kupisz

powiem ci ze warto dać więcej i mieć sprzet na lata - tez myślałem jak ty i kupić coś nawet z wyższej półki ale jednak dałem sobie spokój - jeden kabel a nie dwa i kombinacja

tym bardziej że ostatnio widziałem kilka zestawów(nie najwyższych lotów ampli i słabe kolumny) ale za 2000...
jest styczeń - luty marzec wejdą nowe serie na 2011 rok - warto poczekać :)
 

steefl

Member
Dzięki za wszystkie porady;) Z chęcią kupiłbym coś porządnego, ale jak już pisałem fundusze mi na, to nie pozwalają, chociaż nie tyle fundusze co raty za telewizor i pożyczkę, a jeszcze sporo zostało niestety do spłaty. Nie jestem też typem audiofila i nie jestem aż tak wymagający, choćby biorąc, to pod uwagę, gdy byłem u kolegi i oglądałem filmy dźwięk leciał z logitechów z-5500:p i byłem naprawdę pod wrażeniem. Wiem, to tylko głośniki komputerowe, ale, jeśli chodzi o efekty podczas oglądania filmów przebiły i to z dużą przewagą mojego wysłużonego technicsa, ale, jeśli chodzi o muzykę technics lepiej sobie radzi, choć dużej różnicy nie ma. I tak samo z Pioniereem DCS-590 ten z kolei powala mojego techa w filmach i w muzyce. I może w kierunku zintegrowanego systemu coś wybrać? Tak jak pisałem pokój mam nieduży. No są jeszcze 2 pokoje, ale na tą chwilę mam do dyspozycji tylko ten najmniejszy reszta w spadku po babci;) Aha zapomniałem o pewnej może istotnej sprawie. Nie zależy mi na odtwarzaczu dvd, bo korzystam z lapka ewentualnie w późniejszym czasie dokupię już blu-ray'a;)
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
no takie logitechy mają pewne mozliwości na plus i do kina oraz gier jak znalazł - muzyka średnio ale za tę cenę to naprawde ciekawy zestaw
jesli możesz porzycz od kumpla na jakies dwa dni i obadaj u siebie:)
 

steefl

Member
Nawet o tym nie pomyślałem, żeby pożyczyć od kolegi ten zestawik i muszę tak zrobić nie ma to, jak ustawić wszystko u siebie pod swoim kontem i sobie przetestować, bo, jednak odsłuchy w sklepach, to inna bajka z racji innego ustawienia (ewentualnych przeszkód) no i gabarytów pomieszczenia. Poczekam jak kumpel wróci z trasy i, wtedy przetestuję:)
 
Do góry