Wzmacniacz dla MA BX6 (PM7004/A-A9MK2-K/...)

Elaith

New member
Witam serdecznie,

Jako że coraz bliższą staje mi się myśl o rezygnacji z kupna KD na rzecz zestawu stereo, prosiłbym o kilka opinii. Po wstępnym przyjrzeniu się cenom i wypowiedziom na różnych forach, wstępnie zastanawiam się nad:
- Marantz PM7004 + Marantz CD5004 lub CD6004/SA7003 jeśli jest realna różnica i sens dołożenia tych paru zł.
- Pioneer A-A9MK2-K + Pioneer PD-D9MK2

Poza słuchaniem muzyki, od czasu do czasu chciałbym obejrzeć sobie jakiś film. Tutaj pojawia się pewien dylemat. Czy znajdę jakiś odtwarzać DVD, który ładnie pociągnie również stereo, czy lepszym pomysłem jest zakup któregoś z w/w i dodatkowo najprostszego DVD/BR

Poniżej kilka informacji porządkowych:
Przeznaczenie:
Film - 30%
Muzyka - 70% (Instrumental, Mystic, Rock - w klimacie Nightwish, Filmowa - 2 Steps from Hell)
Pokój około 25 m^2
Zagrać miałoby to z Monitor Audio BX6

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zdecydowanie Marantz do takich potrzeb. Napisz do Blackninja i dopytaj o dobrą ofertę.
 

Elaith

New member
Pytanie tylko czy ten Marantz nie będzie zbyt słaby do BX6?
Gdzieś mi tam jeszcze zaświtała myśl zrezygnowania z BX6 na rzecz MR6.
Ktoś z Was porównywał te kolumny?

Druga rzecz to odtwarzacze, o których pisałem. Macie jakieś spostrzeżenia?

PS. Jeszcze jedno info odnośnie pokoju.
Jest to prostokąt o wymiarach ok 6,25m x 4m ze skosem na jednym z dłuższych boków.
 
Ostatnia edycja:

darpiot

New member
Mam PM7004 z NA7004 i MA BX6. Całość na kablach gł. Chord Carnival Silvescreens, interc. ATLAS Element. Zapewniam Cię, że pociągnie. Zapas mocy jest spory.
Co do CD, to uwazam że jest sens dołożenia ale do odtwarzacza strumieniowego NA7004. Pliki hi-res (24-48 czy 24-96) odtwarzane przez ten odtwarzacz to naprawdę wysoka półka.
 

don111

Banned
jest inny wysokotonowy i jest dość wyraźna różnica na górze pasma - lepsza przestrzeń, detaliczność na BX, może odrobinę inny balans tonalny... bas, średnica - tu już praktycznie to samo
 

Bepeh

New member
propozycja odtwarzacza BR dobrego do stereo

wszystko zalezy od kasy, mysle ze realnie taniej bedzie kupno oddzielnie CD do stereo plus BR ale to 2 meble
Mam Oppo 93SE i nie mam zastrzeżeń, trochę kosztował ale warto było, lepszym jest Oppo 95 bo ma oddzielne dedykowane WY stereo, (brata bliżniaka do Oppo ma kilka "prestizowych" firm bo podobno (zdaniem specjalistów/tunerów od poprawiania gdyby oni ze te pieniadze mieli od zera stworzyć tak uniwersalnego playera nie dali by rady). Poza ww OPPO Yamacha, na tym forum jest model opisany, Denon i Philips - taniej ale gorzej.
co do stereo i kina a szczegolnie muzy wielokanałowej najlepszy efekt to podpiecie analogowo wykorzystując dekodery z OPPO tyłów i przodów do 2 wzmaków stereo.
 

Bepeh

New member
a co do kolumn to mnie coraz bardziej ciągnie do POLK Audio

POLK Audio RTI A5 lub 7 lub 9
na tyły satelitki proponowane przez POLK na przód do mniejszych pomieszczeń

kolega kupił A7 i A3 ma podpiete do HK 3490 i o ile pamietam HK 980 (bo jeszcze tuner chcial miec w jednym pudle)
to moze gorsze niz twoje propozycje ale u nie go np PINK FLOYD The Wall grało jak dla mnie przecudnie.
 

artoneq

New member
Witam serdecznie,

Jako że coraz bliższą staje mi się myśl o rezygnacji z kupna KD na rzecz zestawu stereo, prosiłbym o kilka opinii. Po wstępnym przyjrzeniu się cenom i wypowiedziom na różnych forach, wstępnie zastanawiam się nad:
- Marantz PM7004 + Marantz CD5004 lub CD6004/SA7003 jeśli jest realna różnica i sens dołożenia tych paru zł.
- Pioneer A-A9MK2-K + Pioneer PD-D9MK2

Poza słuchaniem muzyki, od czasu do czasu chciałbym obejrzeć sobie jakiś film. Tutaj pojawia się pewien dylemat. Czy znajdę jakiś odtwarzać DVD, który ładnie pociągnie również stereo, czy lepszym pomysłem jest zakup któregoś z w/w i dodatkowo najprostszego DVD/BR

Poniżej kilka informacji porządkowych:
Przeznaczenie:
Film - 30%
Muzyka - 70% (Instrumental, Mystic, Rock - w klimacie Nightwish, Filmowa - 2 Steps from Hell)
Pokój około 25 m^2
Zagrać miałoby to z Monitor Audio BX6

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc


Nie uważam by Marantz PM7004 + Marantz CD5004 był dobrym rozwiązaniem. PM7004 zagra tak jak mu poda źródło a 5004 nie przystaje zbytnio, na start ostatecznie może być...posłuchaj PM7004 z CA, troszkę ociepli brzmienie.
 
Do góry