Wzmacniacz/amplituner + kolumny

BlackBishop

New member
Witam, nosze się z zamiarem kupna kolumn do pokoju o wielkości około 24 m2.
Przeznaczenie zestawu to filmy i muzyka w stosunku 50/50.
Muzyki jakiej słucham jest różna i zależy od nastroju danego dnia od muzyki klasycznej po muzykę metalową przechodząc przez trance czy amerykański hip hop. ;-)
Do wydania mam około 4-4.5 tysiąca złotych ostatecznie.
Na co się zdecydować na kolumny podstawkowe + subwoofer czy może jednak porządne podłogówki (oczywiście w miare możliwości finansowych) ? Kino domowe odpada na brak możliwości ustawienia tylnych głośników.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Podłogowe.
Mało który wzmak stereo ma wyjścia na sub-a. Ja bym szukał w używkach. Można już bardzo sensowny zestaw poskładać.
Ale napisz jeszcze jaką masz resztę zestawu? Czym chcesz te kolumny napędzać? To jest kluczowe pytanie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

BlackBishop

New member
Dziękuje za szybką odpowiedź. :blagam:
Kwota którą wymieniłem to właśnie cena za wzmacniacz lub amplituner i do tego kolumny.
Dlatego pytam czy warto składać zestaw 2.1/3.1 z amplitunerem czy wzmacniacz lub amplituner stereo z podłogówkami.
Używka by mi pasowała jakiś z lat 70 czy 80 (bardzo lubie wygląd oraz to co z sobą reprezentują), ale z żoną wprowadzamy się do nowego mieszkania i żona daje warunek nowy albo żadne.

Na razie mam tylko wybrany TV Panasonic plazme z serii G30 i do tego TV N, jak będzie wyrbane reszte to oczywiście BR pasujący do zestawu.
 

BlackBishop

New member
Mam miejsce na podstawkowe jak i kolumny podłogowe.
Jak już bym kupował kolumny podstawkowe to również musze zakupić podstawki pod kolumny nigdzie na meblach bym tego nie układał.
 

BlackBishop

New member
Przepraszam, że post pod postem ale chciałbym się spytać.
Napisałem do jednej firmy audio handlująca sprzętem w Wrocławiu i polecają

Wzmacniacz harman kardon hk 980 + paradigm 9v6
Lub troszke tańszy zestaw hk 980 + jbl studio 190 ze mocnym wskazaniem z zestaw pierwszy.
 

BlackBishop

New member
Dziękuje za odpowiedź jeszcze pytanie mam co do tych monitor audio bo w temacie z dzisiaj marantz sr5003 a BX6 jest opinia na temat bx6 że ma słaby bas jednak muzyka typu trance, czy inny typ muzyki potrzebuje troche więcej basu ?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Dla wyczynowców co muszą mieć bas na brzuchu i odbijający nerki to za słabe będa BX6. Wtedy trzeba oglądać ES90, ES100, F30, RF62, RF82, RF7.
 

BlackBishop

New member
Wczoraj przesłuchałem i na prawde jestem na tak z takim zestawem, i już prawie kupiłem lecz mam lekkie wątpliwości że jak wyjde ze sklepu to ten sprzęt będzie połowe tańszy. Porozmawiałem z moją połówką i dała mi wolną ręke czy nowy czy używany.

Czytając różne tematy fora itp wypatrzyłem zestaw używant sprawny (jednak nie moge go odsłuchać ze względu na odległość) Sprzedający ma w poniedziałek podłączyć i nagrać i oigólnie powiedzieć jaki odsłuch.

Amplituner Sony STR-V6 + Bang & Olufsen Beovox Penta albo JBL LX66, ale te chyba nie bo mają interpretacje 4ohm, a amplituner 8 ohm. Pytanie jak to będzie grać z moją muzyką lepiej niż taki nowy zestaw może na coś innego wymienić amplituner czy patrzeć za innymi kolumnami.
 

adamllca

New member
Bez reklam
patrzac na twoje gusta muzyczne- dosc szerokie - musisz w miare uniwersalnych kolumn szukac potrafiacych zagrac kazdy gatunek , ja bym zrobil uklon w strone MA elastyczne kolumienki zagraja zarowno klasyke jak i trance , to zalezy na co kladziesz wiekszy nacisk szukajac kolumn
 

BlackBishop

New member
Już na ampllituner się zdecydowałem i wezmę na pewno STR-V6 teraz tylko zostaje moniotr audio MR6 i B&O Penta. Pytanie do zanwców jak grają te drugie ?
 

aiji

New member
Wczoraj przesłuchałem i na prawde jestem na tak z takim zestawem, i już prawie kupiłem lecz mam lekkie wątpliwości że jak wyjde ze sklepu to ten sprzęt będzie połowe tańszy. Porozmawiałem z moją połówką i dała mi wolną ręke czy nowy czy używany.
To nie samochód-kolumny wcale tak nie tracą na wartości(albo ja mam dużo szczęścia;))
 
Do góry