Wzmacniacz Amplituner do Dali Zensor 7

SebossPL

New member
Witam proszę o poradę odnośnie wyboru wzmacniacza/amplitunera do kolumn Dali Zensor 7
Pokój 14m kwadratowych muzyka różna filmy gry
Priorytet ma grać niskim rozciągniętym dobrze kontrolowanym basem posiadać wejście optyczne
Budżet max 3000 zł
Modele nad którymi się zastanawiam

1. Onkyo TX-8270
2. Cambridge Audio AXR100
3. Denon PMA-800NE
4. NAD C368
5. Onkyo TX-8390

Z góry dziękuję będę bardzo wdzięczny za wszelkie wskazówki i pomoc
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jak widzę wymieniłeś wzmacniacze i amplitunery .Myślę ,że z powyższych dwie propozycje warte rozważenia NAD i Denon .Onkyo zapewni kontrolę basu ale nie zejdzie on szczególnie nisko
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Ten Denon przy Onkyo to totalne gówno, porównywałem z kumplem. Jeśli chodzi o dźwięk....
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Z Zensorów nie uzyskasz dobrze kontrolowanego basu - one grają misiowato i pulchno dołem.
Do 14mkw nie myślałeś o zmianie tych słabych 7ek na jakieś monitory ???
 

SebossPL

New member
Z ww Nad, Denon. Ten drugi mamy w dobrej cenie nawet.

A co sądzicie o Cambridge Audio AXR100 będzie pasował do charakterystyki Dali ? I czy na 14m kwadratowych bass się będzie dobrze rozchodził ? Pokój jest prostokątny 3,8 na 3,6 lewa kolumna będzie blisko ściany druga bardziej na środku Jaka cena tego Nada ?
 

SebossPL

New member
Ten Denon przy Onkyo to totalne gówno, porównywałem z kumplem. Jeśli chodzi o dźwięk....

Słuchałem u siebie Onkyo TX 8250 z Polk Audio Sygnature S55 i bass był przyjemny schodził nisko był rozciągnięty średnica mało gęsta a wysokie ok ale jak dla mnie brakowało powera przy wysokich głośnościach
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Przecież Ty masz Zensory, to i tak powera nie będzie a 8390 jest lepszy od tych co wymieniłeś, kolega zamienił 8250 właśnie na 8390


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

SebossPL

New member
Przecież Ty masz Zensory, to i tak powera nie będzie a 8390 jest lepszy od tych co wymieniłeś, kolega zamienił 8250 właśnie na 8390


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A możesz dokładniej opisać różnicę między tymi ampli? Bass środek wysokie i na jakich kolumnach grały ? Korzystał z mikrofonu do kalibracji ? A co do Dali mam jeszcze do wyboru Tannoy Mercury 7.4
 
Ostatnia edycja:

Borixon

Active member
Bez reklam
Ten nowy bardziej dynamiczny, dźwięk bardziej czysty i żywy.

Na MA RX2 i chwile na moich Dynaudio.

Miał jeszcze coś tam z Yamahy i oboje stwierdziliśmy ze Onkyo najlepszy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

SebossPL

New member
Aktualnie testuję te Zensory z Cambridge Audio AXR100 wysokie gładkie średnie wyraźne bass nie wgniata w fotel ale nie jest źle Wszystko oczywiście bez korekcji mam wzmaka do poniedziałku kolumny świeże nie wygrzane więc może bass się jeszcze zwiększy
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Zamiast tej zabawki to proponuje ci zebys poszukal na rynku wtornym :

Cambridge audio cxa60
Arcam A19
Audiolab 8200a

Te wzmaki zdeklasują tego axr-a zwlaszcza arcam i audiolab

Do tego jakiegos daca dokup, cambridge audio dac magic 100 lub topping d50 i masz konkret zestaw.
 

SebossPL

New member
Zamiast tej zabawki to proponuje ci zebys poszukal na rynku wtornym :

Cambridge audio cxa60
Arcam A19
Audiolab 8200a

Te wzmaki zdeklasują tego axr-a zwlaszcza arcam i audiolab

Do tego jakiegos daca dokup, cambridge audio dac magic 100 lub topping d50 i masz konkret zestaw.

Cambridge audio cxa60 miałem fakt gra fajnie scena stereofonia słychać instrumenty których wcześniej nie było słychać ale ma krótki bass i tu jest lipa Reszty wzmacniaczy nie znam a poza tym interesują mnie tylko nowe ale i tak dziękuję za podpowiedź
 

SebossPL

New member
Miałem do posłuchania w domu jeszcze Onkyo TX-8390 wniosek na moje ucho Cambridge Audio AXR100 zniszczył go precyzją stereofonią i aksamitnymi wysokimi bass w Onkyo większy i ciut niżej schodzi ale gorzej kontrolowany Zostaje przy Cambridge za jakiś czas się pomyśli o czym lepszym Dziękuje za wszystkie odp można zamknąć wątek
 
Do góry