Wzmacniacz 2.0/2.1 z Bluetooth/WiFi pod kolumny Klipsch Synergy F1

adamboro

New member
Cześć.
Kilka lat temu, trafiłem w okazyjnej cenie amplituner Pioneer VSX-D812, do którego dokupiłem 2 kolumny Klipsch Synergy F1.
(Bass-reflex, 38Hz- 23kHz (+/-3dB), 93dB 2.83V/1V, 8 Ohms, 100W RMS/400W Max)


Kiedyś jeszcze myślałem, że dokupię do tego dodatkowe kolumny/głośniki i stworzę zestaw 5.1, jednak teraz wiem, że to nie nastąpi.
Dodatkowo chciałbym trochę ułatwić sobie życie i zakupić do w/w kolumn wzmacniacz/amplituner 2.0/2.1 z funkcjami sieciowymi, aby słuchać muzyki ze Spotify, czy Youtube bez konieczności podłączania telefonu na kablu lub włączania telewizora.


Zestaw w pierwszej kolejności będzie służył do słuchania muzyki z internetu + radio oraz filmy z Netflixa.

Zastanawiałem się wstępnie nad:
Yamaha R-N602
Yamaha R-N4D02
Yamaha R-N303D

PIONEER SX-N30AE


Niestety nie potrafię ocenić który z nich (a może jakiś inny) będzie odpowiedni do moich kolumn.
Pytanie, czy np. R-N602 skoro ma moc 2x80W to jest za słaby, czy może za mocny dla w/w kolumn?


Warunki brzegowe - zmiana kolumn nie wchodzi w grę i budżet do 2500PLN.
 
Ostatnia edycja:

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Tu402 też sobie poradzi bez problemu z tymi kolumnami, u mnie gra bardzo ładnie.Nie wydawaj za dużo na wzmacniacz do budżetowych kolumn,chyba że chcesz zmienić na lepsze.
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Wyższość dźwięku. Najlepiej gra 602 względem 402 ale dla mnie przy wyborze nie była to duża różnica, natomiast nad 303 mają duża przewagę.Przesłuchiwałem wszystkie trzy modele. 303 bardziej nadaje się do monitorów.
 
Ostatnia edycja:

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Osobiście mając do wyboru Yamaha , Pioneer , Onkyo wybrał bym Onkyo , a to z powodu że jak dla mnie yamaha i Pioneer z Twoimi kolumnami zagrają ,, ostrzej na górze pasma ,, i przy dłuższym odsłuchu może być problem.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Po prostu u mnie po odsłuch płyt CD , czy radia przez około 60-90 minut muza stała się męcząca z powodu zbyt jasnej góry pasma i nie dało się słuchać tego ,, jazgotu ,, .
 

adamboro

New member
@blackninja dzięki za cynk. Póki co przekonuje mnie raczej klasyczny wygląd, ale warto wziąć i taki wynalazek pod uwagę. Na pewno wymaga mniej miejsca, co czasem także ma znaczenie.
 
Do góry