Wytrzymałość płyt Blu Ray

Pigway

New member
Witam,

Jak zapewne wiecie, nośnik Blu Ray od samego początku swej obecności na rynku, zdobył opinie nadzwyczaj trudnego do zarysowania bądź jakiegokolwiek uszkodzenia. Sam od zawsze w stopniu obsesyjnym dbałem o płyty, przemywając ręce zanim dotknę pudełka z grą, przy czym i tak obchodząc się z nim nadzwyczaj ostrożnie. PlayStation 3 posiadam praktycznie od początku, przez co dane mi jest zauważyć coraz gorszą jakość wykonania owych płyt. Zadowolony zakupiłem nową grę w maju ubiegłego roku, w dniu jej premiery, oczywiście gra byłą nowa oraz zafoliowana, jakież było moje zdziwienie, wówczas, gdy po ponad tygodniu zauważyłem na płycie 'rychę'. Małą kilkumilimetrową, dosyć strasznie wyglądającą rychę, pierwszy raz od czterech lat. Nie mam pojęcia skąd, skoro w tym okresie czasu płytę bardzo delikatnie umieszczałem w opakowaniu może kilka razy. Cóż, gra działa więc zaakceptowałem ów defekt. Jednakże później zauważyłem lekkie zarysowanie na kolejnej grze zakupionej pod koniec ubiegłego roku. Tak więc, to już przesada i dosłownie szlag mnie przez to trafia. Pierwszy Dirt, zakupiony w roku 2007 do dzisiaj jest w stanie sklepowym, nawet ze specyficznym zapachem nowości, podczas gdy nowe gry rysują się jak dawniej DVD przy umieszczeniu w pudełku. Nie jest przyjemną rzeczą oglądać coś takiego na płytach po 200zł, zwłaszcza dla kogoś, kto nawet opakowania preferuje mieć w stanie idealnym, mam tutaj na myśli siebie i na pewno wielu innych. Nie mówię tutaj o nie wiadomo jakich zarysowaniach, lecz pojedynczych widocznych pod światło. Na dzień dzisiejszy cztery gry w kolekcji świecą mi tym po oczach. Tuż to już chamstwo tak oszczędzać na produkcji w obecnych czasach. Jak uważacie, warto się tym przejmować, czy taka już dola kolekcjonera? Pozdrawiam :)
 
Ostatnia edycja:

bielikk

New member
Bez reklam
Musisz nabrać trochę dystansu do życia. Jak to mówią "z płyty się nie strzela" - widać, że do tej pory w życiu nie miałeś najmniejszych problemów. Wyluzuj i nie przejmuj się błahostkami. Pomyśl w jakim byłbyś stresie gdyby np: padła ci matryca w TV zaraz po upływie gwarancji (czego ci oczywiście nie życzę) - ja sądzę, że mógłbyś tego nie przeżyć.
 

Chimera

New member
Powiem tak ja zawsze kupuje z stacjonarnych sklepach nie w necie. I zawsze przy kasie otwieram jak mi się nie podoba to chce inną. To przez to jak dawno kupiłem film na DVD i nie sprawdziłem a była porysowana i film nie chciał iść, a jak chciałem wymienić to pan powiedział że to mechaniczne uszkodzenie które mogłem sam zrobić. A drugie każdy nośnik na płycie można tak uszkodzić że coś nie będzie chodziło. Kiedyś o CD też mówili że to idealny nośnik.
 

fazer58

Member
Bez reklam
Pigway,a może warto skontaktować się z producentem lub dystrybutorem,próbowałeś? Być może wymienią na inny egzemplarz,kto wie, jak tam teraz podchodzi się do klienta... :)))
 

maciek1422

New member
Ja dbam o płyty, ale raczej nie oglądam ich czy mają ryski, czasem ewentualnie spojrzę i nie zauważyłem jeszcze żadnej :) Nie warto się tym przejmować, bardziej przejmuję się pudełkami.
 

Pigway

New member
(...)Zawsze przy kasie otwieram jak mi się nie podoba to chce inną(...)

Witam,

Ja mówię tutaj o mikro ryskach, które są trudne do wypatrzenia przy 100 watowej żarówce, a co dopiero przy świetle dziennym, gdzie jest to kompletnie nie możliwe :)

Jednak skąd na płycie Blu Ray, której warstwy nigdy nie przecierałem szmatką, bądź także nie dotykałem, może pojawić się cokolwiek...

Tak więc, nie warto sobie tym zaprzątać głowy?

Pozdrawiam
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A po co jeździć na giełdę z grami? Lepiej sprzedać na gametrade :)

Wiesz, na gielde raz na jakis czas zabieram to co zalega, oddaje z bolem serca gry zakupione po 200zl i doplacam do nowosci ktore mnie interesuja bez czekania na wysylki, chodzenia na poczte i niespodzianki.
Ten gametrade czyms rozni sie jezeli chodzi o sprzedaz od allegro? Tam chyba mozna takze wymieniac, to jest ok o ile jest w okolicy wiecej konsolarzy.
 

maciek1422

New member
Wiesz, na gielde raz na jakis czas zabieram to co zalega, oddaje z bolem serca gry zakupione po 200zl i doplacam do nowosci ktore mnie interesuja bez czekania na wysylki, chodzenia na poczte i niespodzianki.
Ten gametrade czyms rozni sie jezeli chodzi o sprzedaz od allegro? Tam chyba mozna takze wymieniac, to jest ok o ile jest w okolicy wiecej konsolarzy.

Gt różni się od allegro tym, że nie ma prowizji i sporo osób szuka tam gier. Wysyłka to 7zł, gra jest na drugi dzień, wymieniałem też kilka razy i nie było problemu. Oczywiście transakcje przeprowadzam tylko z zaufanymi osobami, moim zdaniem warto się zainteresować stroną, bo można trafić na okazje :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Odnosnie tematu: "Wyrzymalosc Plyt...". Akurat wczoraj kupujac gierke dowiedzialem sie od sprzedawcy, ze zdarzyo im sie w kilkuletniej karierze, ze wlozyli nową plytkę do plejka, a wyciagnejli pęknietą, nie porysowaną, a pękniętą. Czyżby nad napędem stał krasnoludek i walił młotkiem po krążku?
 
Do góry