Wyświetlacz do kina domowego 75+ cali

lukl

New member
Witam ,

Od dłuższego czasu borykam się z tematem wymiany wysłużonej już plazmy Pioneera PDP-LX5090H i chyba tylko jej niewielki 50" rozmiar generuje we mnie potrzebę działania.

Generalnie wiem, czego oczekuję, niemniej zebrane w całość parametry brzegowe wymagania vs budżet, wyświetlany materiał powodują, że nie jestem w stanie obiektywnie podejść do tematu.


Standardowe opowiedzi na pytania:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
5m x 5m (dedykowany pokój kina domowego)
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 4.70m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? wyłącznie na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? pełne zaciemnienie
7. Jaki masz obecnie telewizor? Pioneera PDP-LX5090H
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? wyłącznie cechy ważne dla wyświetlacza (bez dźwięku, appek, itd.)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? głównym źródłem jest odtwarzacz multimedialny, na którym "odpalam" najlepszy możliwie dostępny na sieci materiał; obecnie to głównie 1080p, ale z czasem oczywiście 4k; czasami blu-ray;
10 .Jakie urządzenia ? Popcorn Hour VTEN ; blu-ray Denon BDP-2010
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-4h tygodniowo
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? NIE
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Nie dotyczy
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? NIE
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Sporadycznie PS4; kilka h w miesiącu;
16. Preferencje co do marki? Brak
17. Preferencje co do wielkości? 75" - 110"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? takich nie posiadam :)
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? kinowe warunki w pełnym zaciemnieniu
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? planowany budżet to 20-30 tyś pln
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? wymiana po 8latach;
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? Nie korzystam

Najlepszym wyborem byłby któryś z OLEDów, te niestety w rozmiarach 77" i ceną powyżej 40tyś nie mieszczą się w planowanym budżecie.

Kompromisem wydawał mi się któryś z LCD z direct led; np poprzedni flagowiec Samsunga UE78KS9500L w cenie ok 19tyś. Dobre recenzje, tyle, że to nadal LCD, bez wsparcia Dolby Atmos.

Do rozważenia projektory. Ograniczeniem tutaj są:
- szerokość ekranu ca 250cm (co daje nam trochę ponad 110") ograniecznie to wynika z faktu sporych rozmiarów kolumny, których rozstawienia na większość odległość niż 2.50 chciałbym uniknąć;

- ściany ze skosami ograniczają mocno montaż sufitowy; max odległość projektora do ekranu to 3.5m; uwzlędniając współczynnik optyczny projektora o min. parametrze 1.4 (np. JVC) daje nam max szerokość ekranu 2.50. Kompromisem może być umieszczenie go obok kanapy, co zwiększa odległość do 5m; tutaj lens shift optyki projektora musi to umożliwiać (w poziomie i pionie);

Pytanie na które nie potrafię odpowiedzieć to na ile odtwarzanie materiału przez odtwarzacz multimedialny determinuje, bądź ogranicza nam wymagania jakościowe wyświetlacza.
Potrafię rozróżnic i zauważyć na Plaźmie jakość obrazu w zależności od źródła, ale z drugiej strony dobry materiał z sieci oglądania dobrego filmu mi nie psuje.

Niezależenie od wyboru sprzęt i tak trafi do kalibracji admina Macieja :smile:. To marginalny koszt całego przedsięwzięcia.

Konstruktywne opinie mile widziane
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Witam ,

Od dłuższego czasu borykam się z tematem wymiany wysłużonej już plazmy Pioneera PDP-LX5090H i chyba tylko jej niewielki 50" rozmiar generuje we mnie potrzebę działania.

Generalnie wiem, czego oczekuję, niemniej zebrane w całość parametry brzegowe wymagania vs budżet, wyświetlany materiał powodują, że nie jestem w stanie obiektywnie podejść do tematu.


Standardowe opowiedzi na pytania:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
5m x 5m (dedykowany pokój kina domowego)
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 4.70m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? wyłącznie na wprost

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? pełne zaciemnienie
7. Jaki masz obecnie telewizor? Pioneera PDP-LX5090H
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? wyłącznie cechy ważne dla wyświetlacza (bez dźwięku, appek, itd.)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? głównym źródłem jest odtwarzacz multimedialny, na którym "odpalam" najlepszy możliwie dostępny na sieci materiał; obecnie to głównie 1080p, ale z czasem oczywiście 4k; czasami blu-ray;
10 .Jakie urządzenia ? Popcorn Hour VTEN ; blu-ray Denon BDP-2010
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-4h tygodniowo
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? NIE
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Nie dotyczy
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? NIE
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Sporadycznie PS4; kilka h w miesiącu;
16. Preferencje co do marki? Brak
17. Preferencje co do wielkości? 75" - 110"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? takich nie posiadam :)
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? kinowe warunki w pełnym zaciemnieniu
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? planowany budżet to 20-30 tyś pln
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? wymiana po 8latach;
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? Nie korzystam

Najlepszym wyborem byłby któryś z OLEDów, te niestety w rozmiarach 77" i ceną powyżej 40tyś nie mieszczą się w planowanym budżecie.

Kompromisem wydawał mi się któryś z LCD z direct led; np poprzedni flagowiec Samsunga UE78KS9500L w cenie ok 19tyś. Dobre recenzje, tyle, że to nadal LCD, bez wsparcia Dolby Atmos.

Do rozważenia projektory. Ograniczeniem tutaj są:
- szerokość ekranu ca 250cm (co daje nam trochę ponad 110") ograniecznie to wynika z faktu sporych rozmiarów kolumny, których rozstawienia na większość odległość niż 2.50 chciałbym uniknąć;

- ściany ze skosami ograniczają mocno montaż sufitowy; max odległość projektora do ekranu to 3.5m; uwzlędniając współczynnik optyczny projektora o min. parametrze 1.4 (np. JVC) daje nam max szerokość ekranu 2.50. Kompromisem może być umieszczenie go obok kanapy, co zwiększa odległość do 5m; tutaj lens shift optyki projektora musi to umożliwiać (w poziomie i pionie);

Pytanie na które nie potrafię odpowiedzieć to na ile odtwarzanie materiału przez odtwarzacz multimedialny determinuje, bądź ogranicza nam wymagania jakościowe wyświetlacza.
Potrafię rozróżnic i zauważyć na Plaźmie jakość obrazu w zależności od źródła, ale z drugiej strony dobry materiał z sieci oglądania dobrego filmu mi nie psuje.

Niezależenie od wyboru sprzęt i tak trafi do kalibracji admina Macieja :smile:. To marginalny koszt całego przedsięwzięcia.

Konstruktywne opinie mile widziane





Witaj, aby zastąpić Pioneera z obecnych modeli w 75 calach to praktycznie do głowy
przychodzą tylko 75ZD9 SONY lub 75XE9405 Sony
Ewentualnie 78KS9500 Samsunga z modeli 2016/2017

Warto poczekać na OLED 77C8V od LG może cena będzie ok. 30 tyś ????

Warto też poczekać na SUHD LG 78KS950V IPS FALD

SONY zapewne w 2018 tez wypuści nowe serie 75XF9405

Samsung też ma w rękawie na rok 2018 SUHD VA FALD z 1000 stref wygaszania

Jesśi Ci się nie pali to poczekaj na wysyp nowości parę miesięcy....
 
Do góry