Wysokość zawieszenia TV

Tocki

Member
Witam.
Czy istnieje jakaś reguła na jakiej wysokości od ziemi ma wisieć TV ?:> Kupiłem plazmę 51 cali i chce ja dać na ścianę. Ja daję wysoko a moja żona mówi ze za wysoko i każe dać niżej :) Jest jakaś reguła ?

Drugie pytanie , czy obecność kaloryfera dużo wpływa jeśli tv znajduje się bezpośrednio pod tv ? będzie prawdopodobnie wyłączony w zimie(posiadam dwa duże w pokoju)
 
Ostatnia edycja:

wojt88

Guest
Środek ekranu telewizora ma być w poziomej linii prostej do Twoich oczu z najczęstszej pozycji oglądania...

Jak kaloryfer wyłączony to no problem, lecz go nie włączaj bo plazma sama w sobie jest już piecem ;)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Środek ekranu telewizora ma być w poziomej linii prostej do Twoich oczu z najczęstszej pozycji oglądania...

Ale niekoniecznie rownolegle do podłogi. KOlega dobrze napisal, ale jest to najnizsza poprawna wysokosc. Wiekszosc osob, ktore wieszaja w ten sposob TV i spedzaja duzo czasu przed nim po jakims czasie zaczną narzekac na nie wygode lub bole karku. Chodzi o to, ze siedzac przy takiej zasadzie glowa skierowana jest zazwyczaj nieco do dolu wgledem kregoslupa, a on tego nie lubi. Ludzki kregoslup zbudowany jest tak, ze glowa na wprost nie jest naturalnym polozeniem, tylko nieco, kilka stopni do gory. Zrobcie tak;, niech kazde z Was, Ty i zona usiadzie wygodnie w miejscu ogladania. Zamknijcie oczy i ustawcie glowe tak jak Wam sie wydaje najwygodniej. Nastepnie ustawcie oczy na srodkowym polozeniu (gora - dół) i dopiero je otworzcie. Zobacznie gdzie na scianie wyladowal Wasz wzrok i dajcie po srodku :)

Tak wiec to raczej Ty masz rację, nie zona :)

U nas jest dolna krawędz 46 cali na ok. 80 cm i jest na prawde dobrze, wygodnie, i nie zawysoko.

co do kaloryfera to absolutnie nie jest dobry pomysl, jak i wieszanie tv nad kominkiem. Designersko, ale bezmyślnie. Moi znajomi ogrzewają sie w zimie niemal wyłacznie kominkiem i czeste otwieranie drzwiczek po latach spowodowalo delikatne podtopinie dolnej krawedzi plastikowej obudowy tv :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry