Wyprane kolory i mleczny obraz w trybie HDR na PS4 Pro - SONY XF8596

Silverek

New member
Witajcie.

Od kilku dni jestem posiadaczem modelu XF8596. O ile z obrazu w trybie SDR jestem bardzo zadowolony to niestety nie mogę powiedzieć tego o trybie HDR. Grając na PS4 Pro z aktywnym HDR obraz jest jakby "wyprany z kolorów", mleczny. O ile ciemne sceny są akceptowalne to w jasnych niestety wszystko się zlewa. Obraz w telewizorze ustawiony jest w trybie "Gra" (na domyślnych ustawieniach). Ulepszony format HDMI również jest włączony.


Macie na to jakieś pomysły? Które ustawienia trzeba ewentualnie zmienić?
 

magiks33

Member
Witajcie.

Od kilku dni jestem posiadaczem modelu XF8596. O ile z obrazu w trybie SDR jestem bardzo zadowolony to niestety nie mogę powiedzieć tego o trybie HDR. Grając na PS4 Pro z aktywnym HDR obraz jest jakby "wyprany z kolorów", mleczny. O ile ciemne sceny są akceptowalne to w jasnych niestety wszystko się zlewa. Obraz w telewizorze ustawiony jest w trybie "Gra" (na domyślnych ustawieniach). Ulepszony format HDMI również jest włączony.


Macie na to jakieś pomysły? Które ustawienia trzeba ewentualnie zmienić?

a prosiak w ustawieniach pokazuje pałny RGB ?
 

Silverek

New member
Tak, na konsoli zakres RGB mam ustawiony na pełny. Pozostałe ustawienia ustawione na automatyczne. Wcześniej miałem przez pół roku inny TV z HDR i tam kolory były OK. Bardziej obstawiam, że to wina któryś z ustawień telewizora niż konsoli. Tylko nie wiem których...
 

Silverek

New member
Kontaktowałem się wczoraj z supportem Sony i stwierdzili, że to jest normalne ponieważ w trybie obrazu gra wszystkie ulepszacze są domyślnie wyłączone. Włączyłem wczoraj kontrast dynamiczny i ustawiłem nasycenie kolorów na 100 (domyślnie jest 50) i jest lepiej. W wolnej chwili spróbuję jeszcze pogrzebać w ustawieniach.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czyli Sony twierdzi, że obraz wyprany "mleczny" jak to określiłeś, nie wspominając już o zlewaniu, to normalne zjawisko? Ciekawe, bo na Samsungu kolory aż wylewają się z ekranu, a w HDR jest bajecznie. Wręcz żródło z konsoli na animacjach to najmocniejsza strona tv w odbiorze.

Poszukaj na YT ustawień pod PS4 tego modelu TV, na pewno coś znajdziesz.
Do Samsunga sporo tego, krok po kroku.
 
Ostatnia edycja:

Silverek

New member
Czyli Sony twierdzi, że obraz wyprany "mleczny" jak to określiłeś, nie wspominając już o zlewaniu, to normalne zjawisko? Ciekawe, bo na Samsungu kolory aż wylewają się z ekranu, a w HDR jest bajecznie. Wręcz żródło z konsoli na animacjach to najmocniejsza strona tv w odbiorze.

Poszukaj na YT ustawień pod PS4 tego modelu TV, na pewno coś znajdziesz.
Do Samsunga sporo tego, krok po kroku.


Dokładnie, twierdzą że to normalne zjawisko ponieważ na ustawieniach z wyłączonymi ulepszaczami jest najniższy input lag.


Co do filmów to szukałem ich, ale niestety nic do serii XF85 nie mogę znaleźć...
 

Silverek

New member
Zauważyłem jeszcze jeden mały trick. Dużo pomaga przełączenie w TV trybu HDR z "auto" na "HDR10" wtedy obraz zyskuje mocne i jasne kolory. Niestety mam z tym mały problem, mianowicie to ustawienie przypisuje się jakby "na stałe" do portu w którym zostało wybrane co skutkuje tym, że po wyłączeniu gry obsługującej HDR samo menu konsoli również wyświetla się w trybie "HDR10" przez co obraz jest strasznie mocny i razi po oczach. Czy istnieje możliwość ustawienia TV w ten sposób, aby treść w formacie HDR10 była uruchamiana tylko w momencie wyświetlania treści HDR, a nie cały czas?
 
Do góry