Wyperswadowanie znajomemu dobrego tv do ok. 5 tys.

basket4rap

Member
Bez reklam
Witam.

Znajomi zazwyczaj proszę mnie o radę w zakupie tv czy pc. Wiele lat temu pewnemu kumplowi poleciłem Panasonica 50st30 i do tej pory jest bardzo zadowolony. Niebawem wprowadza się do nowego domu i chce wydać na 65 cali około 5 tys. (namówiłbym go na około 6 tys.)

Sam posiadam TCL 65P60 i też go na ten namawiałem, ale kiedy wyszedł w niemalże tej samej cenie C70, to wiadomo, że brać należy C70. Ma jednak typowe obawy do firmy, której nie zna, więc mu poleciłem Philipsa 65PUS6521, skoro chce dopłacać tysiaka do znanej firmy.

Rozumiem, że innej i lepszej alternatywy raczej nie ma w obecnej sytuacji?

Ostatnio mi pokazał, że znalazł Samsunga UE65KU6000, choć myślałem, że będzie to chociaż UE65KU6400. Starałem się mu wybić to szybko z głowy, jednak chciałbym to zrobić dobitniej (techniczne konkrety bardziej do niego docierają), dlatego potrzebuję aby ktoś przedstawił różnice na korzyść takiego C70 czy PUS6521 w stosunku do tych różnych Samsungów od KU6000 do KU6400.

Tv będzie mu głównie służył do nc+.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

RAF1977

Banned
To jeden błąd. A drugi, to można wyperswadować coś złego raczej s nie coś dobrego (dobry telewizor), napisałeś.
Reasumując, pomijając literówkę, twój tytuł brzmi.
"Jak namówić znajomego na gorszy telewizor?"
O to chodziło?
 
Ostatnia edycja:

RAF1977

Banned
Myślę że jakoś można zmienić tytuł.
A co do tematu, to po co masz go na coś namawiać....
Poleciłeś mu, co uważałeś a wybór należy do niego.
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Myślę że jakoś można zmienić tytuł.
A co do tematu, to po co masz go na coś namawiać....
Poleciłeś mu, co uważałeś a wybór należy do niego.

Obiecałem mu jednak, że doprecyzuję konkretnie jaka jest różnica między tymi polecanymi C70 czy też PUS6521, w stosunku do tych różnych Samsungów od KU6000 do KU6400 (na które on się zapatruje).
 

strazakp

Banned
Minimum 65 cali ;)
Jeżeli jest na taki wymiar kasa to jak najbardziej:) wg mnie największe wow w pokoju robi właśnie wielkość tv a 55" to już praktycznie robi się standard jeżeli oglądamy z odległości od ok 1,5m. 65" cali nie będzie wcale za duży jeżeli mamy już ciut powyżej 2metrow. Ja mam 58" i odległość 2,5m. Pierwsze kilka dni by to rozmiar tv akurat ale teraz by się już przydało 65" ;-)
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Jeżeli jest na taki wymiar kasa to jak najbardziej:) wg mnie największe wow w pokoju robi właśnie wielkość tv a 55" to już praktycznie robi się standard jeżeli oglądamy z odległości od ok 1,5m. 65" cali nie będzie wcale za duży jeżeli mamy już ciut powyżej 2metrow. Ja mam 58" i odległość 2,5m. Pierwsze kilka dni by to rozmiar tv akurat ale teraz by się już przydało 65" ;-)

Ja z kolei mam 2,5 m do tv i wziąłem 55P60 i po tygodniu wymieniłem na 65 i przez tydzień był ogromny, i teraz gdyby były normalne ceny za 75 cali to był brał 75 :wink:

Natomiast kasa jest około 5 tys. u kumpla jak napisałem, także ten Panasonic się nie łapie niestety, bo to już prawie 10 tys.
 

ARKOT

Klub HDTV.com.pl
VIP
a dla mnie 55 cali na razie jest najbardziej dopracowanym rozmiarem (moze nawet 50 cali). ogladam zazwyczaj z odleglosci 3 metrow. probowalem wiekszy TV ale zbyt wiele wad obrazu wtedy widze.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Możesz śmiało i to bardzo - polecić :
- TCL 65C70 za 4999 zł z pilotem do obsługi głosowej .
- Philips 65PUS6262 za 4999 zł
- TCL 65S7906 za 4599 zł
- Hitachi 65HZ6 za 4999 zł
- TCL 65P60 za 4799 zł z pilotem
- Thomson 65 UC64 za 4999 zł z pilotem
I do każdego masz kalibrację gratis.
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Ale kolega już polecił.
Pytanie brzmiało jakie są konkretne różnice na plus dla tcl?
Bo chciał bardziej technicznie to kupującemu przedstawić.
Przeczytaj pierwszy post.

Dokładnie, a 65PUS6262 wypada raczej słabo w porównaniu do 6521 za około 6 tys. (Na tyle bym go namówił gdyby warto było dopłacić. No i właśnie gdzie i jaka przewaga (aby znajomemu technicznie wypunktować) takiego Philipsa czy C70 w porównaniu do takich Samsungów co sobie upatrzył od KU6000 do KU6400?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL - masz:
- Wygląd 9,9 mm grubość , projektant ten sam co projektował Bang@Olufsen
- Fazowane aluminium
- Stopki z aluminium
- Pilot do obsługi głosowej gratis
- Android 6,0
- MxPlayer
- Kodi 17
- Głośniki JBL
- Perfekcyjna skala szarości
- Rewelacyjnie równe podświetlenie matrycy
- Czerń - matryca Va
- Day dream
- Kalibracja gratis
- Google Cast
- we wrześniu Android 7,0

Philips 65PUS621
- matryca 100Hz
- Ambilight potrójny
- Android 6,0
- MxPlayer
- Kodi 17
- Czerń - matryca Va
- Kalibracja gratis
- pilot z klawiaturą
 

basket4rap

Member
Bez reklam
TCL - masz:
- Wygląd 9,9 mm grubość , projektant ten sam co projektował Bang@Olufsen
- Fazowane aluminium
- Stopki z aluminium
- Pilot do obsługi głosowej gratis
- Android 6,0
- MxPlayer
- Kodi 17
- Głośniki JBL
- Perfekcyjna skala szarości
- Rewelacyjnie równe podświetlenie matrycy
- Czerń - matryca Va
- Day dream
- Kalibracja gratis
- Google Cast
- we wrześniu Android 7,0

Philips 65PUS621
- matryca 100Hz
- Ambilight potrójny
- Android 6,0
- MxPlayer
- Kodi 17
- Czerń - matryca Va
- Kalibracja gratis
- pilot z klawiaturą

To super, ale chodzi mi głównie o to co napisałem, czyli: "No i właśnie gdzie i jaka przewaga (aby znajomemu technicznie wypunktować) takiego Philipsa czy C70 w porównaniu do takich Samsungów co sobie upatrzył od KU6000 do KU6400?" Konkretnie przewaga w czym dokładnie, w których miejscach technicznych (co ma przełożenie na wizualny odbiór obrazu).
 
Do góry