Wypas kino!!!!

piotr10

New member
Bez reklam
Witam.
Jestem na etapie organizowania nowego kina.
Pomysł jest taki:

1.Ekran projekcyjny Screen Innovations Black Diamond Zero Edge 92" ( tylko jeszcze nie wiem jaki gain ). Zaznaczę , że do tej pory używam Panasonic 65VT30 i nie chcę sobie pogorszyć - choć ten też idealny nie jest.

2.Projektor ( myślę, że na razie jakiś na przeczekanie np. Optoma hd 25 - za ok 2 lata wymianka na porządną maszynę 4K Sony lub JVC)

3.Ampli - tutaj nie mam pojęcia, ale z tego co czytam to Marantz 6008 lub 7008

4.Kolumny - mam Klipsch RF 82 i one są rewelacyjne do kina, ale w nowym salonie nie będzie miejsca na takie krowy:) - Tutaj myślałem o schowanych w ścianę też oczywiście Klipsch :
fronty - Klipsch R 5800 W II
surround - Klipsch R 5650 S II
central - Klipsch R 5502 W II
Sub - Klipsch SW-112

Zdecydowanie większość czasu filmy i telewizja 70%, gry 10%, reszta mzyka

Zależy mi na Waszej opinii o powyższym sprzęcie:

- ekran czy rzeczywiście w dzień przyzwoicie można oglądać ?
- kolumny czy będą też tak potężnie grać jak RF? (oczywiście tutaj wsparte subem)
- projektor? może coś lepszego jednak warto? Zależy mi na płynnym obrazie, dobrych przejściach tonalnych, dobrej czerni ,również na 3d ( zaznaczę, że mam zamiar zrezygnować całkowicie z plazmy w salonie, więc nc+ też na projektorze )
- Ampli sam nie wiem, czy droższy czy tańszy - duża różnica w jakości?

Troszkę o warunkach:
Pokój z jadalnią razem 30 m kw.
miejsce odsłuchowe jakieś 16 m kw.
odległość od ekranu 3,5 metra
ściany jasne, ale nie białe
Rolety okienne

Proszę o opinie.
 
Ostatnia edycja:

piotr10

New member
Bez reklam
Wiesz jak te klipsche zamontować w ścianie? Z tego co widzę na fotkach to one są całkowicie otwarte ( pewnie trzeba zabudowę zrobić - tylko musialbym wiedzieć ile litrów, jak wygluszyć)

Onkyo - jaki model?
Subwoofer - sw12 będzie dobry do kina , może jednak jakiś zamknięty żebym mógł do muzyki też dostroić?

Jakie ceny na zestaw?

Z tym prorektorem to odpuszczam - byłem na budowie i zmierzyłem - mam 2,8 m do TV - naradzie zostanie plazma a za kilka lat od kikiego wezmę jakiś ultra HD.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

piotr10

New member
Bez reklam
Czytałem tą instrukcję, nic z niej nie wynika - przecież każda kolumna ma zwrotnice dopasowane do typu głośników i obudowy. Moim zdaniem jest to lipa.

Tak prawie każdy pisze o klipschach, że mają wycofaną średnicę - ja się z tym nie zgadzam, średnica jest nasycona, to zależy od wzmacniacza.

Jedyne z czym mogę się zgodzić, to że jest troszkę nosowata, ale troszkę.

W związku z niewiadomą co do tych kolumn do zabudowy zastanawiam się, czy nie zostawić RF 82 i dokupić central rc 62, surround rs 52, suba rt 12 i amplituner. Wygląd w salonie jest ważny, ale najważniejszy dla mnie jest dźwięk.

Blackninja - słyszałeś te klipsche do zabudowy? Może jednak warto?

Są jeszcze Klipsche do zabudowy KL 7800 i KS 7800 - one są o wiele mocniejsze i w obudowie zamkniętej ( nawet są zgodne z THX ) -zastanawiam się czy jest sens w tak małym pomieszczeniu i jaki sub do nich przypasuje bo ten od zestawu z dedykowanym wzmakiem to już hardkorowo.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Co do inwalli to raczej jest trochę odwrotnie są robione pod to zastosowanie więc projektuje się je zamocowanie jak w instrukcji, zwrotnicowo także.

Komplikacje atakują nas z innej strony, trzeba przygotować odpowiednio wzmocnione ściany, bo często jest problem z pękającymi łączeniami np płyt. Ściana pięknie wtedy rezonuje i fizyka robi swoje.

x053.jpg


Klipscha nie słyszałem, byliśmy na testach jak na fotce i można powiedzieć, że te inwalle grają tak jak mają wyglądać, maja być niewidoczne a jednak muzyka/film ma się sączyć ze ścian i nie zawracać agresywnie naszej uwagi, to trochę inna prezentacja dźwięku.
 

piotr10

New member
Bez reklam
W głośnikach PARADIGM REFERENCE SA-35 v.3 podają kubaturę minimalną w której dany głośnik ma pracować aż 40 litrów. Myślę, że stolarka z grubego mdf-u, do tego skrzynka ze wzmocnieniami, do środka wygłuszenie np. wełna. Żeby nie przenosił po ścianie dużych rezonansów osadzić całą kolumnę też na wełnie która stłumi wibracje i powinno być ok.

Jestem ciekawy, czy te Paradigmy są lepsze od Klipschów?
Cała seria wygląda zacnie w parametrach, w cenie też.
Dobrze by było posłuchać taki sprzęt przed instalacją, ponieważ później w razie nie zadowolenia ciężko będzie go zmienić.
GŁOŚNIK MONTAŻOWY PARADIGM REFERENCE SA-ADP v.3 - tak się zastanawiam że jest dość drogim głośnikiem efektownym, chyba że się mylę i te głośniki stosuje się także na przód w celu uzyskania większej przestrzeni?

Subwoofer wbudowany to już kosmos i na bank ściana by tego nie wytrzymała.
 

piotr10

New member
Bez reklam
Przemyślałem sprawę in-wall, poczytałem troszkę - ( potwierdziło się to co napisałeś Blackninja ) i jednak rezygnuję - ryzyko popękanych ścian (porysowanych).

Jednak zależy mi na kinie domowym z prawdziwego zdarzenia.

Taki dźwięk jaki mają moje Klipsche rf 82 mi odpowiada, boje się jednak jak w nowym domu przysunę je na jakieś 15 cm do ściany a pokój ma tylko 30 m, to przydudnią konkretnie.

Jeśli się mylę to dobrze, bo tylko dokupię amplituner (jakiś z preoutem bo mam wzmaka stereo z main in, który z klipschami robi dobrą robote ), centralny RC 62 , satelitki RS 62 i suba Klipsch lub bardziej ekonomicznie Jamo 660 i będzie ok.

Jednak korzystając z okazji przejścia na nowe, może czas na lepsze, nowe audio......

Dużo czytałem o JBL ls 80 - że niby takie swobodne granie, zrównoważone, bez kompresji, ale z energią , detalem i potęgą - TOŻ TAKIEGO IDEAŁU ja CHCE!!!!

Blackninja - dobrze myślę z tymi JBL LS ? ( cała seria fronty, central, sub, satelitki - choć te ostatnie to troszkę przyduże, żeby je powiesić na tylnej ścianie - te dipole rs 62 są zgrabniejsze).

Wiem - mieszam, ale zrozumcie - chce w końcu mieć super system a żona przy tych JBL byłaby zadowolona z wyglądu kolumn.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Dużo czytałem o JBL ls 80 - że niby takie swobodne granie, zrównoważone, bez kompresji, ale z energią , detalem i potęgą - TOŻ TAKIEGO IDEAŁU ja CHCE!!!!

Blackninja - dobrze myślę z tymi JBL LS ? ( cała seria fronty, central, sub, satelitki - choć te ostatnie to troszkę przyduże, żeby je powiesić na tylnej ścianie - te dipole rs 62 są zgrabniejsze).

Wiem - mieszam, ale zrozumcie - chce w końcu mieć super system a żona przy tych JBL byłaby zadowolona z wyglądu kolumn.
Potrzebny mocny amplituner i pięknie się ich słucha, kolumny znikają i słucha się muzyki, ba nawet tej której utworów nie rozumieliśy (nie podobały się) i przeskakiwaliśmy dalej, ja odpalałem płytkę i sączył się dźwięk.

Na początek tez możesz spróbować z ustawieniem starych, a nóż zaskoczy nas dobry dźwięk!?
 
Do góry