wypalanie się plazmy na dzień dzisiejszy

komanch

Member
Witam serdecznie wszystkich.

Chciałem na starcie zapytać jak tak naprawdę, na dzień dzisiejszy, wygląda kwestia "wypalania się" matrycy plazmy? Jeszcze niedawno było raczej nieciekawie, czy obecnie plazmy dalej narażone są na szybkie wypalanie się? Jak wygląda kwestia żywotności plazmy?
Pytam bo od kilku dobrych miesięcy zastanawiam sie nad zakupem, zdecydowałem, że będzie to plazma nie lcd, tv oglądam średnio 4 godziny dziennie, ale nie chciałbym żeby za np 3-4 lata życie mojej plazmy się skończyło. Co do ewentualnych pytań co zamierzam kupić, będzie to prawdopodobnie jakis Panasonic 42''.
W wielu wątkach zauważyłem rozmowę o liczniku ilości godzin jakie "przegrała" już plazma, czy ta ilość ma naprawdę jakieś duże znaczenie? tzn czy jest jakaś granica, limit po którym obraz przestaje się "nadawać do oglądania"?

pozdrawiam komanch
 
Ostatnia edycja:

darcun

New member
Bez reklam
Witam!

Poszukaj na forum,a napewno znajdziesz odpowiedź na Twoje pytanie.

Pozdrawiam!
 

wkar

New member
trwałość

Mam kilka różnych telewizorów, też plazmowe.
Póki co, to wypalają się, a w zasadzie wypalały
niestety ekrany CRT.
Mam Panasonica sprzed 7 lat i żadnych wypaleń
nie widzę!!!
Ten tv kupiłem okazyjnie z wystawy sklepowej,
gdzie był ''katowany" prawie codziennie prezz ok.
rok.
Miał on w prawym górnym rogu leciutki cień po logu
TVP, naprawdę b słabo widoczny, ale po chyba
2-3 mieś. użytkowania zniknął!
Dlatego m.in. kupiłem nowego Panasonica.
Pdobno żywotność nowych paneli ok. 60-80 tyś.
godzin przy max. jasnościach ekranu.
Przy mniejszych znacznie dłużej.
Zgrubsza to tyle.
Pozdrawiam. wkar:)

Panele w wersjach monitorowych (prof.) 100-150 tyś. h,
ale to już zupełnie inna bajka.
 

boggio

Member
Czyli twierdzisz, że obecne TV plazmowe można nie docierać i użytkować jak się komu podoba i nic się nie powinno stać ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie jest tak słodko.
Pioneer już się nie wypala. Zależy więc jaką kasą dysponujesz?
Skorzystaj z olbrzymniej obniżki Pioneera.
Panasonic znacznie lepiej zabezpieczony. Ale jeśli ciągle będziesz ogladał ten sam program - to masz duże szanse wypalić znak logo.
Ale jak dzwonią ostatnio użytkownicy np . plazm Pioneera - kupionych przed kilku latach wszystko znika. Luminofor się ułoży na ekranie.
 

komanch

Member
No i świetnie, właśnie takich odpowiedzi oczekiwałem. Myślę, że w moim przypadku nie powinno być źle, przy średnim oglądaniu tv do max 4 godzin dziennie, często dużo mniej, widzę że plazma powinna mi wystarczyc na długo, nie ogladam częściej jakiegoś jednego programu, a prawde mówiąc najczęściej są to filmy dvd, dalej jakieś filmowe kanały z Cyfry.
Chętnie wybrałbym Pioneer'a, zdaję sobie sprawę o klasie tego tv, ale niestety dysponuję kwotą w granicach 3500zł, jeśli chodzi o WAF to częściej przed tv siedzi małżonka wiec tutaj wogóle nie ma problemu ;) mam wolną rękę co do wyboru.
 

Jarzeb

New member
problem jest raczej mocno rozdmuchany
mam hitachi 9700 i po kilku miesiącach bez docierania zero problemów
a zywotność ok. 70tyś godzin to w sumie kilkanście lat najmniej.....
 
Do góry