Wypalanie się pixeli w TX P42gt20E

notecki

New member
No właśnie, TV mam od niespełna roku, kupiłem go nowego. Bardzo często korzystam z youtube, jednakże w miejscach gdzie jest duży kontrast, np biała strzałka na ciemnym niebieskim tle - "wypalają się" piksele. Podczas oglądania normalnego programu najjaśniejsze miejsca(w tym ta strzałka) są chwilami widoczne. Czy to jest normalne?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To są powidoki. Nie czytałeś instrukcji, tam jest ostrzeżenie o trwałych elementach.
Rok to trochę czasu więc z czasem znikną te powidoki, chyba że na okrągło używasz ich w tym samym miejscu - to się pogłębią.
Więc się pilnuj.
 

notecki

New member
No właśnie o to chodzi, że tablica główna youtube jest zawsze taka sama, i kontrastowe elementy są zawsze w tym samym miejscu. Czyli defekt będzie się pogłębiał???
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
No nie wiem czy to takie "katowanie"... 10-15 minut dziennie sprawdzić najważniejsze "most viewed" i "top rated" hm...

trochę szybko powstają, może włącz na parę godzin śnieg na ekranie lub biały pas (nie wiem czy go masz u siebie w TV).

Tak na marginesie przesów pixsela w menu masz wł.?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Dobre jest uzasadnienie odmowy....Uszkodzenie niemożliwe do naprawy - hmm to w takim układzie powinni dać nowy TV?
Wiem, że producent nie obejmuje wypaleń gwarancją, ale takie uzasadnienie jest trochę dziwne. Bo skoro serwis stwierdza, że TV jest uszkodzony i jest to usterka nie do usunięcia to przyznaje, że TV nie nadaje się do użytku. I jeżeli jest na gwarancji to .....no właśnie?
 

notecki

New member
No właśnie TV za 3500 zł(wiem, wiem są droższe i lepsze ;)) ale za tą kasę chyba mam prawo się spodziewać trochę większej żywotności pikseli niż niecały rok. A gdybym oglądał tylko jeden kanał tak jak kilers9?(logo stacji zawsze w tym samym miejscu) W instrukcji nie ma ani słowa zakazie oglądania wyłącznie jednej stacji... Myślę, że jest to sprawa dla dobrego prawnika.
 

notecki

New member
Dobre jest uzasadnienie odmowy....Uszkodzenie niemożliwe do naprawy - hmm to w takim układzie powinni dać nowy TV?
Wiem, że producent nie obejmuje wypaleń gwarancją, ale takie uzasadnienie jest trochę dziwne. Bo skoro serwis stwierdza, że TV jest uszkodzony i jest to usterka nie do usunięcia to przyznaje, że TV nie nadaje się do użytku. I jeżeli jest na gwarancji to .....no właśnie?

Ano właśnie, ciekawe spostrzeżenie
 
Do góry