wymuszenie odswiezania Sharp 40Le700e

satanica

New member
mam powyzszy model i chcialem sie spytac czy wymuszenie odswiezania na tv niczym nie grozi. Chodzi mi o ogladanie filmow nagranych w 23.976 klatek na sekunde. Jak juz wczesniej pisalem , ustawiam na kompie odsiwezanie 24hz zeby uzyskac obraz bez szarpania, ale co jakis czas , tak raz na minute obraz szarpnie. Trafily mi sie filmy nagrane dokladnie w 24 klatkach na sekunde i wszystko bylo plynnie, tak samo przy filmach 25 klatek na sekunde i odswierzaniu 25 hercow.Relock nic nie pomaga przy filmach 23.976 fps. Czy jesli wymusze power stripem odswierzanie 47.952 cos sie moze stac? Denerwuje mnie to szarpanie co jakis czas przy 24 hercach na filmach 23.976. Przy sonym takiego problemu nie mam, nawet jak jest 60 hercow ustawione to filmy 23.976 chodza plynnie
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Reclock właśnie po to jest - dajesz odświeżanie 24hz, w reclocku "auto" (w ostatnich wersjach trzeba kilka razy zainstalować bo nie chce działać - za którymś razem załapie i będzie działać funkcja "auto") albo "24fps" i wszystko - ikonka zrobi się zielona a film nie będzie rwał.
 

satanica

New member
mam relocka na zielono i ustawiam auto albo 24fps i tak systematycznie co ok 50s przytnie (zarwie) obraz i idzie dalej plynnie przy filmach 23.976fps, jak film ma rowne 24fps to idzie plynnie , ani razu nie zarwie, to samo przy 25 fps/25 albo 50 hercow. na moim monitorze 24 cale full hd nic sie nie tnie bez wzgledu na odswiezanie czy material video. Dlatego chcialem ustawic takie odswiezanie jak nagrany jest film czyli dokladnie 23.976 albo podwojona ta liczba. Dziwi mnie to bo w soniaczu na 60 hercach nic nie przycina tylko na sharpie
 
Do góry